wolontariaty i staże zagraniczne

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Ewakuacja »

ostatnio często przewijają mi się linki stypendium z wyboru". do kolejnego etapu przeszło trochę osób z wety, które zainspirowały mnie do założenia tego tematu

gdzie warto robić staż albo wolontariat za granicą? myślę, że podczas studiów można zdobyć trochę doświadczenia, ciut odmiennego od tego, co uczymy się na studiach. staże w najlepszych klinikach na świecie - gdzie? z jakiej specjalizacji? wolontariat - gdzie potrzebna jest pilna pomoc? gdzie są interesujące parki/ogrody/rezerwaty pełne dzikiej zwierzyny, która potrzebuje pomocy?

żeby łatwiej było zrozumieć, o co mi chodzi, podrzucam 2 linki.

Kod: Zaznacz cały

projectwildlife.wordpress.com
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Korczaszko »

Wyjazdy do dzikiej zwierzyny to bardzo droga sprawa miesiąc w Afryca to z 10tys (albo i więcej) + samolot + szczepienia.

Ciekawą opcją wydaje mi się Moholoholo w RPA - tam naprawdę zajmują się dzikimi zwierzętami (z parku Krugera), które leczą i wypuszczają na wolność. To nie takie mydlenie oczu, że niby pomagamy a tak na prawdę hapiemy kasę od turystów. Tylko z tego co patrzyłam wolontariaty weterynaryjne u nich są tylko dla lekarzy a nie dla studentów (chyba, że źle szukałam). Sama wciąż mam rozkminy czy nie ciułać znów kasy i nie wrócić do Moholoholo na dłużej niż 1 dzień.
Z tego co pisała Natalia, ona mimo tego że jest studentką w Moholoholo też pracowała jako pomoc weterynaryjna a nie tylko opiekun zwierząt.

Pozytywne opinie słyszałam o

Kod: Zaznacz cały

lantaanimalwelfare.com
ale to pomoc bezdomnym zwierzętom (psokotom) w Tajlandii, czyli mniej dziko.


Akurat dzisiaj też przeglądałam stypendium z wyboru
Kibicuję Natalii, bo widać, że te dzikie zwierzęta to nie zachcianka a jakiś cel, do którego powoli dąży.

Kod: Zaznacz cały

stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/operacja-dzika-ameryka-1083
Karolinie (z mojego roku ), bo wkłada ogromną ilość energii w pracę z końmi no i jej plany mi strasznie imponują (choć koni nie lubię).

Kod: Zaznacz cały

stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/moj-cel-lekarz-weterynarii-specjalizacja-konie-1251
Paulinie, bo neurologia ostatnio strasznie mi się podoba, no i próbuję dorównać mojemu ulubionemu prowadzącemu - Wrzoskowi

Kod: Zaznacz cały

stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/specjalizacja-z-zakresu-neurologii-weterynaryjnej-1311
Danielowi, bo ma bardzo fajną prezentację D

Kod: Zaznacz cały

stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/dzieci-gorszego-doga-podaj-lape-daj-glos-1026
Przeglądałam też innych weteryniorzy, ale jakoś nie zapadli mi w pamięć. No oprócz dziewczyny (bodajże z UWM), która chce lecieć do Lion Park W Johannesburgu. Obawiam się, że się srogo zawiedzie, bo to miejsce to typowa maszynka do robienia pieniędzy Typu turyści wchodzą na 5 min. żeby się poprzytulać z lwiątkami, a po nich wchodzi kolejna grupka i kolejna.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Ewakuacja »

na pierwszy rzut myslalam o Tajlandii albo Indiach. mozna pomoc, a takze mozna cos zobaczyc. frapuje mnie tez park dzikich zwierzat w arizonie, tylko tutaj moze byc problem z wiza.

przy sensownie zorganizowanej akcji i dobrej reklamie, daloby sie znalezc sponsorow, ktorzy partycypowali by chociaz w czesci kosztow. wielu podroznikow korzysta z takiego wsparcia. ot, glupie szczepienia fundowane przez firmy farmaceutyczne - dla nich to pikus, dla osoby wyjezdzajacej to nawet ponad tys. zl mniej.


w sumie jestem zaskoczona, ze od nas tylko 1 osoba z wety jest, z lublina nie widzialam zadnej, a z wrocka i wawy calkiem sporo. jak na ilosc osob, ktore sie dostaly oczywiscie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Korczaszko »

Co do Tajlandii - tam, gdzie dałam link, żeby być na wolontariacie weterynaryjnym trzeba mieć już dyplom, a studenci wet są traktowani jak wszyscy inni miłośnicy zwierząt.

Kod: Zaznacz cały

vetvolunteers.blogspot.com
blog chłopaków, którzy właśnie tam jadą. Na pewno znają więcej szczegółów.

Indie

Kod: Zaznacz cały

tibetcharity.in
Kosztowne opcje w Afryce

Kod: Zaznacz cały

africanimpact.com/volunteer-projects/veterinary
i na całym świecie

Kod: Zaznacz cały

gvi.co.uk/volunteer-abroad/program-focuses/wildlife-and-terrestrial-conservation

Kod: Zaznacz cały

kookaburravets.com/Worldwide/worldwide.htm
tears.org.za
fijispca.com
tasikoki.org
enviro.co.za/volunteer/vacancy.asp
monkeyland.co.za/index.php?comp=content&id=25
Większość tych miejsc szuka weterynarza z doświadczeniem.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Ewakuacja »

dzieki za cale duzo linkow!

wiadomix, ze kazdy woli w 100% wyszkolonego pracownika a nie zoltodzioba
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: wolontariaty i staże zagraniczne

Post autor: Korczaszko »

To temat, który mnie interesuje od liceum więc nie musiałam bardzo szperać.

To tasikoki obecnie mnie bardzo interesuje. Jeszcze BAWA może być ciekawa

Kod: Zaznacz cały

bawabali.com
(wygląda bardzo nie komercyjnie).

I jeszcze jeden link

Kod: Zaznacz cały

vetsbeyondborders.org
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości