co robić?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

wiesz, nad tym się nie zastanawiałam i nie wiem czy to jest możliwe. Wiem, że jakbym w tym roku zmieniła kierunek to studiowałabym bezpłatnie, ale że w tym roku nie poprawiłam matury wystarczająco dobrze to zostaje mi następny, no i tu jest już problem. Bo będę musiała płacić.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Karolina721 pisze:wiesz, nad tym się nie zastanawiałam i nie wiem czy to jest możliwe. Wiem, że jakbym w tym roku zmieniła kierunek to studiowałabym bezpłatnie, ale że w tym roku nie poprawiłam matury wystarczająco dobrze to zostaje mi następny, no i tu jest już problem. Bo będę musiała płacić.
Ale w momencie gdybyś się przeniosła na zoczne nie, bo są płatne i Ci za to punkty nie lecą
123ania
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2012, o 12:17

Re: co robić?

Post autor: 123ania »

Karolino bardzo dziękuję za odpowiedź . Ale mam jeszcze jedno pytanko - Jeśli można wiedzieć to na jakiej uczelni studiujesz chemię?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: co robić?

Post autor: zetsu »

Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował i dokończył tę chemię, po zdanym licencjacie/inżynierze byś mogła zacząć inny kierunek od nowa. Zawsze lepiej się zabezpieczyć, tyle pracy włożyłaś w te studia i chcesz to zmarnować ?
Nie wiem czy będzie to płatne, ma ktoś linka do tej ustawy ?
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

no tak, tylko ciekawe ile płaci się za płatną medycynę? A myślisz, że istnieje możliwość przeniesienia się np. po dwóch latach płatnej na dzienną czy to jest raczej niemożliwe?
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

zetsu pisze:Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował i dokończył tę chemię, po zdanym licencjacie/inżynierze byś mogła zacząć inny kierunek od nowa. Zawsze lepiej się zabezpieczyć, tyle pracy włożyłaś w te studia i chcesz to zmarnować ?
Nie wiem czy będzie to płatne, ma ktoś linka do tej ustawy ?





Też to jeszcze rozważam W sumie szkoda żeby po dwóch latach zrezygnować, ale już sama nie wiem co o tym myśleć.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

123ania pisze:Karolino bardzo dziękuję za odpowiedź . Ale mam jeszcze jedno pytanko - Jeśli można wiedzieć to na jakiej uczelni studiujesz chemię?




Nie ma za co Studiuję na UMCS w Lublinie.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Ja mówiłam o niestacjonarnej chemii Mogłabyś studiować ją zaocznie, a potem pójść na dzienną niepłatną medycynę.
Co do medycyny płatnej to około 10-15 tys. semestr. Przenieść się można, ale to zależny od uczelni. U mojej koleżanki trzeba było poprawić maturę tak aby dostać się na pierwszy rok ze wszystkimi i zaliczali te lata jeśli miałaś średnią wyższą niż (nie jestem pewna) - chyba 4.0.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

latomeri pisze:Ja mówiłam o niestacjonarnej chemii Mogłabyś studiować ją zaocznie, a potem pójść na dzienną niepłatną medycynę.
Co do medycyny płatnej to około 10-15 tys. semestr. Przenieść się można, ale to zależny od uczelni. U mojej koleżanki trzeba było poprawić maturę tak aby dostać się na pierwszy rok ze wszystkimi i zaliczali te lata jeśli miałaś średnią wyższą niż (nie jestem pewna) - chyba 4.0.

I jakbym przeniosła się na niestacjonarną chemię, to bym nie musiała płacić za te punkty potem na medycynie?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Z tego co wiem - nie. Punkty liczone są od tego roku akademickiego, a zaocznych nie liczą, bo przecież sama za nie płacisz więc studiujesz zaocznie i masz czyste konto punktowe A tego co studiowałaś dziennie Ci nie policzą bo prawo nie działa wstecz
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

No to byłoby dobre rozwiązanie, myślę, że chemia zaoczna wyszła by mi dużo taniej niż płacenie za te dodatkowe punkty.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: co robić?

Post autor: latomerii »

Karolina721 pisze:No to byłoby dobre rozwiązanie, myślę, że chemia zaoczna wyszła by mi dużo taniej niż płacenie za te dodatkowe punkty.
Zdecydowanie taniej na UMCS w Lublinie jak ostatnio mi koleżanka mówiła kosztuje ok. 5 tys. za rok. I to wcale nie jest tanio.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

latomeri pisze: Zdecydowanie taniej na UMCS w Lublinie jak ostatnio mi koleżanka mówiła kosztuje ok. 5 tys. za rok. I to wcale nie jest tanio.

No w sumie to tak, ale wolałabym zapłacić 5 tys. za rok chemii zaocznej niż 30tys. za te dodatkowe punkty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości