lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: Redia »

Witam, powiedzcie szczerze co jest lepsze dla kobiety ? D
szowinista

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: szowinista »

Dla kobiety najlepsza jest kuchnia. Po żadnym z tych kierunków nie będziesz mieć pracy.
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: Redia »

tkkk gdyby w kuchni były kokosy to się zgodzę, co polecasz więc ?
pixies123
Posty: 132
Rejestracja: 10 maja 2012, o 14:41

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: pixies123 »

szowinista pisze:Dla kobiety najlepsza jest kuchnia. Po żadnym z tych kierunków nie będziesz mieć pracy.
Mhm.
Radzę inż.-stosunkowo młody kierunek, rośnie zapotrzebowanie, popyt napędza podaż. Nie wiem jak będzie przedstawiać się sytuacja ze znalezieniem pracy. We Wro np. polibuda zawiązuje współpracę z medyczną. No i ogólnie studia związane z automatyką, robotyką, fizyką techniczną. Czyli nic banalnego. ]
Biotech.-no na polskie realia-z pracą może być ciężko, ale o tym pewnie wiesz.
sz

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: sz »

[quote="pixies123"][quote="szowinista"]Dla kobiety najlepsza jest kuchnia. Po żadnym z tych kierunków nie będziesz mieć pracy.[/quote]
Mhm.
Radzę inż.-stosunkowo młody kierunek, rośnie zapotrzebowanie, popyt napędza podaż. Nie wiem jak będzie przedstawiać się sytuacja ze znalezieniem pracy. We Wro np. polibuda zawiązuje współpracę z medyczną. No i ogólnie studia związane z automatyką, robotyką, fizyką techniczną. Czyli nic banalnego. ]
Biotech.-no na polskie realia-z pracą może być ciężko, ale o tym pewnie wiesz.[/quote]
Powiedz mi, gdzie to zapotrzebowanie rośnie, choćby pokaż ile nowych ofert pracy dla inżynierów biomedycznych się pojawia (o ile jakieś są?).
Moje zdanie jest takie - inż. biomedyczna to kierunek bezużyteczny, uczy wszystkiego po trochu tak, że nie umie się nic. Jak ktoś tworzy urządzenie medyczne to po prostu zatrudni inżynierów elektroników, mechaników, programistów + lekarzy do konsultacji. Inżynieria biomedyczna to co najwyżej może być dobry kierunek podyplomowy dla osób na wyższych stanowiskach, które mają ze sobą to wszystko ogarnąć.
Do autorki tematu - lepiej się zdecyduj co wolisz - inżynierię czy coś medycznego, jak to pierwsze to idź na elektronikę, mechanikę itp. jak to drugie to jest fizjoterapia, farmacja o medycynie nie wspominając. Rozwiązania pomiędzy są bez sensu.
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: Redia »

SZ - bardzo dobrze mówisz też tak zamierzam tylko szukam jakiś alternatyw, widać że mądry z Ciebie człowiek ! danke
pixies123
Posty: 132
Rejestracja: 10 maja 2012, o 14:41

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: pixies123 »

•analiza komputerowa i poprawa jakości zdjęć otrzymanych z urządzeń diagnostycznych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, metody izotopowe, USG itd.)
•serwis aparatury medycznej (wymagana są odpowiednie kwalifikacja, a także odpowiednie szkolenia)
•testy radiologiczne, kontrole okresowe aparatury do obrazowania medycznego
•obsługa tomografii komputerowej (CT), rezonansu magnetycznego (MRI) i innych urządzeń medycznych, w celu osiągnięcia lepszej jakości zdjęć
•projektowanie, poprawa istniejącej aparatury medycznej (dotychczas słabo rozwinięte w Polsce)
•systemy teleinformatyczne, telemedycyna
•obsługa operacji na odległość (video streaming, aplikacje webowe)
•projektowanie sprzętu do rehabilitacji (dobrze rozwinięte w Polsce)
•projektowanie implantów i sztucznych narządów
•praca nad nowymi materiałami dla medycyny (biomateriały) i modyfikacja istniejących
•praca w laboratorium inżynierii tkankowej (głównie uniwersytety)


Nie zgodzę się z Tobą. Jak już mówiłem, to stosunkowo młody kierunek. Nie nastawiajcie się, że PL jest 100 lat za murzynami. U nas bardzo prężnie rozwija się np. implantologia. Jesteśmu (sic!) liderami w Europie. Okej, firma zatrudni wszystkich tych specjalistów, któych wymieniłeś, ale ten kierunek po coś powstał. Ponadto-np. we Wro jest on na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, który jak wiadomo do najłatwiejszych nie należy. Sam fakt ukończenia tego kierunku i specjalizacji w danej dziedzinie niekoniecznie przekreśla wizję np. współpracy z uczelniami medycznymi w celu prokjektowania protez. Nie generalizowałbym AŻ tak. Sam się zastanawiałem nad tym keirunekiem, gdyby matura nie poszła mi tak, jak chciałem i ostatecznie z niego zrezygnowałem, ale namawiam Cię jednak, byś nie opierała się na ogólnym przeświadczeniu tylko poszperała trochę w Internecie, bo info jest masa. Powodzenia!
sz

Re: lepsza inżynieria biomedyczna czy biotechnologia

Post autor: sz »

"•analiza komputerowa i poprawa jakości zdjęć otrzymanych z urządzeń diagnostycznych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, metody izotopowe, USG itd.)"
Tym się zajmuje bioinformatyka, zobacz jakie prace magisterskie, doktorskie czy ogólnie badania są na wydziałach informatycznych, połowa prac jest w tym temacie, chcesz się tym zajmować, idź na informatykę.

"•serwis aparatury medycznej (wymagana są odpowiednie kwalifikacja, a także odpowiednie szkolenia)"
Uczyć się tyle po to by zostać zwykłym serwisantem? Od tego jest technikum.

"•testy radiologiczne, kontrole okresowe aparatury do obrazowania medycznego
•obsługa tomografii komputerowej (CT), rezonansu magnetycznego (MRI) i innych urządzeń medycznych, w celu osiągnięcia lepszej jakości zdjęć"
Do tego nie trzeba być inżynierem, zazwyczaj wystarczy jakieś studium.

"•projektowanie, poprawa istniejącej aparatury medycznej (dotychczas słabo rozwinięte w Polsce)
•projektowanie sprzętu do rehabilitacji (dobrze rozwinięte w Polsce)
•projektowanie implantów i sztucznych narządów"
Jak mówiłem, przede wszystkim projektowaniem tych urządzeń zajmują się ludzie wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, automatycy, elektronicy itp.
Z protezami trochę lepiej, jeśli się kierunek nazywa inżynieria biomedyczna a w rzeczywistości jest nastawiony na inżynierię protetyczną, to może coś za granicą się znajdzie (ale na pewno nie w Polsce, tu jest może tylko kilka firm, które się tym zajmują).

"•systemy teleinformatyczne, telemedycyna
•obsługa operacji na odległość (video streaming, aplikacje webowe)"
Każdy programista, czy ktoś po telekomunikacji może się tym zajmować, niby na czym ma polegać ta telemedycyna? Byłem na wykładzie na ten temat i chodzi tu o np. komunikacje pacjenta z lekarzem na duże odległości, tworzenie wirtualnych aptek itp., żadna wiedza medyczna nie jest tu potrzebna, lekarze piszą specyfikację a programista to projektuje, implementuje itd.

"•praca nad nowymi materiałami dla medycyny (biomateriały) i modyfikacja istniejących
•praca w laboratorium inżynierii tkankowej (głównie uniwersytety)"
To lepiej iść na studia specjalizujące się w inżynierii materiałowej, ale po tym też ciężko z pracą mi się wydaje.

"Okej, firma zatrudni wszystkich tych specjalistów, któych wymieniłeś, ale ten kierunek po coś powstał."
Ten kierunek powstał na zasadzie, że to MOŻE być potrzebne, a nie na podstawie realnego rynkowego zapotrzebowania. Ludzie np. w USA kończą BME (biomedical engineering) na najlepszych uczelniach, i nie mogą znaleźć nigdzie pracy, to tym bardziej w Polsce nic nie będzie.
Lepiej skończyć jakiś normalny kierunek, nawet jeśli w Polsce nie ma pracy, np. po elektronice, to za granicą znajdzie się ją bez problemu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości