Czary-mary czyli obstawiamy progi 2013 ;)

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Czary-mary czyli obstawiamy progi 2013 ;)

Post autor: latomerii »

Wątek zbiorczy co do kierunków medyczno-biologicznych.
Kto pierwszy?
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: essayma »

To chyba jeszcze trochę za wcześnie, ale opierając się na opiniach maturzystów, mogę przypuszczać, że na uczelnie dwuprzedmiotowe progi nie spadną, ani nie wzrosną (chemia trudniejsza, biologia łatwiejsza), natomiast na trzyprzedmiotowe powinny spaść (dochodzi jeszcze duużo trudniejsza fizyka, no może nie trudniejsza, ale nieco odmienna, co wielu przysporzyło kłopotów)
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: latomerii »

essayma pisze:To chyba jeszcze trochę za wcześnie, ale opierając się na opiniach maturzystów, mogę przypuszczać, że na uczelnie dwuprzedmiotowe progi nie spadną, ani nie wzrosną (chemia trudniejsza, biologia łatwiejsza), natomiast na trzyprzedmiotowe powinny spaść (dochodzi jeszcze duużo trudniejsza fizyka, no może nie trudniejsza, ale nieco odmienna, co wielu przysporzyło kłopotów)
Niby tak, ale z drugiej strony zwiększyła się liczba miejsc. Ogółem zgadzam się z Tobą, podskoczyć mogą wymagane procenty z biologii na końcu listy.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: essayma »

nie pamiętam o ile ogółem zwiększyła się liczba miejsc, ale te 100 coś miejsc na skali całego kraju nie zapewnia wzrostu progów. Niemniej jednak chciałabym, żebyś miała co do tego racje. W mojej sytuacji przydałby się spadek progów o jakieś 2-3 punkty w co szczerze wątpię. No ale oczywiście mam nadzieję, wątłą, ale mam

edit:
jestem jeszcze w o tyle komfortowej sytuacji, że pisałam pierwszy raz maturę. Daj Boże, abym się dostała w tym roku, no ale oczywiście w razie porażki poprawiam za rok (i zostaję w domu).
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, o 10:34 przez essayma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: latomerii »

Tak czy siak wielkich zmian nie powinno być
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: Raccoon6 »

A według mnie progi wzrosną i będą na poziomie tych z 2010 Już w tamtym roku bardzo pospadały, no i nie zapominajcie, że w tym roku było więcej poprawiających niż zdających pierwszy raz. Wszyscy poprawiający których znam mówią, że matura banalna itp. więc to drugoroczni w większości na nasze miejsca chyba powskakują

Tu macie porównanie progów z 2010 i 2011:

Kod: Zaznacz cały

medfor.me/index.php?/topic/2354-porownanie-uczelni-medycznych-progi-i-wymagane-przedmioty-na-maturze
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: latomerii »

Ja byłam poprawiająca (wprawdzie tylko chemię) i chociaż chemia łatwiejsza niż zeszłoroczna to NIE była banalna.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: asiula9222 »

Wy tu o lekarskim a na farmacje Jak Uwielbiam tych którzy pieprzą, że matura banalna po czym jak odbierają wyniki minka im się lekko załamuje.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: latomerii »

asiula9222 pisze:Wy tu o lekarskim a na farmacje Jak Uwielbiam tych którzy pieprzą, że matura banalna po czym jak odbierają wyniki minka im się lekko załamuje.
Ogólnie o progach tendencjach wzrostowych i spadkowych I farma i lek
co do tej banalności: się zgadzam, wbrew pozorom na łatwiejszej szybciej można się wyłożyć, bo człowiek przestaje być czujny
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: asiula9222 »

no dobra, a ja wam mówię, że będą podobne i absolutnie matura nie była porównywalna do tej z 2010 roku. Jeżeli chodzi o chemię.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: latomerii »

asiula9222 pisze:no dobra, a ja wam mówię, że będą podobne i absolutnie matura nie była porównywalna do tej z 2010 roku. Jeżeli chodzi o chemię.
Każdy wie, że dwa ostatnie roczniki z chemii były z braku innego słowa. interesujące.
Awatar użytkownika
Żubraczy
Posty: 64
Rejestracja: 15 cze 2010, o 18:55

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: Żubraczy »

Według mnie na uczelniach 3przedmiotowych (wymagających czegoś innego niż mat na podstawie), progi mogą spaść, ponieważ matura z fiz zarówno na podstawie jak i na rozszerzeniu była podobno dość trudna, no i zwiększenie limitu miejsc obejmuje chyba głównie te uczelnie.
Na 2przedmiotowych progi wg mnie wzrosną (obym się mylił). O ile matura z bio była wg mnie porównywalna do tej z 2011r., to jednak chemia była już sporo prostsza. Do tego dochodzi masa osób poprawiających. Te dodatkowe 50 na ŚUMie też wg mnie wiele nie zmieni, bo wiadomo że automatycznie zajmą je osoby (mieszkające w tamtejszych rejonach), które nie dostały się na CM UJ z powodu ucięcia 40 miejsc.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2012 ;)

Post autor: Lektom »

Piszecie że dużo osób poprawiało, ale tak na prawdę to co roku poprawia mnóstwo kandydatów na lekarski.
Moje zdanie?
- 2 przedmiotowe : progi podobne do ubiegłorocznych
- 3 przedmiotowe : progi niższe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości