Zabrze a Bydgoszcz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: Sorymina »

Hej,
czy jako studenci medycyny, ludzie którzy już wsiąknęli w środowisko i mają znajomych tu i tam, możecie powiedzieć mi, gdzie potencjalnie jest lepsza jakość kształcenia: w Zabrzu czy w Bydgoszczy? Rankingi LEPowe pokazują różnicę z korzyścią dla Bydzi, jednakowoż nie wiem, czy jest to znaczące. Tym bardziej, że - podobno - obecnego rocznika już LEP nie obowiązuje, am I right?
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: klimo »

LEP nie obowiązuje bo zamienili go na LEK
Decydując sie na Zabrze musisz uważać żeby nie przerzucili Cię do Katowic, bo jeśli chodzi o porównanie Katowic i Bydgoszczy to większość powie Ci to samo - wybieraj Bydgoszcz! Ale Zabrze i Bydgoszcz to ciężko powiedzieć. z tego ile ja sie naczytałam opinii to chyba wybrałabym Bydgoszcz, bo wydaje się być lepszą uczelnią. Poczytaj jeszcze na forum o tych uczelniach i sama zobaczysz co ludzie mówią Nie mówię też że Zabrze jest złe, bo miałam kontakt z kilkoma studentami lekarskiego w Zabrzu i nie narzekali

EDIT: ja studentką nie jestem, także w sumie nie do mnie było pytanie, ale tak jak mówie - ludzie z Zabrza z którymi miałam kontakt byli zadowoleni, mówili że uczelnia jest okej, a nauki wiadomo jest dużo ale można sie wyrobić tak żeby w piatek nawet na piwo wyskoczyć
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: Sorymina »

Ja mam po prostu bliżej z Zabrza do domu (nieporównywalnie!), ale na korzyść Bydgoszczy przemawiają fakty takie jak: kameralna uczelnia przez co małe grupy i łatwiejszy przez to dostęp do informacji, oraz Katedra Neurochirurgii, która jest w Bydgoszczy, a w Zabrzu jej nie ma.
Swoją drogą, dlaczego w Zabrzu jej nie ma?
Awatar użytkownika
Gerla
Posty: 100
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:13

Re: Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: Gerla »

Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, to będę miała ten sam dylemat. Do Zabrza mam zdecydowanie bliżej, bo mieszkam w woj. śląskim. W moim przypadku odległość ma znaczenie ale nie decydujące. Póki co szukam argumentów i rozmyślam
marytm
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2011, o 14:26

Re: Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: marytm »

zdecydowanie przemyśl odległość - na początku się o tym nie myśli, ale potem długie dojazdy są strasznie uciążliwe (szczególnie zimą)
i spójrz też na to, czy ktoś z Twoich znajomych idzie do danego miasta - zawsze łatwiej jest jak się ma jakąś bratnią duszę na obcej ziemi
co do uczelni- i o Bydgoszczy i o Zabrzu ludzie się pozytywnie wypowiadają. Nie sądzę żeby były jakieś ogromne różnice w jakości kształcenia.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Zabrze a Bydgoszcz

Post autor: Arnold »

Istnieje Klinika Neurochirurgii, ale znajduje się w Sosnowcu. Zajęć w niej z tego co widziałem na planie jest niewiele (chyba pół bloku lub 1). Kiedyś istniała osobna Katedra i Klinika Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Bytomiu, ale po odejściu Profa na emeryturę oraz oszczędności została zniesiona.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości