Pomoc w oznaczeniu roślin

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
bump
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2012, o 11:53

Pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: bump »

Witam, bardzo proszę was o pomoc w oznaczeniu kilku roślin:
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: arapaima »

Dziki bez czarny, szczawik zajęczy, brzoza ?
Magda_J
Posty: 57
Rejestracja: 20 cze 2010, o 13:43

Re: Pomoc w oznaczeniu roślin

Post autor: Magda_J »

Według mnie są to, w kolejności:

1) paproć - orlica pospolita? (rude łuski na łodydze generalnie wskazywałyby na nerecznicę samczą, ale w jej przypadku listki powinny zaczynać się już niżej, poza tym chyba widzę w tym skręconym wierzchołku liścia charakterystyczny dla orlicy podział blaszki liściowej). Najlepiej wrócić na teren za około miesiąc, gdy już się całkiem rozwinie.
2) szczawik zajęczy
3) dziki bez czarny
4) znów szczawik zajęczy
5) konwalijka dwulistna
6) dąb szypułkowy (na zdjęciu mało widać, ale stawiam na szypułkowy - przydałoby się zdjęcie liścia z bliska)
7) ciężko poznać z takiego zdjęcia co to za drzewo,być może jest to jesion, a może jarząb pospolity
8 ) być może jest to kruszyna pospolita
9) wygląda mi na jarząb pospolity
10) ciężko cokolwiek rozpoznać z tego zdjęcia, przydałoby się przynajmniej zdjęcie liścia
11) sosny zwyczajne i prawdopodobnie dęby w tle
12) jakaś przytulia lub przytulinka wiosenna? W każdym razie wygląda mi na rodzinę marzanowatych

Mało co jest na 100%, w większości przypadków przydałyby się wyraźniejsze zdjęcia lub zdjęcia szczegółów, np. liści.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości