medycyna w Białymstoku - rok 2

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

Hej!
Witam Was wszystkich. Czy jakiś student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunku lekarskiego mógłby opowiedzieć mi trochę o 2 roku i dalszych latach na Waszej Uczelni? Chcę od następnego roku przenieść się właśnie do Was z innej uczelni. Interesuje mnie:
- jak jest z biochemią?
- czy są duże trudności ze zdaniem 2 roku i dalszych lat?
- ile osób odpada co roku (na moim obecnym UM-edzie bardzo dużo, stąd moje pytanie.)
- co jest najgorsze?
- czy zajęcia są w 1 miejscu czy rozproszone po mieście
- jak oceniacie Uczelnię - wszystkie Wasze odczucia będą bardzo pomocne
- czy ktoś przenosił się właśnie do Białegostoku? jak to wyglądało?
- moglibyście też wspomnieć coś o 1 roku u Was

Czekam na Waszą pomoc. Z góry dzięki!
CrOOpNicK
Posty: 21
Rejestracja: 7 sie 2011, o 01:51

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: CrOOpNicK »

Jestem jeszcze na 1 roku, ale z tego co wiem 2gi jest najlżejszy ze wszystkich. Praktycznie nikt nie odpada, chyba że tego chce, ew. może mieć warunek z czegoś. Zajęcia są w 1 miejscu, max 15min drogi na piechotę. Tyle tylko w sumie mogę powiedzieć. Mam nadzieję, że trochę pomogłem
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

dzięki jasne, że pomogłeś!
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

To może ja się wypowiem, kończę trzeci właśnie.

1) jak jest z biochemią?

Normalnie, ryjesz, kujesz, rysujesz wzory, zaliczasz i voila. Bez filozofii. Póki co egzamin to opisówka, 10 pytań, bardzo zgiełdowania, do ogarnięcia spokojnie. Ewentualnie może być zmiana jak się zmieni szef (póki co jest prof. Bańkowski i obowiązuje tylko jego podręcznik), ale myślę, że nawet jak odejdzie to wiele się nie zmieni. Na prawdę nic wybitnego, wkuwasz podręcznik Bańkowskiego na pamięć i z głowy ). Ćwiczenia za to przyjemne )

2) Czy są duże trudności ze zdaniem 2 roku i dalszych lat?

Drugi rok jest naprawdę lajtowy, jeżeli minimalnie się pouczysz to wszystko się pozalicza. Ucząc się trochę więcej i systematycznie można spokojnie mieć stypendium. Największe problemy ludziom sprawiła histologia, a w zasadzie to jej część embriologiczna. Trzeci rok dużo trudniejszy, mimo że są tylko dwa egzaminy. Mikrobiologię uwaliło koło 40 - 50% osób (a warto dodać, że to raczej mikrolotek ), z patofizjologii 15 osób ma już zapewniony warunek bez możliwości podejścia do egzaminu w ogóle, a farmakologia - mimo ze w tym semestrze jest zalka i dwa koła, to jest grupka osób, która ma już z tego wrzesień. Pierwszy semestr czwartego jest podobno jeszcze bardziej hardcoreowy, a potem już robi się spokojniej, tylko egzamin z farmakologii jeszcze trochę straszy studentów.
Ale. 3/4 rok wszędzie są ciężkie, więc myślę, że gdzie byś nie poszła to było by podobnie ciężko )

3) Ciężko powiedzieć ile odpada bo co roku parę osób wraca z dziekanek, przenosi się, przychodzą nowi, idą na warunki, powtarzają rok etc. Definitywnie odpadają jednostki, dużo osób po prostu rezygnuje. Za to jest trochę warunków, a warto wspomnieć, że warunek na UMB wygląda tak, że idziesz na następny rok i masz wszystkie nowe przedmioty + ten z warunku. Na tym często ludzie polegają, bo nie dają rady pociągnąć wszystkiego na raz.

4) Ciężko powiedzieć co jest najgorsze - jeden powie że mikroby (ze względu na specyfikę przedmiotu - mikrolotek ) inny powie, że farma, a jeszcze inny że patofizjologia. A następny będzie płakał nad biochemią itd. Zależy co komu i jak leży ) Na pewno mało osób pała miłością do farmakologii i egzaminu z biochemii i patomorfologii.

5) na drugim roku masz wszystko praktycznie obok siebie, na trzecim też. Jedynie na internie kilka grupek ma zajęcia w klinice na dojlidach, trzeba kilkanaście minut autobusem tam jechać. Od czwartego roku większość zajęć w szpitalach w centrum z paroma wyjątkami (wspomniane dojlidy czy szpital onkologiczny) ale miażdżąca większość zajęć jest w centrum.

6) moj początkowy plan był taki, że po pierwszym roku się przeniosę, ale jak widać zostałem i nie żałuję. To chyba wystarczy za odczucia )
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: vahti »

Na pewno mało osób pała miłością do farmakologii i egzaminu z biochemii i patomorfologii.


herpderp.

Z tą łatwością stypendium bym nie był taki pewien, mając dwa z pięciu egzaminów będące loterią. U mnie się szykuje ponoć 10 warunków z histo, nie wiem czy słyszałeś tego fascynującego newsa.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

A co masz loterią poza - trochę - fizjologią? + higiena i angielski to łatwy przepis na dobre oceny, także nie jest tak źle .

A warunki z histologii to standard, chociaż z drugiej strony przez wakacje może się sporo zmienić
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: roofinho »

Malina- skad chcesz sie przeniesc?
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

A czy znacie przypadek osoby, której przepisali tróję z histologii trwającej 2 semestry? (Wiem, że u Was trwa 3.) Ja z GUM. Te 10 osób z histo mnie nie odstrasza, w tamtym roku więcej u nas nie zdało z histo i to nie było najgorsze na tej uczelni
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: roofinho »

Słyszałem o kolesiu ktory przeniosł sie z Olsztyna- a tam histo trwa chyba 2 sem.
gercio

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: gercio »

Na UMB też trwa 2 sem.
Zaczyna się po prostu w 2gim sem. I roku, a kończy w sesji zimowej na II roku.
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: roofinho »

Na Gumedzie chyba duze roznice po 1wszym roku, nie?
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

Wszystko jest do zrobienia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości