Skierowanie na badanie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
TheVeryLukasz
Posty: 9
Rejestracja: 9 cze 2011, o 21:43

Skierowanie na badanie

Post autor: TheVeryLukasz »

Siemka, w tym roku uda mi się dostać na medycynę i zbytnio przejmuję się tą sprawą Chciałbym wszystko załatwić za jednym razem by nie jeździć kilkakrotnie na uczelnie i dowozić kolejne papiery. Mam już wszystko przygotowane i ogarnięte oprócz tego badania.
Moje pytanie brzmi czy wystarczy je wydrukować i iść do placówki medycznej, tam mnie przebadają, ja zapłacę i przy składaniu papierów na uczelni mi oddadzą kasę czy po prostu muszę mieć jakieś pismo z uczelni, że jestem za free skierowany?

I takie pytanie z innej beczki jak będzie ta 1 lista rankingowa to będę ją mógł zobaczyć na swoim koncie z rekrutacji?

Pozdrawiam, TVL
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: zetuzetia »

Bezpłatne badania możesz zrobić tylko w kilku placówkach, które są wymienione na stronie ŚUMu. Skierowanie na nie można odebrać tylko osobiście w biurze rekrutacji.
Za badania wykonane w innym miejscu płacisz sam i uczelnia Ci pieniędzy nie zwraca. Od lekarza zależy, czy wymaga skierowania z pieczątką, niektórzy wypisują zaświadczenia na swoich druczkach i nie robią problemów. Jeżeli potrzebujesz skierowania z pieczątką, zadzwoń do biura rekrutacji, panie podadzą Ci mejla na który masz wysłać prośbę o przesłanie skierowania.

Co do list- tak, będziesz mógł ją zobaczyć po zalogowaniu (chyba tylko po zalogowaniu, ale nie jestem pewna)
Lethora
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 14:55

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Lethora »

Mój lekarz wymagał ode mnie skierowania, ale słyszałam, że od wielu ludzi nic nie chciał. Ja miałam skierowanie bez pieczątki, wydrukowane ze strony śumu (właściwie to musiałam przerobić skierowanie z zabrza, bo na katowicach takie nie ma, jak już pewnie zaważyłeś). Poza tym, ja dawałam mojej lekarce ten wzór zaświadczenia, żeby na nim wypisała mi wszystko co trzeba.
Za badanie z pewnością zapłacisz, czego uczelnia ci na pewno nie zwróci.

I spokojnie, spokojnie
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Glina »

A czy ktoś wie co to są w ogole za badania? i czy dla każdego kierunku to są te same?
Lethora
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 14:55

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Lethora »

Glina, wszystko jest na stronie internetowej

Dla Kandydata Najnowsze wiadomości Odpowiedni wydział Badania lekarskie

Tam na samym końcu masz wzór zaświadczenia oraz skierowanie (nie licząc Kato ).
Monia93
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:52

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Monia93 »

Co do tych badań to tak naprawdę dużo zależy od lekarza medycyny pracy, na jakie badania każe Ci iść. Ja musiałam tylko do neurologa, ekg, okulista, badanie krwi i moczu, ale podobno inna koleżanka jeszcze musiała latać za rtg płuc i spirometrią, więc Glina, widzisz, to zależy
TheVeryLukasz
Posty: 9
Rejestracja: 9 cze 2011, o 21:43

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: TheVeryLukasz »

Bez jaj . jak w tamtym roku dostałem się na fizjo na śumie to otrzymałem skierowanie do placówki refundowanej i miałem tylko pobrać krew. Na drugi dzień odebrałem i zawiozłem wyniki, wypisałem jakieś tam pierdoły o przebytych chorobach, lekarka mnie zbadała (osłuchała i zmierzyła ciśnienie d) Jedynie doczepiła się mojej astmy, że nie noszę inhalatora przy sobie.
Hellades
Posty: 112
Rejestracja: 30 lip 2010, o 00:18

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Hellades »

Bez jaj. ja dałem 30 zł i dostałem od razu zaświadczenie, że się nadaje na studia i nie robiłem żadnych badań.
Monia93
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2012, o 22:52

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: Monia93 »

Tyle, że ja nie robiłam prywatnie, ale moim zdaniem to zależy od lekarza P
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: Skierowanie na badanie

Post autor: dragonfly »

Mi kazała uczelnia iść po skierowanie do lekarza rodzinnego, jeśli nie chcę przyjeżdzać do nich specjalnie. a lekarz rodzinny zrobił i powiedział ze nie wypisuje takich skierowańCzy mogę iśc do lekarza medycyny pracy z tym drukiem ze stronki mimo braku pieczątki? bez sensu to trochę ale zastanawiam się czy przejdzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości