Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Ilradil »

Jak w temacie. Jako, że jestem osobą bardzo aktywną, lubiącą się pobrudzić i przecierać szlaki w terenie, działać pod presją i w trudnych warunkach to zastanawiam się gdzie mógłby pracować lekarz aby wykorzystać w pełni swój potencjał. Jakie macie pomysły ciekawej pracy po medycynie, która by wymagała wytrzymałości fizycznej i psychicznej - pracy nie koniecznie w szpitalu? Ta robota nie musi być mega zarobkowa.
Myślałem o wojsku, ale jak zasięgnąłem informacji jak wygląda tam praca lekarza to się zasmuciłem wielce. Lepiej bym się w armii spełnił jako ratownik medyczny.
Wiem, że może wymagam od swojego przyszłego fachu gruszek na wierzbie, ale jak raz może są miejsca gdzie potrzebują lekarzy do cięższych zadań.
Byłbym wdzięczny za WSZELKIE pomysły.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Michch »

Lekarze Bez Granic?
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Ilradil »

To jest organizacja pozarządowa, prowadząca działalność bardziej. misyjną. Nad tym po studiach też będę się bardzo poważnie zastanawiał, ale trzeba z czegoś żyć będąc w kraju.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: lith »

Może coś w stylu- praca na platformie wiertniczej/statku? Obstawiam, że oprócz niecodziennych warunków pracy w takich miejscach jest się dość docenianym.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Ilradil »

Praca na platformie wiertniczej była by dość. Monotonna i nudna, nie uważasz? xd Raczej nie ma tam wiele do roboty, a jak jest to może ją wykonywać niższy personel medyczny.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: lith »

Jak nic nie będzie się działo to pewnie i monotonna- jak wszędzie, jednak raczej chodziło mi o trudne, niecodzienne warunki. Bycie zdanym praktycznie tylko na siebie, niewiele sprzętu do dyspozycji. Wytrzymałość psychiczna też na pewno bardzo potrzebna. Z resztą nie wiem, nie znam bliżej nikogo pracującego w takim miejscu. Jak dla mnie to trzeba się zdeklarować, czy bardziej chodzi o nietypowe warunki, czy skomplikowane zabiegi. Bo nikt nie będzie robił super skomplikowanych zabiegów w środku dżungli przy lampie naftowej
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Ilradil »

Na szczęście dla pacjentów ten etap w Polsce mamy już generalnie za sobą.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: ponka »

to zrób ratownictwo (pewnie niemalże wszystkie przedmioty Ci przepiszą) i bądź lekarzem-ratownikiem wojskowym . albo zrób specjalizację z urazówki i też pojedź na wojnę . możesz też jeździć w karetce na pogotowiu- na pewno adrenaliny nie zabraknie.
lith dobrze mówi- ekstremalne warunki samej pracy to mają bardziej ratownicy (np. przy zawaleniach na gruzowiskach, w kopalniach), a lekarz może liczyć bardziej na takie ofiary na stole operacyjnym.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Padre Morf »

możesz też jeździć w karetce na pogotowiu- na pewno adrenaliny nie zabraknie.

Tu bym mocno polemizował niestety ]
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: Mårran »

Chyba że się ktoś do Medicoptera załapie, głównie tam mają takie dobre akcje
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Możliwości ciekawej pracy dla lekarza.

Post autor: lith »

ponka pisze:to zrób ratownictwo (pewnie niemalże wszystkie przedmioty Ci przepiszą) i bądź lekarzem-ratownikiem wojskowym
zgubiłem się w tym miejscu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 76 gości