budowa a ucho

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

budowa a ucho

Post autor: Candy1992 »

Związek budowy z funkcją ucha (uwzględnić ślimaka, błonę bębenkową i coś tam jeszcze, czego nie pamiętam ). Tak, żeby odpowiedź była taka maturalna
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: pomoże mi ktoś z takim pytaniem ?

Post autor: AnnaWP »

No super, no i?
Mamy napisać tutaj pełną wypowiedź na 30 minut prelekcji?
Czy pomóc Ci wyjaśnić jakieś wątpliwości, abyś mogła przygotować taką wypowiedź sama?

Jak pierwsze - to powodzenia, leniuszku
Jak drugie - to chętnie pomożemy (wypowiem się w imieniu większej społeczności)
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: pomoże mi ktoś z takim pytaniem ?

Post autor: adestor »

Małżowina uszna zbiera fale dżwiękowe ze środowiska przewód słuchowy zewnętrzny kieruje fale dzwiekowa w kierunku ucha srodkowego na granicy ucha zew. i srodkowego znajduje sie blona bebenkowa, ktora pod wplywem drgan powwietrza jakie wywoluje fala dziwkeowa, sama zaczyna drgac drgania sa przekazywane na kosteczki sluchwoe ucha srodkowego tj. mloteczek kowadelko, strzemiaczko [wzmacniaja one drgania] strzemiaczko podstawą swą zamyka okienko przedsionka i przekazuje drgania przychłonkę ślimaka drgania z przychloki przenosza sie na srodchlonke w przewodzie slimakowym i dochodza do blony bebekowej wtornej na okienku slimaka drgania srodchlonki poruszaja blona podstawna przewodu slimaka, kora to zawiera orzesione komorki tworzące narząd sluchu tj narzad Cortiego. Drgania blony podstawnej powodują ze rzeski komorek zmyslowych pocieraja o blone pokrywowa, i zostaje wytworzony impuls elektryczny, ktory nastepnie droga VIII nerwu czaszkowego biegnie do kory sluchowej zlokalizowanej w placie skroniowym
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: pomoże mi ktoś z takim pytaniem ?

Post autor: Candy1992 »

Dzięki wielkie O taką odpowiedź mi chodziło
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: budowa a ucho

Post autor: zoo_ »

adestor, dziękujemy za pomoc w kształceniu przyszłych nierobów.
Takie coś powinno być na tym forum chyba karalne ostrzeżeniami
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: budowa a ucho

Post autor: adestor »

Forum jest po to żeby pomagać
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: budowa a ucho

Post autor: dermatogen »

A przypisywanie forum dyskusyjnemu jakiejś misji, która polegałaby na kształtowaniu czyjegokolwiek charakteru itd., jest trochę na wyrost
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: budowa a ucho

Post autor: zoo_ »

adestor pisze:Forum jest po to żeby pomagać
a nie wyręczać.
ejmen
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości