No i po maturze!

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii

Matura z biologii 2012 była:

Bardzo łatwa
14
9%
Łatwa
44
29%
Średnia
71
46%
Trudna
18
12%
Bardzo trudna
6
4%
 
Liczba głosów: 153

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: No i po maturze!

Post autor: persil1991 »

Napisałeś raczej zbyt ogólnikowo, to raz. Po dwa:
UV wpływając na DNA zahamuje podział komórek,
UV wpływając na białka spowoduje denaturację.

A tego co napisałeś wynika, że UV działając na białka zahamuje podział komórek. Chyba, że o zahamowaniu podziału napisałeś i tu i tu.
(dodatkowo w przypadku DNA warto użyć słowo replikacja)
Awatar użytkownika
maninblack
Posty: 415
Rejestracja: 2 maja 2010, o 11:15

Re: No i po maturze!

Post autor: maninblack »

a w tej fotosyntezie to co będzie B i ostatnie czyli E, jak dobrze pamiętam, tak?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: No i po maturze!

Post autor: Stalowy »

persil1991, gdyby się uprzeć, to można wydedukować, że poprzez denaturację białek niezbędnych w replikacji - zahamowany zostanie ich podział.

Perfekt odpowiedź to nie jest - ja bym sobie tutaj pewnych punktów nie przyznawał ale pozostaje furtka w postaci wyrozumiałego egzaminatora.
adrianas
Posty: 265
Rejestracja: 31 sie 2010, o 11:47

Re: No i po maturze!

Post autor: adrianas »

No właśnie wyrozumiały egzaminator.
Na takich chyba nie ma co liczyć d no w każdym razie dzięki wielkie za opinie.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: No i po maturze!

Post autor: Marta-W »

Hej, czy wyniki matury pojawiają się gdzieś w internecie (tak było na pewno 2 lata temu) czy można je tylko odebrać ze szkoły? Nie jestem tegoroczną absolwentką, w tym roku tylko pisałam maturę z nowych przedmiotów, dlatego nie jestem zorientowana. Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: No i po maturze!

Post autor: Collo »

Marta-W pisze:Hej, czy wyniki matury pojawiają się gdzieś w internecie (tak było na pewno 2 lata temu) czy można je tylko odebrać ze szkoły? Nie jestem tegoroczną absolwentką, w tym roku tylko pisałam maturę z nowych przedmiotów, dlatego nie jestem zorientowana. Z góry dzięki za pomoc
Można je jeszcze sprawdzić za pomocą systemu OBIEG. Szkoła daje ci login i hasło, logujesz się i sprawdzasz. Jednak system ten ma tylko kilka okręgowych komisji egzaminacyjnych, np OKE Łódź. Skoro 2 lata temu mogłaś to sprawdzić to w tym roku pewnie też możesz
Awatar użytkownika
Piotr_gd2
Posty: 91
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:13

Re: No i po maturze!

Post autor: Piotr_gd2 »

czy jeżeli podchodziło sie do poprawy matury, i nie udało sie podwyższyć wyniku, to do szkoły przyjdą te.gorsze wyniki czy nie przyślą ich wcale ?

verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: No i po maturze!

Post autor: verq »

Na aneksie będą tylko te przedmioty, które się poprawiło. Jeżeli przedmiot nie został poprawiony nie będzie w ogóle wymieniony. Nie wiem co jest, gdy się żadnego przedmiotu nie poprawiło - podejrzewam, że się dostaje pusty aneks.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: No i po maturze!

Post autor: Shaq »

Z tego co wiem to dostanie się zwykłą kartkę z liczbą uzyskanych % do wiadomości i tyle. A jak nic nie poprawiono to aneksu niet /
alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: No i po maturze!

Post autor: alicja2101 »

A ja mam pytanie dotyczące błędów egzaminatorów otrzymałam 72% z fizyki a wg moich obliczeń powinnam mieć wynik 82%. Czy był możliwy błąd podczas przepisywania oceny z matury do systemu komputerowego? Co powinnam zrobić?
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: No i po maturze!

Post autor: verq »

A sprawdzałaś tylko w internecie wyniki, czy to jest wynik ze świadectwa? Może Ci scięli za coś punkty - szczególnie przy tegorocznej fizyce trudno być pewnym, że się powinno mieć konkretną liczbę punktów.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: No i po maturze!

Post autor: Hellades »

alicja2101 pisze:A ja mam pytanie dotyczące błędów egzaminatorów otrzymałam 72% z fizyki a wg moich obliczeń powinnam mieć wynik 82%. Czy był możliwy błąd podczas przepisywania oceny z matury do systemu komputerowego? Co powinnam zrobić?
Złożyć podanie z prośbą o wgląd do matury. Na OKE Jaworzno już pojawiła się zakładka z wyjaśnieniem procedur, na stronie OKE Twojego regionu też powinna być.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: No i po maturze!

Post autor: persil1991 »

A ja jak rok temu zapytam:
2009 - matura z tulipanem
2010 - matura ze ślimakiem
2011 - matura z pingwinem
2012 - ?
Jakie typy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości