Lublin czy Kraków

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
eMeS
Posty: 233
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 22:12

Lublin czy Kraków

Post autor: eMeS »

Witam!

Razem z ekimem mamy dylemat, które miasto wybrać (medycyna, lekarski)?
Które polecacie bardziej? UM w Lublinie czy CMUJ w Krakowie? A może coś kompletnie innego? Punktów mamy tyle, że wystarczy wszędzie, gdzie nie trzeba fizyki, o ile progi nie poszybują o 10pkt w górę :D
Do Lublina mam bliżej, jestem z Zamościa, ekim ze Stalowej Woli. Co doradzicie?

Pozdrawiam, Maciej
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, o 13:35 przez eMeS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: zoo_ »

Olsztyn



ps. poza tym i tak się nie dostaniecie, bo progi wzrosną na pewno w tym roku : P
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, o 13:34 przez zoo_, łącznie zmieniany 1 raz.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: ekim »

Jak już eMeS wspomniał, mieliśmy tak kochanego egzaminatora z Bio, że punktów nam starczy tu i tu.
I się wahamy. Ja też mam w sumie bliżej do Lublina.
Warto pchać się do Krakowa ?

Podrawiam, Maciej
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: moki »

ekim ze Stalowej? Pozdrawiam ja też i gratuluje wyników
Ja bym wybrała Krk ale szans tam nie mam. Chociaz bardziej z takich względów że mam tam brata, miasto mniej wiecej znam i brdzo lubie. O samej uczelni słyszałam wieele różnych opini: że tylko dla olimpijczyków i wyścig szczurów albo że bardzo fajnie i uczelnia na wysokim poziomie. Ciężko stwierdzić. Osobiście chyba skończę w Lublinie bo faktycznie blisko ze Stalowej. Sama mam teraz okropny mętlik w głowie bo mówi się że Lublin nie jest szałową uczelnią (chociaż i tutaj każdy ma inne zdanie na ten temat )
konturek

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: konturek »

to jakieś brednie i nie warto ich słuchać. zapewniam, że nikt Ci nie odmówi pracy, bo skończyłaś UM w Lublinie a nie w Poznaniu czy Warszawie.
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: moki »

Dziekuję bardzo za odpowiedz Właśnie zależało mi na opinii osoby która wie coś na ten temat Bo to wszystko może namieszać w głowie
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: ebedziebe »

Co do atmosfery to rozgraniczyłbym aspekt studentów jak i uczelni
Wśród studentów ciężko zauważyć tzw wyścig szczurów , nauka przebiega w miłej koleżeńskiej atmosferze a ludzie starają się integrować i zwiększać więzi interpersonalne.
Moi koledzy powtarzają Trzeba się szanować i takie jest motto
Co do uczelni skrót UM można odczytywać na równi z Uniwersytet Medyczny jak i Uniwersytet Magiczny ponieważ by nie było zbyt sielsko reprezentanci uczelni przybierają postawę mąciwody , bywają to niegroźne incydenty , dużo strachu o nic a jest jak powinno być ale czasem też lekko negatywne zjawiska
Świerzym przykładem jest to iż tydzień przed egzaminem 0 nie wiadomo było czy tak naprawdę jest on bonusową szansą czy też jego niezdanie powoduje wrzesień a jest on jedynie możliwością wcześniejszego podejścia
Do tej pory nie wiem co w kwestii nieusprawiedliwionych nie obecności bo regulamin swoje a interpretacje poszczególnych katedr swoje , czy podobna nie jasność do sposoby liczenia średnich upoważniających do zwolnień lub przed terminów (w obrębie jednej katedry wiele wiele wersji)
Lubelski UM wpisuję się jakby w klimat lublina i mam na myśli coś bardzo pozytywnego , miasto jest na tyle duże by wszelkie potrzeby mogły być zrealizowane a jednocześnie na tyle małym by nie przytłaczać i dawać poczucie zaznajomienia.
Studiuję się dobrze , sielsko czasem z lekka dozą irracjonalizmu , wśród generalnie dobrze nastawionych kolegów a co do poziomu studiów to ciężko znaleśc wiarygodne kryterium - na pewno nie można powiedzieć że Lublin jest słabszy bo niby w czym
Naprawdę nie rozumiem opinii że lublin nie jest szałowa uczelnia jest naprawdę fajnie
________

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: ________ »

stanelam przed takim wyborem Lublin czy Poznan? Co byscie wybrali?

moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: moki »

Może trochę naciągnełam pisząc że tak się mówi przepraszam, po prostu z tych osób z którymi na ten temat rozmawiałam dużo właśnie tak twierdziło. Ale oczywiście nie tylko. Na przykład mój kuzyn studiuje na leku w Lublinie i chwali sobie. Po prostu takie różne informacje na ten temat sprawiły że wątpliwości nasunęły się same, dlatego weszłam na biologa Mam jeszcze czas do namysłu ale już prawie jestem pewna że skończę w Lublinie
Na razie modlę sie żeby progi nie skoczyły nie wiadomo ile i że moje punkty wystarcza. Nic mi więcej do szczęscia nie będzie potrzebne.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: ebedziebe »

Oczywiście nie studiowałem na innych uczelniach ale moi koledzy z grup maja znajomych którzy nie tak jak oni wybrali Lublin tylko np. Warszawę i podobno atmosfera jak i ciśniecie przez kadrę nie przemawia za wawa pozytywnie

A pamiętam tez że na biologu był jakiś temat(nie chce mnie się w tym momencie szukać) o tym iż występowały tylko już nie pamiętam czy z wyjazdami zagranicznymi czy z uznaniem dyplomu ale nie w UE tylko gdzieś indziej , ale były problemy po CM UJ własnie z powodu tego iż jest to jedynie CM w obrębie UJ a nie uczelnia medyczna
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: Dudek »

Jak się chcemy uczyć i przykładamy to na każdej uczelni w Polsce wiedzę zdobędziemy. Często odradzają ludzie Lublin, ze względu na małą liczbę imprez/koncertów itd. mi to osobiście powiewa P tam jadę sie uczyć, a do zabawy wystarczy kilku kumpli, flaszka i gra gitara
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: york »

wybierz blizej miejsca zamieszkania, a argument, że ktos ci odmowi pracy po danym umedzie, to ponizej wszystkiego
monia122333
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2010, o 14:26

Re: Lublin czy Kraków

Post autor: monia122333 »

A jeżeli zależy mi żeby zrobić speckę, tytuł doktora i trochę kariery naukowej to też miasto nie ma znaczenia? troch na offtopie bo ja się waham między krakowem i poznaniem, choc do poznania mam blizej, to chyba wolalabym krakow
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości