Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
zielona6kasia
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, o 16:12

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: zielona6kasia »

Passiflora pisze:mis koala, dziękuję bardzo :* Tak naprawdę nic innego mi nie zostało. Już dwa razy zawaliłam maturę z biologii i chemii przez nerwy. Musiałam zmienić podejście, bo kolejna poprawa byłaby bez sensu.
Ja planuję poprawiać w 2015. Też zawaliłam przez nerwy. nie widziałam literek z nerwów, strasznie kręciło mi się w głowie i myślałam, że zemdleję/
Na sesji było już lepiej, więc myślę, że dam radę.
Nastawienie to podstawa
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: gucio926 »

Też poprawiam, po raz 3.
zielona6kasia pisze:
Passiflora pisze:mis koala, dziękuję bardzo :* Tak naprawdę nic innego mi nie zostało. Już dwa razy zawaliłam maturę z biologii i chemii przez nerwy. Musiałam zmienić podejście, bo kolejna poprawa byłaby bez sensu.
Ja planuję poprawiać w 2015. Też zawaliłam przez nerwy. nie widziałam literek z nerwów, strasznie kręciło mi się w głowie i myślałam, że zemdleję/
Na sesji było już lepiej, więc myślę, że dam radę.
Nastawienie to podstawa
Trzeba było zemdleć, pisała byś w czerwcu!
Awatar użytkownika
zielona6kasia
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2014, o 16:12

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: zielona6kasia »

Właściwie dlaczego o tym nie pomyślałam
MilkyWay
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:28

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: MilkyWay »

Siema! Jestem rocznik 94 i też poprawiam maturę,dokładniej z bio i chem, w przyszłym roku Mam nadzieję,że ostatni raz!
Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Amimizuno »

Hej Ja też zaliczam kolejne podejście, rocznik 94. Niestety w głowie mam kompletny mętlik, nie wiem od czego zacząć i jak się za to zabrać Może macie jakieś rady? U mnie również dużą rolę odegrały nerwy, ale nie potrafię się odstresować. Macie jakieś sposoby na opanowanie sie?
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: 600asia006 »

MilkiWay, Amimizuno - idziecie na studia czy kolejny raz zostajecie w domu? Ja tez jestem z rocznika 94. Poprawiłam maturę w tym roku ale niewystarczająco. Złożyłam podanie o wgląd do pracy ale i tak pewnie zabraknie mi paru punktów:(

Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Amimizuno »

600asia006: Ja zostaję w domu już drugi raz. Zastanawiałam się nad farmacją, ale stwierdziłam, że to ciężki kierunek i będzie mało czasu na naukę do poprawę. Wiem, że rożnie na to patrzą rodzice, moi też byli zawiedzeni i mieli pretensje, ale poszłam do pracy i zamierzam pracować przez ten rok i uczyć się. Co do wglądu, słuszna decyzja, ja też poprawiłam niewystarczająco, ale bardziej skopałam chemię. Warto zajrzeć do arkusza żeby samemu się przekonać jakie popełniło się błędy i na co położyć nacisk w przyszłym roku, poza tym zarówno w biologii i w chemii znalazłam po dwa punkty z czego jedno to po prostu ewidentnie niezaliczone pytanie prawda, fałsz", o ile z chemii mnie to nie uratuje to o biologie w moim przypadku warto powalczyć, choć lekarski to raczej cel na przyszły rok niż szczęśliwe zakończenie bieżących rekrutacji

A jak u Was? Będziecie chodzić na jakieś korepetycje, kursy? Jakie macie poprawkowe plany ?
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: 600asia006 »

Ja wlasnie chemie bardzo ladnie napisalam. Gdyby nie ambicje to moze i na upartego nie musiałabym jej poprawiać. Gorzej z biologia, choć liczylam ze nazbieram wiecej punktów. Od września będę studiować farmację na WUMie i ciągle zastanawiam sie czy poprawiać czy jednak sobie odpuścić. Nie wiem czy to naprawdę chodzi o to czy chce studiować stome czy moze bardziej o te ambicje. Wierze ze i farmacja moze byc bardzo ciekawym kierunkiem, który mnie pochłonie i będę sie w nim spełniać

Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Amimizuno »

600asia006 : O Też chciałam iść na farmację na WUM i uważam że masz rację, może być ciekawie Mnie jednak bardzo ciągnie ten lekarski, moje marzenie od dziecka, więc stwierdziłam że poświęcę jeszcze ten rok, w końcu czym jest rok wobec życiowego marzenia Możesz spróbować poprawić studiując, jeśli czujesz się na siłach i jest to tylko jeden przedmiot. Ja mimo wszystko podeszła bym znów do biologii i chemii więc to już sporo więcej Z czego korzystałaś przy nauce do chemii?
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: 600asia006 »

Mialam bardzo dobre notatki ze szkoly, z których się uczyłam. Po każdym powtórzonym dziale robilam zadania z witka przy ewentualnych pytaniach chodziłam do swojej pani chemiczki, która byla tez moja wychowawczynią (ale to bylo góra raz na miesiąc).

MilkyWay
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:28

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: MilkyWay »

Siemka! Co do mnie to również zostaję w domu i mam zamiar znaleźć jakąś pracę,żeby zarobić na korki Chociaż złożyłam też papiery na polibudę I nie wiem,może pochodzę trochę na zajęcia,tak z ciekawości choć słyszałam historie o tym,że jak idziesz na polibudę to już tam zostajesz i mam nawet kilku takich znajomych,których losy właśnie tak się potoczyły
Powiem Wam jednak,że teraz po wynikach czuję się jakbym dostała takiego mega powera do roboty(wcześniej oczywiście była mega załamka ),bo jednak wiem,że zdarzały mi się chwile kiedy przedkładałam zabawę nad naukę i powinnam się bardziej postarać
A co do nauki,to od początku będę ogarniać Witka i Medyka(mama mi kiedyś kupiła, to taki wybór testów z chemii dla maturzystów i kandydatów na studia,całkiem spoko) oraz wszystkie matury z bio i chem. A polecacie może coś fajnego do przerabiania biologii?
Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Amimizuno »

Z biologii podobają mi się książki Bukały (te z serii trening przed maturą), choć zdarzają się tam błędy ale można je wyłapać spokojnie i są bardzo nieznaczne. Najgorzej to z chemią bo przerabianie Witka zaowocowało średnio na jeża w tym roku w maju, trzeba ogarnąć coś trochę bardziej wymyślnego
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Judyta _ »

Amimizuno pisze:Hej Ja też zaliczam kolejne podejście, rocznik 94. Niestety w głowie mam kompletny mętlik, nie wiem od czego zacząć i jak się za to zabrać Może macie jakieś rady? U mnie również dużą rolę odegrały nerwy, ale nie potrafię się odstresować. Macie jakieś sposoby na opanowanie sie?

1 Budowa atomu
2. Wiązania i hybrydyzacja
3. Stechiometria
4. Zawiązki nieorganiczne
5. Reakcje w roztworach wodnych
6. Równowagi w roztworach wodnych
7. Efekty cieplne reakcji
8. Kinetyka i statyka
9. Reakcje utleniania i redukcji
10. Elektrochemia
11. Właściwości pierwiastków bloku s i p
12. Właściwości pierwiastków bloku d
13. Węglowodory
14. Związki aromatyczne
15. Jednofunkcyjne pochodne
16. Kwasy karboksylowe
17. Wielofunkcyjne pochodne
18. Związki azotowe
19. Białka
20. Cukry i izomeria optyczna


Polecam:
teoria, zbiory operonu - 3. Wiem, że to nudne ale musicie liczyć powoli, żeby eliminować błędy. Czyli nie robić zadań na szybko i jak zły wynik to jeszcze raz bo musicie wypracować robienie zadań dobrze za pierwszym razem Do tego WSiP i Persona a później np. od marca Witowski. Polecam Repetytoria Medyka te najnowsze. Podręczniki Nowej Ery z chemii dla nowej podstawy programowej też są ok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości