Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
jolak
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:46

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: jolak »

komasia91,

i mam tylko nadzieję, że grono wrednych i egoistycznych lekarzy pomniejszy się.
Raczej wątpię. Lekarze są gloryfikowani przez media i przez prostych ludzi(rolników i robotników). Jedyni, którzy nie uważają lekarzy za lepszych od siebie to absolwenci innych trudnych kierunków, którzy są przez media i lekarzy traktowani jak śmieci np weterynarze, farmaceuci, fizycy, inżynierowie. Wydaje mi się, że osoby, które nie darzą lekarza szacunkiem ze względu na jego zawód wywodzą się właśnie z takich grup zawodowych. Często są to dzieci lekarzy, które wybrały inną drogę. Ja jestem dzieckiem i wnuczką lekarzy i nawet sobie sprawy nie zdajecie przez jaką gehennę musiałam w domu przejść jak oznajmiłam, że nie idę na medycynę tylko na weterynarię, albo leśnictwo. Chyba skończę oba, żeby w oczach rodziców i Waszych, Wam najwspanialszym studentom medycyny, móc chociaż do pięt sięgnąć. Choć dla niektórych i profesura w innej dziedzinie to nic w porównaniu z nadęciem jakie daje dyplom lek.med.
Szanuję dobrych lekarzy i ci mają u mnie wysokie poważanie. Ale byle konował nie jest nic lepszy od gościa, który zamiata ulice. A może nawet ten co zamiata ulice bardziej odpowiedzialnie podchodzi do swojej pracy i jest człowiekiem przez większe CZ niż jakiś nadęty bałwan po medycynie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: Padre Morf »

Choć dla niektórych i profesura w innej dziedzinie to nic w porównaniu z nadęciem jakie daje dyplom lek.med.

Nie ma takiego tytułu jak lek.med.

Taka drobna uwaga, nie przeszkadzam w wylewaniu żali i frustracji
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: Cinereus »

Jola, skąd te wnioski ? na podstawie czego ? Nie zauważyłem żeby ktoś jak to ładnie ujęłaś gloryfikował mnie (choć jestem ino studentem a nie lek. med. ), czy właśnie lekarzy - nawet jeśli chodzi o prostych ludzi", a już szczególnie jeśli chodzi o media. Swoją drogą, nie wiem kto uważa inżynierów za śmieci, ja jeszcze się nie spotkałem z kimś takim.no ale pewnie mało widziałem
jolak
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:46

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: jolak »

Padre Morf,

A mój tata ma w dyplomie właśnie lekarz medycyny. A nie lekarz jak jest w oficjalnej nomenklaturze.
Te wylewania żali to się długo nie skończą. Byś miał prany mózg od czasów przedszkola jak to ludzie się dzielą na ludzi(czyli tych po studiach medycznych) i plebs, czyli resztę. A przychodząc na forum niby biologiczne widziałbyś, że to forum w 80% odwiedzane jest przez kandydatów na przyszłych medyków w dodatku niewiele różniących się od znanego stereotypu to też byś się wściekał, że nikt nie rozumie, że masz inne zainteresowania i nie znaczy, że przez to jesteś gorszy.

A tak bajdełejem. Możesz mi powiedzieć co robi facet po trzydziestce na forum dla maturzystów i studentów? Czyżby żadna nie poleciała na taką partię i trzeba sobie czas zajmować na necie z dzieciakami po dziesięć lat młodszymi.?
jolak
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:46

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: jolak »

Cinereus,

Widzę, że jesteś normalny. Przepraszam, że też Tobie się oberwało w jednym worku ze wszystkimi. Dlaczego mam takie zdanie, a nie inne wyjaśniłam w dwóch ostatnich postach. A z mediami to chodzi mi mniej więcej o to, że jak przedstawiają jakiś sukces medyczny to chwalą tylko lekarzy. Reszta personelu jak i inżynierowie, którzy wyprodukowali sprzęt są pomijani. Może przesadziłam z tym traktowaniem jak śmieci, ale na pewno są w porównaniu z lekarzami niedoceniani.

Pozdrawiam
Jola
Ostatnio zmieniony 24 lip 2012, o 20:15 przez jolak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: Padre Morf »

A mój tata ma w dyplomie właśnie lekarz medycyny. A nie lekarz jak jest w oficjalnej nomenklaturze.
Prawdę mówiąc nie widziałęm nigdy dyplomu z takim tytułem. Dyplomów z racji pracy w OIL i OSL widziałem sporo, także tych starszych stażem lekarzy.

A tak bajdełejem. Możesz mi powiedzieć co robi facet po trzydziestce na forum dla maturzystów i studentów?

Moderuję.
Czyżby żadna nie poleciała na taką partię i trzeba sobie czas zajmować na necie z dzieciakami po dziesięć lat młodszymi.?
Cóż, nie trafiłaś
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: komasia91 »

Ja nie wylewam żalu i frustracji

Wiem, że w każdym zawodzie znajdą się osoby, które mimo źle wykonywanej pracy uważają się za najlepsze lub ogólnie uważają się za bogów A zachowanie większości pielęgniarek też pozostawia wiele do życzenia

Narzekać można na każdego ale lepiej zająć się sobą i zmieniać na lepsze
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: Padre Morf »

A zachowanie większości pielęgniarek też pozostawia wiele do życzenia

Z mojego doświadczenia wynika, że to raczej rzadkie przypadki. Z drugiej strony OIT to dość specyficzny oddział, także pod względem kadry.
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: komasia91 »

A możliwe, że OIT jest specyficznym oddziałem, jeszcze nie miałam okazji się o tym przekonać

Ostatnio spotkałam się z fatalnym traktowaniem pacjentów, zaniedbywaniem obowiązków i nie przestrzeganiem podstawowych zasad przez pielęgniarki

Oczywiście taka sytuacja nie ma miejsca w każdym szpitalu, na każdym oddziale
ногомас

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: ногомас »

jolak, co ty, w wieku ~19 lat przeżywasz swój pierwszy bunt młodzieńczy przeciw rodzicom? Wolałabyś aby twoi byli zamiast lekarzami np. stolarzami (bez obrazy)?
jolak
Posty: 22
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:46

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: jolak »

самогон,

Nie. Bardzo się cieszę, że mam wykształconych rodziców. Przez to w dzieciństwie miałam więcej książek z różnych dziedzin niż inne dzieci i ogólnie myślę, że więcej mi rodzice przekazali niż tylko żryć, spać, wybudować się, robić, zarabiać".
Natomiast wkurza mnie kult lekarza jako nadzawodu. Czy tak trudno niektórym lekarzom i innym ludziom uznającym lekarzy za nadludzi zrozumieć, że nie każdego interesuje medycyna? I, że nie znaczy to, że ten ktoś kto wybrał inny zawód jest gorszy?
Dla moich rodziców to, że pójdę na medycynę było oczywiste jak wigilia 24 grudnia. A tu zonk! Córcia ma zupełnie inne zainteresowania i chce robić coś co sprawia jej frajdę. Co oczywiście nie znaczy, że nie chce pomagać ludziom.
Kociooka
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2011, o 10:03

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: Kociooka »

Czyżby żadna nie poleciała na taką partię i trzeba sobie czas zajmować na necie z dzieciakami po dziesięć lat młodszymi.?
Cóż, nie trafiłaś

Szlag, już się miałam ustawić w kolejce!
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: Medycyna - czy na pewno najlepsza?

Post autor: arbuz »

jolak, naprawdę nie rozumiem dlaczego dorastając w rodzinie lekarzy masz takie zdanie o kulcie tego zawodu. Wśród znajomych mam kilka dzieci lekarskich", ba, blisko się z niektórymi przyjaźnię i żadne z nich nie dorastało w atmosferze wyższości tego zawodu nad jakimkolwiek innym! Znam dobrze rodziców mojej przyjaciółki, sympatyczni, mili ludzie. Ona sama nie chciała być lekarzem, teraz idzie na weterynarię i jej rodzice bardzo wspierają jej decyzję. (Inni znajomi na lekarskim, tudzież stomatologii)

Kociooka, nie Ty jedna!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości