Gniazdo?? owada na oknie

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Bobroska
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2011, o 18:23

Gniazdo?? owada na oknie

Post autor: Bobroska »

Znalazłam dziś takie coś na oknie, wie ktoś co to jest, czy to są gniazda jakichś owadów czy co? (to po prawej przypadkiem uszkodziłam)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gniazdo?? owada na oknie

Post autor: WojtekB »

Gniazda jakiejś osy z rodzaju Eumenes
Bobroska
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2011, o 18:23

Re: Gniazdo?? owada na oknie

Post autor: Bobroska »

Tylko że gniazda os są chyba duże? A to było malutkie, wielkości opuszka palca.

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Gniazdo?? owada na oknie

Post autor: AnnaWP »

Gniazdo os żyjących w grupach są duże, ale są i gatunki indywidualistek, jedno gniazdko na jedną osę. Wtedy są malutkie.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Długi latający owad,który chciał się zagnieździć w moim domu

Post autor: WojtekB »

AnnaW_UO pisze:Gniazdo os żyjących w grupach są duże, ale są i gatunki indywidualistek, jedno gniazdko na jedną osę. Wtedy są malutkie.
AnnaW_UO ma rację, są gatunki powszechnie znane żyjące w większych bądź mniejszych koloniach, ale również są gatunki budujące pojedyncze gniazda (chociażby

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kopu%C5%82ka_wysmuk%C5%82a
kopułka wysmukła (Eumenes coarctatus)

Zapomniałem jeszcze o jednej grupie (łatwiejszej do zauważenia), mianowicie o błonkówkach z rodziny

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Nastecznikowate
nastecznikowatych (Pompilidae)
. W zeszłym roku u jednego z użytkowników tego forum pewien osobnik postanowił zbudować gniazda z książkami: Długi latający owad,który chciał się zagnieździć w moim domu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości