Zajęcia na II roku lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ebedziebe »

Z traczyka przeczytałem 1 stronę , tego się nie da czytać
swiecunia
Posty: 59
Rejestracja: 4 cze 2011, o 13:02

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: swiecunia »

wiecie może od kiedy można zamawiać książki na przyszły rok w naszej bibliotece?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Dudek »

1 września.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: maciek_tyfel »

Mam takie pytanko - kiedy przewidziane jest nowe wydanie Konturka? Ostatnie jest z 2007 r., czyli sprzed 5 lat. 5 lat to już imo okres, po którym można zrobić coś nowego.
ziutka92
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:05

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ziutka92 »

Mam pytanie odnośnie wykładów, czy na II roku wszystkie wykłady są obowiązkowe, czy można sobie jakieś odpuścić ?)
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: senninha »

Po kolei:
- histologia - pani prof. sparawdza obecność w taki sposób, że na każdym wykłądzie wyczytuje na chybił trafił 5 osób z listy całego roku, jak wyczytanej osoby nie ma, to potem musi zaliczac wykłąd osobiście u pani prof., generalnie nie jest to ponoć wielkim problemem, profesorka jest bardzo ludzka, no ale jesli ktoś nie chce ganiac i zaliczać to warto chodzić
- fizjologia - nudne to strasznie, o prof. dobrego słowa nie powiem, no ale kobieta ma obsesję i jak traficie do niej na egzamin (ustny), to moze wam wypomnieć nieobecność i potem przez to uwalić, ona miewa humory i bywa z nią róznie
- biochemia - nie wiem, nie byłam na ani jednym, ale raczej można sobie odpuścić, w każdym razie problemów nikt wam z tego tytułu nie zrobi
- psychologia - są listy, ponoć trzeba chodzić, w tym roku z psychologii odbyły się tylko 2 wykłady na 5, więc zasadniczo problemu nie ma
- socjologia - listy są, ale prof. niespecjalnie się zdziwił, kiedy dostał listę 300 nazwisk pomimo, iż na sali było może z 80 osób

i to by było na tyle
ziutka92
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:05

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ziutka92 »

Dzięki wielkie, a jak z biofizyka ?:)
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: senninha »

Racja, jeszcze biofiza

Ja osobiście nie byłam na ani jednym, jednak zaliczenie końcowe jest oparte głównie na treści wykładowej, więc jesli nie lubisz uczyć się z cudzych notatek to lepiej chodzić, inna sprawa, że w necie dostępne są zdjęcia wykładów, więc można sobie poradzić w ten sposób
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Dudek »

Ja tam osobiście nie chodziłem na wykłady wcale : P i nie miałem problemów z tego powodu
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: ebedziebe »

senninha tylko ze z wykładów z netu łatwiej się nauczyć bo slajdy zmieniasz sama , a pani profesor na wykładzie robi to w zabójczym tempie
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: Lunna »

Mam takie pytanie odnośnie biofizyki. Czy wiecie z jakich kierunków można mieć ją przepisaną (z dobrą oceną)?
bartek250
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2011, o 19:28

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: bartek250 »

a co z biofizyką? jaka książka? co jest na zimowej sesji a co na letniej na 2 roku?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Zajęcia na II roku lekarskiego

Post autor: David »

Z tego co mi się udało ustalić:
-ocena z biofizyki nie jest przepisywana- chyba że się studiowało ten sam kierunek na innej uczelni,
-na liście podręczników jest Jaroszyk, Pilawski i Miększ. Większość chyba korzysta z Pilawskiego i wykładów oraz opracowań z chomików.

Pozdrawiam!
D.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości