Bniec biały, wilczomlecz, zawciąg posp., bodziszek cuchnący, pięciornik gęsi, czerwiec trwały i jaskier

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Takiktoś
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:36

Bniec biały, wilczomlecz, zawciąg posp., bodziszek cuchnący, pięciornik gęsi, czerwiec trwały i jaskier

Post autor: Takiktoś »

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Kilka majwych roślin do ozanczenia

Post autor: DrTrutek »

Mam takie propozycje do rozważenia: bniec biały, wilczomlecz (być może sosnka), zawciąg posp bodziszek cuchnący, pięciornik gęsi, czerwiec trwały i jaskier ostry.
Takiktoś
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:36

Re: Kilka majwych roślin do ozanczenia

Post autor: Takiktoś »

Dzięki za naprowadzenie mnie ale myślę, że bardziej pasuje tu wilczomlecz lancetowaty i zastanawiam się nad pięciornikiem gęsim, ponieważ pięciornik ma liście srebrne od spodu, a ta roślina ma srebrne z 2 stron nie wiem co o niej myśleć (ogólnie jest taka piękna, że chyba sobie ją oprawię i powieszę na ścianie )
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Kilka majwych roślin do ozanczenia

Post autor: DrTrutek »

Co do pięciornika gęsiego, cytuję z L. Rutkowskiego: Listki (7 - 25) z wierzchu zielone, spodem srebrzysto owłosione, rzadziej obustronnie srebrzyste (var. sericea Hayne).
No i co? Zatkało kakao?
Takiktoś
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 10:36

Re: Kilka majwych roślin do ozanczenia

Post autor: Takiktoś »

dziękuję i doceniam dociekliwość *
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości