co robić?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

co robić?

Post autor: Karolina721 »

Hej,
mam dość trudną sytuację i nie wiem co robić(
Jestem obecnie studentką 1 roku chemii (marzyłam o medycynie, ale nie udało się), w tym roku poprawiałam maturę, ale nie poszła mi zbyt rewelacyjnie ( z biol rozsz- ok. 62%, a z chemii rozsz 80%). nie wiem czy za rok spróbować jeszcze raz poprawiać maturę czy to już nie ma sensu? Podobno po chemii trudno o jakąkolwiek pracę Dlatego też zastanawiam się nad zmianą kierunku (np. analityka medyczna)
Proszę doradźcie mi co mam robić(
lubluju
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2012, o 15:14

Re: co robić?

Post autor: lubluju »

Jestem w tej samej sytuacji co Ty. Poprawa ma sens ! Skoro marzysz o medycynie to uda się, choć mamy ciut dłuższą drogę. Ja za rok poprawiam.Co do kierunku - oczywiście możesz go zmienić, na jaki ? Ja poszedłbym na farmacje - pokrewny do medycyny, a z chemii może coś by Ci przepisali ? Głowa do góry !
Pewnie ktoś poradziłby też zostanie w domu i naukę do matury, ale nie ja

Co do analityki - pomysł dobry, są przedmioty z lekarskiego (okrojone programowo i materiałem) wiec zweryfikujesz sobie czy kręci Cie medycyna tak bardzo. Ja u siebie miałem anatomie, histologie i było ostro, a to raptem biotechnologia
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

W moim przypadku zostanie w domu przez rok też odpada. A jakbym po 2 latach chemii zmieniła kierunek (gdyby udało mi się poprawić maturę) to czy studiowanie medycyny byłoby bezpłatne? Bo słyszałam że trzeba byłoby płacić za punkty ects, które wykorzystam studiując chemię
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

A myślisz że wystarczyłoby ok 142 punkty na analitykę
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: co robić?

Post autor: ebiologia »

Starczy na 100%
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

A na wszystkich uczelniach przyjmują od 100% Bo ja myślę np. o Lublinie
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

A słyszeliście o braniu opłat za dodatkowe punkty ECTS?
lubluju
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2012, o 15:14

Re: co robić?

Post autor: lubluju »

Wydaje mi sie że większość uczelni bierze pod uwage oba przedmioty, ale z racji, że na analityke nie ma dużego zaiteresowania, wiec progi nie są wysokie - spokojnie Ci starczy Na pierwszym roku duużo chemii Ja nie miałem jedynie analitycznej, ale dziewczyny z analityki mówiły że przedmiot spoko, bez trudu do zdania. Mówie na przykładzie swojej uczelni, nie iwem jak na innych
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

Aha, no to nawet fajnie. Chemię lubię to myślę że by mi to nie przeszkadzało, jakoś dałabym radę. A wiesz może czy jest tak ogólnie dużo nauki czy dam jeszcze radę uczyć się do matury:)
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: co robić?

Post autor: ebiologia »

Mówiąc 100% miałem na myśli, że na pewno się dostaniesz
lubluju
Posty: 14
Rejestracja: 21 maja 2012, o 15:14

Re: co robić?

Post autor: lubluju »

Nauki trochę jest. Ale to kwestia dobrej organizacji czasu. Ja prawdę mówiąc zoorganizowałem go sobie ciut źle, bo leciałem nie robiąc wystarczającej ilości zadań i na chemii dałem oke się zrobić w balona w kilku zadaniach i punkty poleciały Grunt to zawsze byc pewnym co się pisze i dokładnie czytać
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

Ja też zrobiłam błedy w najprostszych zadaniach, dobrze myslałam, ale niestety nie przeniosłam tych dobrych mysli na arkusz, no i punkty poleciały. Dokładnie, dobra organizacja czasu i będzie dobrze
Karolina721
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2012, o 13:19

Re: co robić?

Post autor: Karolina721 »

ebiologia pisze:Mówiąc 100% miałem na myśli, że na pewno się dostaniesz

Aha, ok to źle Cię zrozumiałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości