Bariera krew-mózg?

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
Sarah
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 11:25

Bariera krew-mózg?

Post autor: Sarah »

Mam gorącą prośbę pilnie poszukuję informacji na temat bariery krew mózg. Ogólnie mam zlecone dokładne jej opisanie, czyli tak naprawdę opisanie 3 barier. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wszędzie jest opisana tylko podstawowa bariera krew-mózg, gdzieniegdzie znalazłam też wzmiankę o barierze krew-płyn mózgowo rdzeniowy, ale tylko tyle, że jest i jest lżejsza niż krew-mózg. istnieniu trzeciej nawet nigdzie nazwy nie mogę znaleźć jej. Przeszukuję ksiażki anatomii, neuroanatomii, neurofizjologii i nic. Pomocy! Będę wdzięczna za wszelkie informacje i odnośniki.
Tomek900
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 07:24

Re: Bariera krew-mózg?

Post autor: Tomek900 »

Bariera krew - jądro, dzięki niej nie dochodzi do ataków immunologicznych na spermatydy chociażby (pojawiają się po okresie nabywania kompetencji immunologicznej i gdyby nie ta bariera organizm rozpoznawałby je jako obce (sic!))

Bariera krew grasica
Bariera krew - szyszynka
Bariera krew - nerw

Troche ich jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość