Analityka medyczna i poprawa do matury

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
mlotek
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2010, o 09:08

Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: mlotek »

Mam problem. Otóż stoję przed trudnym zadaniem jak większość maturzystów przed wyborem studiów. Chciałam iść na medycynę jednak już wiem, że czeka mnie poprawa w przyszłym roku Wybrałam analitykę medyczną jednak coraz bardziej jestem przekonana, że to zły pomysł, bo jest tam dużo nauki, a poza tym ta nauka do poprawy. nie wiem czy dam radę pogodzić te dwie rzeczy.
Czy ktoś mógłby powiedzieć co zrobić w tej sytuacji?
Jakie inne studia wybrać?
Ktoś miał podobnie?
Na pewno nie chcę zostawać roku w domu
Proszę o wskazówki.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: _włóczykij »

mlotek, Ja jestem z rocznika 92. Po porazce w 2011 zostalam w domu. Nie udalo sie. Ja w sumie polecam jednak analityke medyczna - wszystkich, ktorych pytam, mowia, ze sa to jedynie studia, ktore moge nawet pomoc do matury a przede wszystkim z chemii. Studia ciekawe zreszta najlepiej wybrac takie studia, ktore ewentualnie skonczysz, jezeli nie uda sie z lekiem. a co sadzisz o farmacji?
ja gdybym sie dostala na farmacje to poszlabym na nia i poprawiala mature. Tymbardziej, ze 1 rok farmacji i analityki jest prawdopodobnie bardzo do siebie zblizony.
mlotek
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2010, o 09:08

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: mlotek »

Farmacja też jest interesującym kierunkiem. Jednak wiem, że progi na analitykę są niższe niż na farmację, dlatego też wiem, że jest większe prawdopodobieństwo że dostanę się na analitykę. Jednak chcę bardzo poprawić maturę i pójść na medycynę, a boję się, że nie dam rady jak już wcześniej pisałam, że nie pogodzę studiów z poprawą naraz Ale z drugiej strony jest to lepsze zabezpieczenie niz gdybym miała zostać w domu i doznać szoku w przyszłym roku.
Adele, A ty będziesz poprawiać w przyszłym roku maturę?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: _włóczykij »

mlotek, no wlasnie takiego szoku, ktorego ja dostalam
będę, tzn chcialabym bardzo)
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: Glina »

Mam podobną sytuację, chciałem iść na farmacje jednak mam małe szanse w tym roku, postanowiłem, że idę na analitykę medyczną do Wrocławia i bedę także poprawial maturę w 2013
olde

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: olde »

Poprawiałam maturę w tym roku pierwszy raz, studiowałam początkowo biotechnologię w Poznaniu i wiedza zdobyta przez te parę miesięcy wcale nie przydała mi się do poprawy matury no niektóre elementy z chemii. Żałuje, że nie zrezygnowałam wcześniej, może wtedy moje wyniki, które dostane w przyszły piątek byłyby wyższe Jeśli jesteś pewna, że chcesz poprawiać maturę i potrafisz się zmobilizować - na Twoim miejscu zostałabym w domu. Może na weekendy jakaś praca - żeby nie zwariować.

Po cichu wierzę w to, że dostanę się na weterynarie (bo czas najwyższy myśleć pozytywnie:), ale dużo osób twierdzi, że matura nie była taka zła - więc może być ciężko. Jeśli się nie uda - tak samo idę na Analitykę Medyczną do Wrocławia i będę musiała już ją skończyć. Mam co do niej niecny plan, wiec chyba nie będzie tak źle )
ногомас

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: ногомас »

u mnie niektóre osoby mają średnią powyżej 4 i prawdopodobnie poprawiły maturę aby dostać się na lek, ale to raczej wyjątki

reszta na 3 jedzie z tych co poprawiali
kakulukia
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 17:30

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: kakulukia »

Witam , stoję przed bardzo trudną decyzją .
niestety matura mnie nie satysfakcjonuje i chcialem się dowiedziec czy te studia bardzo mi utrudnią naukę do poprawy matury ?
jescze zastanawialem się nad biotechnologią , biochemią. rekrutacje się konczą i prosiłbym o jakas rade.
Z pewnoscia w domu zostac nie moge.

Prosilbym o jak najszybszą odpoweidz.
ногомас

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: ногомас »

no więc po maturze mogę powiedzieć że systematycznie osoby dały sobie radę mieć średnie ponad 4 na studiach i zdać maturę na ponad 90%

a ci co imprezowali, cóż,

próbują za rok
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: arapaima »

Ja studiowałam , imprezowałam co jakiś czasu i mature poprawiłam. Średnią mam słabą, ale i tak pewnie bez tego lepszej bym nie miałaD
ногомас

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: ногомас »

noo dziewczyny też chodziły na imprezy, ale się uczyły systematycznie :]

koledzy zostawili naukę na następny miesiąc i się nie udało
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Analityka medyczna i poprawa do matury

Post autor: arapaima »

Ja fizykę zostawiłam na ostatnią chwile i ją o dziwo poprawiłam o 4 %, ale moim priorytetem była chemia i to na niej się skupiłam.

W tym roku nie chciałam się rozdrabniać na 3 przedmioty tak jak za 1 razem, wtedy uczyłam się głównie biologii i to był duży bład w moim wydaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość