Ochrona środowiska czy zootechnika?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Ochrona środowiska czy zootechnika?

Post autor: Samii »

Witam wszystkich

Zastanawiam się nad dwoma kierunkami studiów, a mianowicie nad ochroną środowiska i zootechniką.
Na zootechnice chciałabym wybrać specjalność Hodowla zwierząt wolno żyjących i amatorskich, po której nie wiem tylko do końca co mogłabym robić, z pewnością chciałabym w przyszłośći mieć hodowle psów, ale nie wyobrażam sobie aby można było to traktować jako swoją prace i czerpać z tego zyskimyśle o tym raczej jako o hobby do którego się więcej dokładaco do hodowli zwierząt wolno żyjących, to bardzo chciałabym zając się np hodowlą wilków czy innych dzikich zwierząt w rezerwatach, ale czy rzeczywiśćie uda mi się taka prace zdobyć po tych studiach tego własnie nie wiem.
Druga opcja to ochrona środowiska i tu interesowałaby mnie praca w parkach narodowych, krajobrazowych, organizacje typu WWF i ochrona zwierząt, w szczególności ochrona ginących gatunków
Zastanawiam się nad ochroną środowiska na UAMie i na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, na Uamie wybrać specjalność : Ochrona i kształtowanie środowisk lądowych albo Zarządzanie środowiskiem. Na UP nie ma specjalności, ale za to ma się tytuł inżynierai tu też mam wątpliwość co lepiej wybrać UAM czy UP czy może zootechnike na UP w Poznaniu

Jeżeli ktoś coś wie o tych kierunkach i jest w stanie mi doradzić to bede bardzo wdzieczna
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Re: Ochrona środowiska czy zootechnika?

Post autor: Samii »

Nikt nie pomoże?
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Ochrona środowiska czy zootechnika?

Post autor: ebiologia »

Na UAM od przyszłego roku akademickiego wchodzą nowe programy studiów i wybór specjalności nie będzie już prawdopodobnie wyglądał tak jak dotychczas.
Nowe programy będą się charakteryzowały tym, że będzie bardzo duża ilość przedmiotów do wyboru (około 500h przedmiotów do wyboru) i o ile będą jakieś specjalizacje to będą nadawane na podstawie tego kto jakie przedmioty sobie dobrał.

Ja polecam ochronę środowiska na UAM -)

Do tego jest to kierunek zamawiany.
Samii
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2010, o 12:41

Re: Ochrona środowiska czy zootechnika?

Post autor: Samii »

Dziękuje bardzo za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości