odpłatność za drugi kierunek

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
matrix007
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2012, o 18:13

odpłatność za drugi kierunek

Post autor: matrix007 »

zwracam się do tych dla których lekarski będzie drugim kierunkiem - orientujecie się jak to jest z darmowym drugim kierunkiem rozpoczynałem studia w 2009 roku a po wakacjach chce pójść na lekarski z tym że nie wiem czy będę mógł studiować za darmo
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: verq »

Będziesz mógł iść za darmo. Było dużo już na ten temat na forum.
matrix007
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2012, o 18:13

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: matrix007 »

no nie mogę znaleźć dlatego pytam. dzwoniąc do biur rekrutacyjnych można usłyszeć różne wersje łącznie z tą że w momencie podpisywania papierów składa się deklarację że coś się już studiowało i wtedy niby na 100% ma się płacić, sam już nie wiem jak to wygląda
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: iglo »

"Szanowny Panie,
uprzejmie wyjaśniam, że student pierwszego roku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od roku akademickiego 2012/2013 studia stacjonarne w uczelni publicznej na więcej niż jednym kierunku i nie wnosić za te studia opłat do końca okresu studiów przewidzianego w programie kształcenia, o ile decyzja w sprawie przyjęcia na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012 (czyli do 30 września 2012 r.). Jeśli będzie chciał Pan podjąć studia później, po rezygnacji z pierwszego kierunku studiów – będą one odpłatne w zakresie wykorzystanych już przez Pana punktów ECTS (za wykorzystanie określonej liczby punktów ECTS z przyznanego limitu punktów uprawniającego do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat należy uznać zaliczenie przez studenta danych zajęć dydaktycznych, którym przypisana została określona liczba punktów ECTS). Wysokość tych opłat będzie określana przez uczelnię."


Departament Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
ul. Hoża 20
00-529 Warszawa
tel. +48 22 529 25 60
fax +48 22 529 23 57
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: Amani »

Czy wy umiecie czytac ze zrozumieniem on podjal studia w 2009 roku. Na oswiadczeniu skladanym przez studentow jest adnotacja, ze limity naliczaja napewno nie przed rokiem akademickim 2011/2012. Ja jestem osoba ktora skonczyla studia mgr przed wejsciem ustawy konkretnie 9 dni przed wejsciem w zycie i mam pelen zapas ECTS. Mi odpisano, ze mam prawo do kolejnego kierunku jeszcze, nawet w przyszlym roku. Wyraznie dostalam odpowiedz, że studia podjete w momencie obowiazywania tej calej reformy beda uznane jako moj pierwszy kierunek.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: Amani »

Skonczylam 21 wrzesnia 2011 jakby co.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: Amani »

Napisał, że rozpoczal studia w 2009 roku. Czy wtedy obowiazywala ustawa? Sami sobie odpowiedzcie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: odpłatność za drugi kierunek

Post autor: ekim »

Amani, Do kogo pijesz ? Przecież odpisano mu, że za darmo będzie studiował. I nie pisze się trzech postów pod rząd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości