Nowości

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Nowości

Post autor: margharetka »

Mam pytanie, chodzi mi o nowości czekające na studentów medycyny zaczynających studia od tego roku akademickiego. Tj np. zastąpienie nazw łacińskich angielskimi.z jakich książek trzeba będzie się uczyć anatomii i czy będzie ona w takim samym wymiarze jak dotychczas, przecież będzie trwać tylko 1 semestr
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Nowości

Post autor: SilentShout »

Anato przez 1 semestr na leku? Chyba masz złe info.

Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Nowości

Post autor: Przemeqq »

No właśnie na cmuj ma być podobno w 1 semetrze zmieszczona
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Nowości

Post autor: york »

nie podobno, ale na 100% szczerze wspołczuje
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Re: Nowości

Post autor: margharetka »

No właśnie.ciekawi mnie czy materiał zostanie jakoś okrojony , jakby nie patrzeć, to cały semestr mniej , bardzo ciekawa jestem zmian w programie i tego czy książki będą dostosowane do nich.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Nowości

Post autor: olciaaaa »

Ja też jestem ciekawa co nowego będzie w Poznaniu.
Awatar użytkownika
margharetka
Posty: 79
Rejestracja: 29 sty 2011, o 17:59

Re: Nowości

Post autor: margharetka »

olcia, widzę, że też jesteś po roku farmacji
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Nowości

Post autor: SilentShout »

Nie macie jeszcze programow na str uczelni? Na umb już jest i o ile dobrze pamiętam zmniejszyli liczbe h anato z 240 na 220.

Ostatnio zmieniony 1 lip 2012, o 19:26 przez SilentShout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Nowości

Post autor: olciaaaa »

tak pobawiłam się w studiowanie farmy przez rok. Szukałam tego planu studiów w Poznaniu ale nie mogę znaleźć
konturek

Re: Nowości

Post autor: konturek »

.i najśmieszniejsze że na UMB dołożyli te godziny anatomii stomatologii.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Nowości

Post autor: SilentShout »

ciekawa jestem, które działy rozszerzą przyszłemu rocznikowi lek-dentu dzięki tym 20 godzinom
konturek

Re: Nowości

Post autor: konturek »

pewnie dr Szkudlarek doda do głowy i szyi, przecież na każdych zajęciach powtarzała bo jak już zostaniecie chirurgami szczękowymi.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Nowości

Post autor: york »

margharetka pisze:No właśnie.ciekawi mnie czy materiał zostanie jakoś okrojony , jakby nie patrzeć, to cały semestr mniej , bardzo ciekawa jestem zmian w programie i tego czy książki będą dostosowane do nich.
z tego co nam mówili to nie ma planów okrojenia materiału(anato i histo), będziecie musieli uczyć się więcej w domu, czyli teraz lek ma u nas tyle co stoma
poza tym nie macie zajmującego połowy dnia wfu i najwiekszej zmory i postrachu studentow 1 roku ębrio( którą z perspektywy czasu miło wspominam)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości