Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Post autor: Woockash »

To pytanie kieruję do tych, którzy już zdawali maturę. Jak oceniacie swoje przygotowanie do niej? Jakie popełniliście w niej błędy, a co zrobiliście dobrze?

Gdybyście mogli cofnąć się w czasie to co zmienilibyście w swojej nauce?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Post autor: Lektom »

W nauce nic.
Ale chętnie bym cofnął czas i napisał jeszcze raz maturę. Był bardziej skupiony, czytał uważniej polecenia i zwracał uwagę na te pogrubione i podkreślone rzeczy.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Post autor: Przemeqq »

To przecież logiczne, że jeśli coś jest pogrubione i podkreślone to jest to mało istotny szczegół, nie mający wpływu na rozwiązanie zadania.

Ja bym dodał sobie trochę więcej systematyczności, bo pomimo, że w ciągu wakacji przed 3 klasą potrafiłem się zmobilizować do przynajmniej 3 godzinnej nauki dziennie tak w ciągu roku szkolnego już tak fajnie nie było i zdarzało mi się sobie odpuszczać. Chociaż jak patrzę na to z perspektywy czasu to dużo przez to nie straciłem, bo spodziewam się, że matur na 90+% napisałem.

Trochę pluję sobie w brodę, że nie chciało mi się startować w olimpiadzie biologicznej cz ekologicznej, bo teraz siedziałbym sobie spokojnie i szukał mieszkania w mieście, które mnie interesuje )
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Post autor: _włóczykij »

Ja bym czytała uważniej i tydz przed maturą nieuczyłabym się, wtedy nie schizowałabym i nie byłabym wykończona psychicznie, ani nie miałabym wszystkiego w dupie. W ten oto sposób bd mieć max 80% z chem, a gdyby tak było to bym się posikała, a z bio może nawet nie zdałam. To moje 2 podejście.

Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Co sądzisz o swoich przygotowaniach do matury?

Post autor: Przemeqq »

Ważne jest to, jak sobie indywidualnie radzisz ze stresem. Ja idąc na maturę miałem na wszystko wy*ebane, bo wiedziałem raz, że umiem, a dwa, że mam zaplecze w postaci niestacjonarnej, więc zero stresu )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości