biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: katrina1230 »

No więc chodzi o to, że w planach mam lekarski, wiem, że chcę to robić w życiu i wiem, że może mi się udać. Będę na pewno do tego dążyć. Czuję takie powołanie, chcę pomagać ludziom. Matura niestety nie poszła zadowalająco, z biologii o parę punktów muszę poprawić, a chemię napisałam na 60, mega słabo. Dlatego myślałam, żeby pójść na UAM na bio albo na UP w Poznaniu i przy okazji zapisać się na jakieś korepetycje z chemii i dodatkowo uczyć się sama chemii. Lub iść na chemię na UAM i przygotowywać się na bio choć wtedy pewnie za dużo czasu bym na bio nie miała.
Nie wiem co wybrać.Jak myślicie ?
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: ebedziebe »

Najlepiej nie idź na kierunek zastępczy i ucz się w domu
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: katrina1230 »

to nie wchodzi w rachubę, mam ciężki charakter, nie wytrzymałabym w domu w życiu. Zwariowałabym. Zresztą moja nauczycielka od bio też mówi, że lepiej być w takim wirze nauki )
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: pieczara07 »

katrina1230, Tak Cię ten wir pochłonie,ze o maturze zapomnisz. Skoro Twoim powołaniem jest pomaganie ludziom to idź na pielęgniarstwo, położnictwo.
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: dragonfly »

Powiem tak poszłam na biologię zastępczo i zostałam tam 3 lata.teraz żałuję ze rok po prostu nie zostałam w domu uczyć sie do matury po pewnie byłabym już na medycznej. Fakt to zależy od charakteru. Czy polecam biologię? Chemia na pierwszym roku trochę mi pomogła, ale ogólnie za duzo nauki żeby solidnie przygotować się do matury,poza tym materiał ze studiów to zupełnie coś innego niż to co wymagają na maturze i mi osobiście wiele nie pomógł. Życzę powodzenia i owocnych decyzji:)
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: hotdog1990 »

Żadne studia nie przygotują Cię do matury więc na to nie licz, może jakieś działy się powtórzą ale i tak może być to zrealizowane w innej formie niż ta maturalna.

Jeśli chcesz iśc na studia to tak na zapas jakby się za rok nie udało na medycyne dostać żeby coś już mieć zaczętego i nie stracić roku. Uczyć i tak do matury trzeba będzie się oddzielnie.
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: karmelowa »

Zgadzam się zupełnie. Lepiej posiedzieć w domu i się przyłożyć do nauki. Studiowanie roku biologii czy chemii to według mnie strata czasu i energii. Poza tym co z tą ustawą o płatnym drugim kierunku itd? Czy to nie wchodzi w życie w tym roku? Bo gdyby tak było, za 1 rok studiowania musiałabyś zapłacić.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: pyati »

Lepiej siedź w domu albo wybierz inny kierunek, bo jeśli myślisz, że na biologii będziesz leżeć do góry brzuchem przez cały rok, to się grubo mylisz.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: Dudek »

Tylko i wyłącznie zostać w domu. Kilku moich kumpli tak poszło i już zostało.
Zdecydowanie nie robić opcji
-gdzie idziesz na studia?
-do krakowa
-ale na jaki kierunek
-nieważne, ide do krakowa!

(miasto Krakow wybrane ze względu, że dużo moich znajomych właśnie tak zrobił ).
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: biologia czy chemia jako kierunek zastępczy ?

Post autor: iglo »

Lepiej zostań w domu tym bardziej, że później trzeba zapłacić za wykorzystane punkty ECTS
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości