Pytania na egzaminie

Zagadnienia fitofizjologiczne poświęcone badaniom procesów życiowych roślin, funkcjami ich organów oraz warunkami w jakich realizowane są funkcje życiowe roślin.
JurekN
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2012, o 10:18

Pytania na egzaminie

Post autor: JurekN »

Witam mam pare pytań któryc nie mogę opracować a egzamin jest niedługo. Moglibyście mi podpowiedzieć gdzie znajde te informacje tak jakby konkretnie na te pytania, albo możę znacie odpowiedzi?

1 wplyw widma elektromagnetycznego na zycie roslinki

2 reduktaza NADP gdzie występuje i po co jest

3Fitohormony roślinne (stymulatory i inhibitory) porównać i opisać. Bardzoej zależy mi na stymulatorach bo inhibitory znam.

4rola fitochromu i fitohormonów we wzroście i rozwoju roślin, szczególnie drzewiastych

5 znaczenie gradientu protonów w procesach metabolicznych


Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Pytania na egzaminie

Post autor: dermatogen »

1. Widmo elektromagnetyczne to chyba po prostu. światło. Jeśli tak, to odpowiedź staje się oczywista.
2. Może chodzi o redukcję NADP zachodzącą podczas fazy jasnej fotosyntezy w granach chloroplastów? [tego nie wiem, tak się tylko domyślam]
3. Auksyny, cytokininy, gibereliny, etylen. [szczegółów poszukaj sam]
4. Fotoperiodyzm [jw.]
5. Taki gradient (różnica stężeń po obu stronach jakiejś błony biologicznej) umożliwia syntezę ATP, np. podczas fazy jasnej albo łańcucha oddechowego.

Oczywiście wszystko to należałoby rozwinąć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość