Poprawa matury a wybór studiów.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: _włóczykij »

Witam-)
jestem z rocznika 92, w tym roku zostałam w domu z myślą o medycynie. Przed maturą schizowałam i podczas pisania biologii było mi to obojetne, i pisałam na odwal się, nie wiem co się działo, pierwszy raz tak miałam, może była za duża presja, eh. Przed chemią wypiłam parę melis, ibupromów na ból głowy i już lepiej było,ale nie tak jak powinno być. Głupie błędy zrobiłam. Złe odczyny, czy pomyliłam wzór kw. Oleinowego, albo zamiast Pb(NO3)2 dałam Pb2+ . Ale nie chcę do tego wracać. Jaki kierunek wybrać z myślą o poprawie w celu dostania się na medycynę, lub gdyby się nie udało to skończyć obecny kierunek. Myślałam tylko o medycznych. Typu analityka medycyna, fizjoterapia,pięlegniarstwo, położnictwo i ew. Ratownictwo medyczne. Z tego co słyszałam to tylko po pielęgniarstwie można znaleźć pracę. Wiem, że to mój wybór i moje życie, jednak fajnie byłoby aby mógł mi ktoś doradzić, cenne są dla mnie każde informację. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Przemeqq »

Z tego co ja słyszałem, to jeśli jest ktoś obrotny to po analityce medycznej też spokojnie znajdzie fajną pracę.
Tzn. wiesz, ja jestem trochę dziwny i np. chcę jeszcze kontynuować naukę po studiach i te sprawy, ale jestem zdania, że po każdych studiach jesteś w stanie znaleźć satysfakcjonującą Cię pracę, jeśli podchodzisz do tego z pewną pasją, a nie jak to się mówi na odwal się
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: _włóczykij »

Dzięki za odpowiedź:-) niestety nic nie będzie tak fascynująbe jak lek

Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Przemeqq »

zawsze zostaje opcja kredyt studencki + niestacjonarne )
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Stalowy »

Przemeqq, z kredytu studenckiego nie da rady spłacić studiów niestacjonarnych raczej. O ile wiem, PKO daje max 600 zł miesięcnie prze 9 miesięcy co daje raptem: 5400 zł. za rok akademicki.

Studia medyczne to najtaniej 20 tyksów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: _włóczykij »

No tak na nstacjo bym się dostała, ale to bym nie płaciła przez rok ale pewnie przez cały okres studiów, więc odpada.

misio_pysio
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:12

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: misio_pysio »

Przemeqq pisze:Z tego co ja słyszałem, to jeśli jest ktoś obrotny to po analityce medycznej też spokojnie znajdzie fajną pracę.
Tzn. wiesz, ja jestem trochę dziwny i np. chcę jeszcze kontynuować naukę po studiach i te sprawy, ale jestem zdania, że po każdych studiach jesteś w stanie znaleźć satysfakcjonującą Cię pracę, jeśli podchodzisz do tego z pewną pasją, a nie jak to się mówi na odwal się
Podpisuję się pod tym obiema rękami. Po analityce medycznej jak najbardziej praca jest, a jak ktoś się będzie starał, to znajdzie po niej dobrą pracę. Jeśli myślisz o poprawie i studiowaniu analityki, to tu zdania są już bardziej podzielone, moim zdaniem jak ktoś się uprze i postara, to spokojnie da radę i poprawi, oczywiście materiał nie taki jak w LO, ale nie jest to też studiowanie języka chińskiego, w którym nie pokrywa Ci się nic.
Jeśli calym sercem chcesz iść na lekarski to wiadomo że wszystkie inne studia będą Ci się wydawać nie tak ciekawe. Ale analityka wydaje mi się być najciekawsza z wszystkiego o czym piszesz, chociaż mogę być trochę nieobiektywna ) Pozdrawiam i życzę spełnienia Twoich planów
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Redia »

a ja bym proponowała farmację
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: _włóczykij »

misio_pysio, w 100% się z Tobą zgadzam, no ale TRZEBA iść na studia, jeśli w tym roku już siedziałam w domu, prawda?
gdybym miała 100% gwarancję że się dostanę, to bym nawet na rodziców nie patrzyła. ale jednak muszę się z ich zdaniem zgadzać
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: BiałaNoc »

Witam!

Mam podobny dylemat co autorka wątku.
Starałam się i sumiennie przygotowywałam mnóstwo czasu do matury, jednak los miewa inne plany. Na co warto iść na ten rok?
Przejrzałam plan studiów na samej biologii i nie wygląda zbytnio zachęcająco. Pielęgniarstwo?

Pozdrawiam.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Przemeqq »

Bia&#x142aNoc pisze:Witam!

Mam podobny dylemat co autorka wątku.
Starałam się i sumiennie przygotowywałam mnóstwo czasu do matury, jednak los miewa inne plany. Na co warto iść na ten rok?
Przejrzałam plan studiów na samej biologii i nie wygląda zbytnio zachęcająco. Pielęgniarstwo?

Pozdrawiam.
Nie ma czegoś takiego jak sumienne przygotowywanie się i skopana matura. Czasami warto zauważyć, że w sumiennym przygotowywaniu się znalazły się jakieś niedoskonałości - a to nieumiejętność radzenia sobie ze stresem, czytania ze zrozumieniem czy czegokolwiek innego, co spowodowało zawalenie matury.

Bądźcie trochę samokrytyczni. Świat się na was nie uwziął.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: _włóczykij »

Przemeqq, tak ja uważam, że presja i stres wzięła górą.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Poprawa matury a wybór studiów.

Post autor: Lucyfer »

To dalej twoje wina, że nie umiesz sobie poradzić ze stresem. Pielęgniarstwo + nauka języka, pakowanie walizeczek i można próbować układać życie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości