gdzie na farmację?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

gdzie na farmację?

Post autor: MaOaM »

chciałabym się dostac na medycynę w tym roku, ale nie wiem czy mi sie uda. asekuracyjnie chce skladac na farmację, ale nie wiem gdzie bedzie najlepiej. Mam do wyboru lublin(najblizej), białystok, poznań(tam idzie moja najlepsza przyjaciółka)i katowice. Nie chce skladac do wszystkich tych miast bo nie mam tyle kasy, a i tak w tych miejscach są bardzo podobne progi. Moze ktos moglby mi doradzic? wiem ze nikt nie zdecyduje za mnie ale chciałabym znac opinie innych osób
woonder
Posty: 100
Rejestracja: 18 maja 2012, o 09:11

Re: gdzie na farmację?

Post autor: woonder »

w Białymstoku są najniższe progi przeważnie, Lublin (przynajmniej w moim mniemaniu) to miasto mniejsze i gdybym była pracodawcą wybrałabym magistra z np. Poznania niż Lublina, ale jak mówie to tylko i wyłącznie moje zdanie, sama składam do Lublina Poznań ma bardzo dobry medyczny + miasto śliczne, natomiast o Katowicach słyszałam wiele złego. Raczej Ci nie pomogłam Generalnie jak sam stwierdziłeś, wybór należy do Ciebie
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

[Link] gdzie na farmację?

Post autor: Kester »

MaOaM, polecam Łódź

Lublin po modernizacji sprzętu wygląda chyba tutaj najlepiej, poza tym razem z Poznaniem prostudenckie miasta. Katowice tzw. Sosnowiec bo tam wydział farmacji, ma najniższe progi, jak dla mnie jest paskudny i nie ładny, ale ludzie polecają. O Białym się nie wypowiem, nigdy nie byłem i nie orientowałem się jak to tam wygląda.

Do każdej uczelni gdzie jest farmacja masz wątek:
farmacja-um-lublin-vt20744.htm
farmacja-um-sosnowiec-vt32630.htm

Ok, biały nie ma, trzeba się gdzieś indziej rozglądać, tudzież poszukać.

Może ktoś inny się jeszcze dopisze.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: gdzie na farmację?

Post autor: arapaima »

Ja wybrałabym z tych miast Poznań. Moim zdaniem najładniejsze miasto, najwiecej możliwości, sprzęt chyba też normalny. Nie slyszałam też aby studenci farmacji tam jakoś szczególnie narzekali A na 2 miejscu Lublin podobno prostudencka uczelnia. Wiadomo uczyć się wszedzie trzeba ale podejscie do studenta spore znaczenia ma jednak:)
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: gdzie na farmację?

Post autor: MaOaM »

tylko własnie ten Poznań daleko, jakies 6godzin pociągiem moze zloze i do Poznania i do Lublina, ale jakbym sie dostala i tu i tu to nie wiem co bym wybrala dobra wiec teraz zostaly mi 2 miasta
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: gdzie na farmację?

Post autor: arapaima »

Ja to z kolei do Poznania mam blisko- 2 godziny, więc pewnie bym się nie zastanawiała nad wyborem ale obydwa miasta są fajne moim zdaniem
Awatar użytkownika
scarface
Posty: 187
Rejestracja: 13 cze 2012, o 17:43

Re: gdzie na farmację?

Post autor: scarface »

Ja bym w pierwszej kolejności patrzył na odległość. Czyli Lublin. Dodatkowy plus że mają nowiutki, niedawno wybudowany, nowoczesny wydział farmacji.
Twoja przyjaciółka też idzie na farmację? Nawet jeśli nie to może fajnie byłoby studiować w tym samym mieście, zawsze to raźniej w nowym miejscu być z kimś kogo się zna, mieć kogoś bliskiego z kim można zawsze pogadać, może zamieszkać razem na stancji?
Resiu
Posty: 61
Rejestracja: 14 cze 2012, o 13:07

Re: gdzie na farmację?

Post autor: Resiu »

najniższy próg najczęściej jest w Katowicach z tego co wyszperałem, ale jak składasz asekuracyjnie zamiast lekarskiego, to na progi chyba nie musisz patrzeć, ja bym brał Poznań (bo ładne miasto ) albo Lublin, jak masz najbliżej
Enon_a
Posty: 104
Rejestracja: 12 cze 2011, o 10:35

Re: gdzie na farmację?

Post autor: Enon_a »

kester pisze:MaOaM, polecam Łódź
A czemu polecasz Łódź?
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: gdzie na farmację?

Post autor: Kester »

Enon_a, bo Ja tam jestem i będę
Centrum kulturowe Polski
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: gdzie na farmację?

Post autor: arapaima »

kester Czyli na farmacje w Łodzi się wybierasz?:D czy już studiujesz?:)
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: gdzie na farmację?

Post autor: Kester »

arapaima, no wybieram się dopiero, ale mieszkam też tutaj
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: gdzie na farmację?

Post autor: arapaima »

Rozumiem) Kilka dni temu moja koleżanka obroniła pracę magisterka w Łodzi oczywiscie na farmacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości