Matura już za rogiem :) 2013 przecieki z biologii

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Matura już za rogiem :) 2013 przecieki z biologii

Post autor: szkieley »

Witam, jak Wasze przygotowania? Czujecie się na siłach by podjąć walkę z biologią? Mowa raczej o rozszerzonej biolci. To już za 12 dni. Jeden egzamin (lub 2 jesli ktos zdaje chemie czy fizykę) zaważy na naszej przyszłości

Co obstawiacie? Czego może być dużo?
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: fronc »

Pewnie będzie z każdego działu trochę, jak zawsze. Z człowieka niestety najmniej (
Z racji, że te zadania są głównie na myślenie, to nie ma czego się tak mocno bać. Jak dla mnie to mogłaby już być jutro.
I tak się już nie uczę
czarnykot
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2011, o 00:25

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: czarnykot »

Tak, zbliża się to wszystko już wielkimi krokami Ja mam jakieś przeczucie, że z człowieka może być coś o układzie nerwowym albo hormonalnym. Ale generalnie tak jak fronc powiedział większość na myślenie. Prawie na każdym arkuszu z czymś stykamy się pierwszy raz, ale można sporo wywnioskować z informacji wstępnej.
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: fronc »

Bo właśnie te matury nowe to chyba bardziej sprawdzają umiejętność radzenia sobie z nowymi sytuacjami, a nie wiedzę. Trzeba trzaskać arkusze i tyle. A co ja mam zrobić, jak wszystkie już dawno zrobiłem ? ^^
SpinyLobster
Posty: 29
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:28

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: SpinyLobster »

Ja właśnie jutrzejszy dzień zarezerwowałam na sprawdzenie poprzednich matur pod kątem co było ( czego najwięcej/najmniej) i czego do tej pory jeszcze nie było
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: fronc »

Ja tak robiłem z fizyką. Prawie wcale nie pojawiał się magnetyzm i najbanalniejszy dział: kinematyka . Z reszty mniej więcej po równo.
No ale czekam na wyniki Twoich badań
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: szkieley »

no ja już zrobiłem chyba wszystkie możliwe arkusze, zadania z ksiazek zrobione, teraz powtarzam w między czasie to co najwazniejsze, dzisiaj przejrzałem człowieka sobie Jutro planuje zwierzęta , a w niedziele ? nie wiadomo

w poniedziałek ustny angielski, wtorek matma już chyba wtedy nie bede myslal o biologii az do piątku gdzie to czeka mnie polski ustny łeeee a później to już weekend zarezerwowany na rośliny całe
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Bartek_DST »

fronc,
Z człowieka niestety najmniej (
dzięki BOGU!
szkieley, rosliny sa ok najmniej się botaniki boję.Najbardziej się boje z biologii biochemii jak zawsze,na tym trace punkty i na anatomii.Powalczyć zawsze trzeba heh
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Kester »

Biochemią tak straszyli, że najwięcej się do niej przyłożyłem i ostatnio ona najlepiej wchodzi kręgowce się mylą potwornie.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Glina »

Biochemia jest świetna, jak się ją umie dobrze to pewne punkty. Najgorzej będzie z tym ewolucjonizmem i zoologia no i jak wymyślą coś z genetyki
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Bartek_DST »

Glina, a tam dajesz ewolucjonizm prosty jest genetyka to samo no zobaczymy co z zoologii bedzie
Katharina93
Posty: 35
Rejestracja: 10 wrz 2011, o 08:46

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Katharina93 »

ja jestem prawie pewna że będzie coś z nerwowego z człowieka bo jeszcze nie było, i 2 babki od biologii nam mówiły więc coś musi w tym być.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Matura już za rogiem :) 14.05.2012r.

Post autor: Bartek_DST »

Katharina93, Mi mówiły,że będzie Dżuma i sama widzisz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości