Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Amimizuno
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:00

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Amimizuno »

Wielkie dzięki Judyta _
! Z Medyka mam repetytorium z 2004 roku, będzie ok czy nie bardzo? A
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Judyta _ »

Amimizuno pisze:Wielkie dzięki Judyta _
! Z Medyka mam repetytorium z 2004 roku, będzie ok czy nie bardzo? A
Polecam nowsze Lepszy układ i zadania maturalne są dodane Wiem, że są w arkuszach ale mimo wszystko
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: black-cat »

A spytam z ciekawości- czy Waszym zdaniem warto kupić sobie jakiś atlas anatomiczny (oczywiście przeznaczony dla uczniów liceum a nie dla studentów lek/lek-dent - na to przyjdzie jeszcze czas )? Korzystaliście z takiego atlasu? Ułatwił Wam bardzo naukę?:)

Judyta _ Bardzo podobny plan z chemii sobie ułożyłam (niektóre tematy w troszkę innej kolejności) i obawiałam się, że może coś źle zaplanowałam, ale Pani wiadomość mnie b.uspokoiła, dziękuję!

Jeśli chodzi o chemię to zamierzam korzystać z następujących zbiorów zadań i testów: Pazdro, Persona, Omega (tam są z tego co widziałam zadanka z matur, ułożone działami), Operon (to jest 1 książka z testami), PWN Matura na 100%", Nowa Era To jest chemia".
Dobry wybór?:) Coś jeszcze by się przydało?:)
Ze zbioru Witowskiego korzystałam ucząc się do tegorocznej matury, zrobiłam te zadania wielokrotnie dlatego w tym roku postawiłam na inne zbiory. Poza tym w zbiorze Omegi też są zadania z matur:)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, o 16:57 przez black-cat, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: wsedek »

Po jaką cholerę potrzebny Ci atlas do matury?

cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: cordis »

black-cat nie warto
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: black-cat »

wsedek pisze:Po jaką cholerę potrzebny Ci atlas do matury?

Pytałam z ciekawości, bo gdzieś (chyba nawet na tym forum) czytałam, że ktoś sobie zakupił i był zadowolony:) Być może atlas jest dobrym rozwiązaniem,by lepiej zrozumieć i szybciej nauczyć się tematów związanych z człowiekiem, ale w sumie na rozszerzonej maturze zadań tego typu jest mało.

Ale dzięki za rady:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Passiflora »

Miałam atlas po kuzynce, ale zupełnie nie nadawał się do nauki biologii na poziomie licealnym Dzięki niemu nauczyłam się jedynie krążenia krwi. Ale później przydał się na studiach
Nie warto tracić na niego kasy. Lepiej zainwestować w jakiś dodatkowy zbiór zadań.

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: black-cat »

Passiflora Dzięki:)
Jeśli chodzi o zbiory zadań, to i z biol i z chem w tym roku postawiłam właśnie na zadania i trochę już tych zbiorów mam.
Nieco wyżej napisałam o zbiorach z chemii, z których mam zamiar korzystać:)
Kierunek lekarski :)
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: carmenna »

Ja od siebie polecam ABC Maturalne z chemii Barbary Pac. Sama korzystałam z tego zbioru, zadania są w nim naprawdę ciekawe. Polecam również arkusze oficyny edukacyjnej.

Co do operonu, to korzystałam z testów z 2013 i średnio mi się podobały te zadania.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: black-cat »

Dzięki!:)
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: codzienną (tak zakładam, chodzi mi w każdym razie o naukę do maturki) naukę zaczynaliście od biol czy od chem?
Kierunek lekarski :)
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: Judyta _ »

black-cat pisze:A spytam z ciekawości- czy Waszym zdaniem warto kupić sobie jakiś atlas anatomiczny (oczywiście przeznaczony dla uczniów liceum a nie dla studentów lek/lek-dent - na to przyjdzie jeszcze czas )? Korzystaliście z takiego atlasu? Ułatwił Wam bardzo naukę?:)

Judyta _ Bardzo podobny plan z chemii sobie ułożyłam (niektóre tematy w troszkę innej kolejności) i obawiałam się, że może coś źle zaplanowałam, ale Pani wiadomość mnie b.uspokoiła, dziękuję!

Jeśli chodzi o chemię to zamierzam korzystać z następujących zbiorów zadań i testów: Pazdro, Persona, Omega (tam są z tego co widziałam zadanka z matur, ułożone działami), Operon (to jest 1 książka z testami), PWN Matura na 100%", Nowa Era To jest chemia".
Dobry wybór?:) Coś jeszcze by się przydało?:)
Ze zbioru Witowskiego korzystałam ucząc się do tegorocznej matury, zrobiłam te zadania wielokrotnie dlatego w tym roku postawiłam na inne zbiory. Poza tym w zbiorze Omegi też są zadania z matur:)
Pozdrawiam!

Dodaj zbiory operonu i licz dużo

Ja metabolizm omawiam krótko przy komórce ale dokładniej kilka tygodni przed maturą bo wiem, że wtedy jak ktoś się nauczy to nie zapomni To jedna z różnic w Waszym planie a moim


ABC z chemii też jest fajne - polecam do powtórek plus zbiór Persony WSiPu
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: carmenna »

black-cat pisze:Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: codzienną (tak zakładam, chodzi mi w każdym razie o naukę do maturki) naukę zaczynaliście od biol czy od chem?
W moim przypadku było różnie, raz zaczynałam od chemii, raz od biologii. Powtarzałam działami i po prostu, jeśli dajmy na to z chemii zaczęłam budową atomu, to pierwszy dział biologii (biochemię w moim przypadku) zaczęłam dopiero po powtórzeniu atomu z chemii. I tak dalej, po biochemii przeszłam do działu nr II z chemii. I jeśli chodzi o powtarzanie danego działu, to na początku zaczynałam teorią z podręczników, a potem przechodziłam do zadań. Robiłam też mniej więcej po 2 arkusze tygodniowo z biologii, jak i z chemii. Oczywiście w okolicach marca i kwietnia wracałam do trudniejszych działów i tematów, które jeszcze nie szły mi tak dobrze.
promyyk
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:17

Re: Poprawa matury kolejny raz - kto poprawia?

Post autor: promyyk »

Hej, również poprawiam maturę w 2015 r.

Mam takie pytanie: zgłosiłam się do poprawiania matury z bio i chem w 2014 r., jednak nie udało mi się na nie dotrzeć z powodu nawału na studiach. Czy w nast. roku - 2015 mogę próbować poprawić czy to, że nie przyszłam na tegoroczne matury choć się deklarowałam mnie skreśla z możliwości poprawy?

Z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości