Najlepsza uczelnia medyczna 2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ndakota
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2009, o 21:25

Najlepsza uczelnia medyczna 2012

Post autor: ndakota »

Wybieramy najlepszą uczelnię medyczną w kraju na rok 2012.
Bardzo wygodne było by mieć wszystkie informacje w jednym miejscu.
Więc postanowiłem założyć taki wątek.
Pytania kieruję do studentów medycyny, proszę Was o szczerą opinię na temat Waszej uczelni.
Wasze spostrzeżenia, żale, opinie i oceny napiszcie tutaj żeby każdy kto planuje rozpocząć studia na Uniwersytecie Medycznym miał cały i kompletny obraz.
Na pewno ważnymi czynnikami są:
-Poziom naukowy uczelni
-Atmosfera na uczelni
-Miasto (min. ceny)
-Akademik vs mieszkanie (standard akademików i ich ceny)

Myślę że ten wątek jest dobrym pomysłem, żeby mieć wszystkie informacje tutaj, szczególnie aktualne, bo wiele jest wątków które mają posty z 2007 roku, które mogą być mało wiarygodne.
Więc mam nadzieję, że dyskusja będzie owocna i pomocna dla wielu kandydatów.

pozdrawiam ndakota
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Najlepsza uczelnia medyczna 2012

Post autor: godziasia »

bez obrazy, ale wydaje mi się to bezsensowne - ile by nie było wad, to stanowcza większość będzie i tak optować za swoją uczelnią:)
no ale jeśli już, to UM w Łodzi:
- poziom naukowy - wg mnie jest przyzwoity, jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy (aczkolwiek nie mam porównania, pewnie to samo da się powiedzieć o wszystkich uczelniach w PL), siłą wiedzy nikt do głowy nie wtłacza, no ale nie jesteśmy w liceum, tu się trzeba pilnować samemu. Minusem jest jeżdżenie po mieście na zajęcia już od 1 roku (niestety nie mamy zorganizowanego campusu).
- atmosfera - wg mnie niezła, ale wszystko zależy, na jakich ludzi się trafi. Ogólnie nie narzekam, przynajmniej na razie.
- miasto - jest.specyficzne. Konkretnych cen nie podam (nie wynajmuję mieszkania ani nie mieszkam w akademiku), ale raczej z tych tańszych (na pewno taniej niż Krk, Wawa czy Wro). Zaopatrzenie klubowe duże, podobnie jest co robić w wolnym czasie (jest sporo miejsc wartych odwiedzenia), minusem jest wszędobylska szarość (w deszczowe dni można w depresję wpaść:P)
- akademik vs mieszkanie - standard akademików na kolana może nie powala, ale tragedii też nie ma (mówię na tyle, na ile odwiedzam znajomych bo akurat w naszych nie mieszkałam), lokalizacja nie jest zła, cena (chyba?) ok 250zł. Mieszkanie to wiadomo - jak się poszuka to i perełki w dobrej cenie można znaleźć:)
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Najlepsza uczelnia medyczna 2012

Post autor: hotdog1990 »

ndakota pisze:Wybieramy najlepszą uczelnię medyczną w kraju na rok 2012.
Bardzo wygodne było by mieć wszystkie informacje w jednym miejscu.
Więc postanowiłem założyć taki wątek.
Pytania kieruję do studentów medycyny, proszę Was o szczerą opinię na temat Waszej uczelni.
Wasze spostrzeżenia, żale, opinie i oceny napiszcie tutaj żeby każdy kto planuje rozpocząć studia na Uniwersytecie Medycznym miał cały i kompletny obraz.
Na pewno ważnymi czynnikami są:
-Poziom naukowy uczelni
-Atmosfera na uczelni
-Miasto (min. ceny)
-Akademik vs mieszkanie (standard akademików i ich ceny)

Myślę że ten wątek jest dobrym pomysłem, żeby mieć wszystkie informacje tutaj, szczególnie aktualne, bo wiele jest wątków które mają posty z 2007 roku, które mogą być mało wiarygodne.
Więc mam nadzieję, że dyskusja będzie owocna i pomocna dla wielu kandydatów.

pozdrawiam ndakota
Poziom jest wszędzie bardzo ale to bardzo podobny. I tak trzeba się uczyć samemu więc jak chcesz to się wszędzie nauczysz a jak olejesz sprawe to nawet jak bedziesz miec 200/200 z matur i pojdziesz na WUM ale sie uczyc nie będziesz to nie dasz sobie rady. Więc poziom się określa samemu, wszędzie musisz umieć wybrac to co ważne i warto się na lata nauczyć, co się nauczyć żeby zdać i zapomnieć a co ściągnąć

Atmosferę tworzą ludzie, ja studiuję w Bydgoszczy i nie narzekam, znalazłem trochę fajnych osób i mi to wystarczy.

Miasta porównam dwa: Łódź i Bydgoszcz bo i tu i tu studiowałem. Łódź jest szara i brzydka, zero atrakcji, największą atrakcją są centra handlowe. Plusem jest napewno duża ilość klubów zarówno tych akademickich jak i typowych na mieście, no i ceny niższe niż w Wawie czy Krakowie ale to jest oczywiste. W Bydgoszczy natomiast aż tak dużo klubów nie ma ale też jest gdzie się pobawić, ogólnie dla mnie Bydgoszcz jest bardziej radosnym miastem, dużo zieleni, dookoła lasy i fajnie zagospodarowane tereny.

Ceny mieszkań to taka względna ocena bo wszędzie można trafić dobrze i tanio a można trafić drogo. Moim zdaniem ceny w Łodzi i Bydzi są porównywalne jeśli chodzi o mieszkania ale tak jak już pisałem i tu i tu można trafić coś fajnego sporo taniej niż taka średnia cena.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Najlepsza uczelnia medyczna 2012

Post autor: Ewakuacja »

jak dla mnie watek troche z pupy. oceny studentow - mocno subiektywne. jedni beda chwalic, inni, ktorzy czuja sie skrzywdzeni - odradzac. poza tym nie wiem, co ma do najlepszej uczelni medycznej miasto, stancja czy akademik. w kazdym miescie znajdziesz drozsze lub tansze lokum. kazdy ma inne preferencje co do mieszkania czy akademika, bo nie kazdy lubi mieszkac na kupie". no i kwestia atmosfery - najwazniejsza jest atmosfera na roku i w grupie, bo to z nimi spedzasz najwiecej czasu. co z tego, ze ludzie z 6 roku powiedza, ze atmosfera jest swietna, jak mozesz trafic na grupe burakow i nie miec do kogo sie odezwac.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości