Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: maciek_tyfel »

Refi pisze: mój kolega z klasy poszedł do Łodzi, tam jest podobno program inny, jak w UE, więc myślę że fajna sprawa.
Co to znaczy, że program jest jak w UE?
mich+
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2012, o 19:38

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: mich+ »

tak więc ja również uważam, że lepsze by była medycyna w łodzi. pomijając to, że w twoim przypadku jest bliżej, co np. dla mnie też jest ważne to jest kilka innych argumentów. przede wszystkim medycyna w łodzi ma większą, lepszą renome, czyli cieszy się większym szacunkiem i jest bardziej porządana przez rekrutujących się. są lepiej prowadzone zajęcia, ale tu nie chodzi już o samych prowadzących, którzy w sumie też są bardziej elastyczni i sklonni do pomocy studentom, chętniej idąc im na rękę dając im rozsądne terminy egzaminów i poprawek. warto wspomnieć, że częsciej będziesz chodzić do prosektorjum, bo informuję cię, że nieboszyka zobaczysz już w pierwszym miesiącu. w trakcie studiów i po ich skończeniu trafisz na praktyki i staż najprawdopodbniej do więszego szpitala, co oznacza, że częściej będziesz operować, czyli zdobędziesz większe doświadczenie i lepiej będziesz spostrzegana na rynku pracy po stażu jako pełnoprawny lekarz, który już samodzielnie praktykuje. mam koleżanke w szczecinie, która narzeka np. na system prowadzonych zajęć. nie dziwie się poruwnując je ze sobą. na szczeście ja wybrałem łódź i sądzę, że dobrze zrobiłem. atmosfera wsród samych studentów nie jest tak napięta, tylko miła i toważyska, bo w szczecinie to najniższe progi i każdy patrzy na siebie jak na głupka.
kalinka357
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2012, o 11:09

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: kalinka357 »

Hej, mam pytanie czy jest ktoś na forum, kto został przyjęty lub już studiuje kierunek lekarski na wydziale wojskowo-lekarskim cywilnie na UM w Łodzi? Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek informacje. Przede wszystkim czy warto? Czy lepiej studiować lekarski w Katowicach. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji, najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto coś wie. Wiem że są różne zmiany. Ale czy to nie jest przysłowiowe bagno w którym nie wiadomo o co chodzi? Poza tym słyszałam, że na woj-leku sa inni profesorowie i inne książki, tzn materiał pewnie też. Dodatkowo jest strzelnictwo, więcej w-fów, topografia. Czy jest jakaś istotna różnica? Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi? To na prawde dla mnie bardzo ważne. Może ma ktoś namiary na osoby, które studiują i chcą sprzedac materiały, giełdy, książki.
Murthad
Posty: 74
Rejestracja: 23 lip 2011, o 08:20

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Murthad »

Po Szczecinie też miało się staż w dużym szpitalu, jednak jest to już nie istotne, bo nie ma już stażu
Renoma uniwersytetu też nie ma nic do rzeczy przy rekrutacji na specjalizację
Ale innym program studiów jest faktycznie plusem dla Łodzi
justubi
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2012, o 14:52

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: justubi »

mich+ pisze: bo w szczecinie to najniższe progi i każdy patrzy na siebie jak na głupka.
Raczej głupkowatością zajeżdża twój post - sam sobą wystawiasz nędzną laurkę Umedowi.

Do JMerrick: może to frazesy, ale analizować można ceny mieszkań (nie wiem gdzie taniej), atmosferę miasta (tu wg mnie wygrywa Szczecin), medyczny potencjał miasta w stosunku do liczby absolwentów medycyny (możliwe, że tu też Szczecin daje większe możliwości ), rankingi i popularność wśród maturzystów (zdecydowanie Łódź), wyniki Lepu (chyba w perspektywie ostatnich kilku lat lepszy jest Szczecin), odległości do reszty Polski (zdeeecydowanie Łódź).
I co tu wybrać?
A tak btw gratuluję klęski urodzaju w wyborze
StrawberryCow
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2012, o 22:12

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: StrawberryCow »

Do JMerrick: Studiowałam i w Łodzi(przez rok na biotechu) i teraz w Szczecinie, więc można stwierdzić, że mam porównanie. Jeżeli chodzi o Szczecin to atmosfera jest naprawdę miła (chociaż w Łodzi jest równie dobrze), lep lepiej zdają (co w sumie jest ważne) no i uczelnia o wiele ładniej wygląda (chociaż podobno coś remontują:gt). Porównując oba miasta to zdecydowanie Łódź (chociaż jest brzydsza). Życie studenckie jest tam naprawdę lepsze i dodatkowo wszystko jest tańsze. Dochodzi jeszcze odległość. Wybierz uczelnie, którą masz bliżej. Możesz wracać na weekend do domu nie tłuc się cały dzień w pociągu,pksie czy czym tam dojeżdżasz.

A prawda jest taka że gdziekolwiek nie pójdziesz zostaniesz tym lekarzem)
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Refi »

Murthad pisze:Po Szczecinie też miało się staż w dużym szpitalu, jednak jest to już nie istotne, bo nie ma już stażu
Renoma uniwersytetu też nie ma nic do rzeczy przy rekrutacji na specjalizację
Ale innym program studiów jest faktycznie plusem dla Łodzi

ojejku, a skąd Ty masz takie informacje, że nie ma stażu?
jest, tylko na 6 roku.
Murthad
Posty: 74
Rejestracja: 23 lip 2011, o 08:20

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Murthad »

Miałem na myśli staż w starej formie, który można było robić gdzie się chce,a ten nowy będzie odbywał w szpitalach klinicznych, czyli w dużych.
marysia25p
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 14:15

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: marysia25p »

to chyba lepiej?
kzka
Posty: 10
Rejestracja: 26 lip 2011, o 19:20

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: kzka »

TANIO sprzedam materiały na 1 rok stomatologii :
1. ANATOMIA gray (podręczniki), pytania testowe gray skawina
2. BIOLOGIA 2 zeszyty ćwiczeń.
Awatar użytkownika
murderondancefloor
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:49

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: murderondancefloor »

Hej, nie wiem czy ktoś już o to pytał, ale nie mam czasu na lustrowanie 28 stron forum. Interesuje mnie lekarski/lekarsko-dentystyczny na UJ i ŚUM. Teoretycznie nie potrzebuję pisać podstawowej fizyki, ale czy nie jest tak, że ludzie zdający fizę mają większe szanse? Jeśli chodzi o UJ to fizyka jest liczona zamiennie z matmą, która idzie mi zdecydowanie lepiej, więc wolę się przyłożyć do niej porządnie, ale nie wiem czy to ma sens
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: zetuzetia »

jeżeli napiszesz fizykę lepiej, niż podstawową matmę, to Ci się opłaca
na śum potrzebujesz tylko biologii i chemii na rozszerzeniu.
Awatar użytkownika
murderondancefloor
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:49

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: murderondancefloor »

Czy gdziekolwiek na medycynę/stomatologię biorą pod uwagę oceny?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości