przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: alexxz »

Jestem aktualnie na 2 roku, średnia 4.0
Jest to + dobre argumenty umożliwiają przeniesienie?
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: villemo »

Myślę,że jet szansa. Skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: Stalowy »

Tak, da się.

villemo, ŚUM, Zabrze

PS: Alexx ale kombinujesz :O UJ, Katowice, teraz PUM? Niezły rozrzut
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: alexxz »

pochlebia mi,jeśli na 37 tys użytkownikow forum to moje posty pamietasz lepiej,niz ja sama.

pytam orientacyjnie studentow z wielu uczelni, bo z mojej grupy co najmniej 3 osoby chcą się wynieść z ŚUMu w przyszlym roku.

w sierpniu wychodzę za mąż za studenta PUMu, więc warto byłoby mieszkać ze swoim mężem w jednej miejscowosci.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: alexxz »

a co do przenosin to dzwoniłam juz kilka razy w tej sprawie do dziekanatu.
Niestety, panie w dziekanacie widzą problem w tym,że nie mam fizyki. Może jak przyniosę kopię aktu małżenstwa i dowod zameldowania w Szczecinie to dziekan zmieni zdanie
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: astral_cutler »

ile czasu dostaje się na nadrobienie różnic programowych? w Łodzi np. 2 lata, a na UJ to nawet i do końca studiów.
i kolejnie pytanie- na czy tak naprawdę polega nadrabianie różnic programowych- czy są to jakieś odpytki, dyżury, powatarzanie kół z rokiem niżej czy powtarzanie całego cyklu zajęć z rokiem niżej (chodzi mi o sytuacje patomorfa: np w Łodzi mam nawet z niej więcej godzin, poziom napewno gorszy niż na Pumie, mała różnica zagadnień, jednak CAŁKIEM INNE PREPARATY)
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: Stalowy »

[at]: po prostu rzuciłaś mi się w oczy, zawsze dobrze kojarzę ludzi z Zabrza i zawsze na wszystkich tematach dotyczących tej uczelni skupiam się najbardziej

Są 2 mechanizmy przeniesienia się na PUM: albo dostanie się na dzienne i wtedy nikt nie patrzy, nikt nie psioczy, nikt nawet słowa nie powie, dostajesz się awansem na ten rok, który skończyłaś (o ile oczywiście poprzesz odpowiednim wnioskiem).

Drugim sposobem jest dobra średnia. Dobra to pewnie taka nieco lepsza niż 3.0 4.0 sądzę, że powinno wystarczyć - wtedy też nie będą na to patrzeć.

Mimo wszystko w świetle kilku ostatnich rekrutacji, dziwię się, że nie zdecydowałaś się np. na zdanie fizyki na maturze - zaledwie 50-60% i byłabyś na PUMie na dziennych. Na taką maturę i taki wynik da się przygotować bardzo spokojnie w rok i to samemu.

[at]: u nas jest grupa osób z Ukrainy, która ma do nadrobienia kilka różnic z 1 roku (na Ukrainie mieli iść na 4 rok, tutaj przenieśli ich na 2). Mają na to czas do końca września tego roku: egzamin z biofizyki, łaciny i niektórzy z chemii. Czy wymagano od nich obecności na zajęciach, zaliczania czy po prostu samego egzaminu to już zależy autonomicznie od katedry.
Awatar użytkownika
alexxz
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2010, o 23:03

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: alexxz »

dostałam maila, w ktorym sekretarka z dziekanatu przekazała mi informację od Pani Dziekan, że niezależnie od wysokości średniej czy motywów kierujących kandydatem, nie przeniosą nikogo na PUM bez zdanej fizyki.

To znaczy,że albo mogę odwoływać się u Rektora, albo zapiszę się do niego na konsultację neurologiczną w prywatnej klinice, gdzie przyjmuj]e, i będę żebrac

albo przez najblizszy rok będę się uczyc fizyki.

[at] - wiem, że mogłam zdawać fizykę, ale powód, dla którego powinnam się przenieść do Szczecina pojawił się później niż składa się papiery w licealnym sekretariacie
Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: Karek »

Jestem na pierwszym roku na PUMie i kolega, który przeniósł się z Zabrza do nas na drugi rok musi chodzić z nami normalnie na wszystkie zajęcia których nie miał : )
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: olciaaaa »

no czyli jest to mozwliwe będę walczyła o to za rok. Albo zapiszę się na tą maturę z fizyki i uzyskam z niej z 5% skoro tak bardzo im zależy na tym żebym pisała maturę z fizy
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: Stalowy »

olcia, napisz fizę - nie będziesz zależna od widzimisię dziekana, nie będziesz związana jakimś progiem minimalnym średniej itd.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: jarauto »

Stalowy pisze: Są 2 mechanizmy przeniesienia się na PUM: albo dostanie się na dzienne i wtedy nikt nie patrzy, nikt nie psioczy, nikt nawet słowa nie powie, dostajesz się awansem na ten rok, który skończyłaś
Wg tego co napisałeś, po zaliczeniu 2. roku na SUM, na PUM wyląduje ponownie na 2. roku.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przy można przenieść się na PUM bez fizyki na maturze?

Post autor: Stalowy »

jarauto, pomyłka słowna. Miałem na myśli awansem na rok wyżej. Kończysz 2 na ŚUM - idziesz na 3 na PUM.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości