Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kalinka357
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2012, o 11:09

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: kalinka357 »

arounder pisze:
kalinka357 pisze: Wybiorę Łódź, bo tez czekam na woj-lek. Ale poza tym Katowice mnie nie poruszyły, dla mnie trochę ponure miasto.
Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nie ma chyba bardziej depresyjnego dużego miasta w Polsce niż Łódź, przejedź- zobaczysz ).
Eeeejj aż tak?:D Zawsze mi się wydawało, że łódź to centrum Polski, niedaleko Warszawy. Katowice - problem leży w tym , że nie o Katowice tu chodzi tylko o Zabrze, rozjazdy - Zabrze, Katowice , Bytom. Poza tym nikogo nie znam z Katowic. Byłam raz - zawieść papiery na stomę i mnie nie olśniło. Daleko trochę, wysokie bezrobocie, powietrze - hmn takie suche. O Łodzi mało wiem, ale czemu mówisz, że jest takie depresyjne (gorsze od Katowic) ?
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: pm67 »

Kalinka a czy ja dobrze zrozumiałam? problem leży w tym , że nie o Katowice tu chodzi tylko o Zabrze, rozjazdy - Zabrze, Katowice , Bytom. znaczy się, że trzeba krązyć pomiędzy oddziałem w Zabrzu, a Katowicami? Bo chyba nie. jest tu, albo tu Chyba, że kompletnie nie załapałam o co chodziło

PS. O Kato nic nie wiem - nie wypowiadam się, ale moja mama była na kursie właśnie stomatologicznym w Zabrzu i bardzo jej się miasto podobało i chyba tamtejszy oddział też

Co do Łodzi arounder ma trochę racji, miasto trochę depresyjne, no co zrobić, bieda i bezrobocie trochę spowodowane głupimi rządami Kropiwnickiego, teraz jest ktoś inny, może się to wszystko tam rozrusza, ale paru lat na to trzeba myślę. Gdyby wyremontowali te kamieniczki wszystkie, Łódź byłaby pięknym miastem, ale podobno droższy remont od zburzenia i budowy od nowa Więc jest nadal brzydka Ale to już trochę schodzę z tematu
kalinka357
Posty: 68
Rejestracja: 18 lip 2012, o 11:09

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: kalinka357 »

O Zabrze mi chodzi. Czytalam zewiekszosc zajec na miejscu - w Zabrzu. Ale na anatomie trzeba sie bujac do katowic. A ty pm67 gdzie idzies i na co? Moze i jestem troche slaba w tlumaczeniu, ale chodzi mi o to zeby dobrze wybrac, bo jakie wybiore teraz miasto tak bede bujac sie przez 5 lat.

hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: hotdog1990 »

pm67 pisze:Kalinka a czy ja dobrze zrozumiałam? problem leży w tym , że nie o Katowice tu chodzi tylko o Zabrze, rozjazdy - Zabrze, Katowice , Bytom. znaczy się, że trzeba krązyć pomiędzy oddziałem w Zabrzu, a Katowicami? Bo chyba nie. jest tu, albo tu Chyba, że kompletnie nie załapałam o co chodziło

PS. O Kato nic nie wiem - nie wypowiadam się, ale moja mama była na kursie właśnie stomatologicznym w Zabrzu i bardzo jej się miasto podobało i chyba tamtejszy oddział też

Co do Łodzi arounder ma trochę racji, miasto trochę depresyjne, no co zrobić, bieda i bezrobocie trochę spowodowane głupimi rządami Kropiwnickiego, teraz jest ktoś inny, może się to wszystko tam rozrusza, ale paru lat na to trzeba myślę. Gdyby wyremontowali te kamieniczki wszystkie, Łódź byłaby pięknym miastem, ale podobno droższy remont od zburzenia i budowy od nowa Więc jest nadal brzydka Ale to już trochę schodzę z tematu
Miłoby było jakby się wzieli za remonty tych kamienic w Łodzi no ale na to są potrzebne tak niewyobrażalne pieniądze że to nigdy nie nastąpi Pewnie część to są zabytki i nawet ruszyć bez zgody konserwatora nie można, głupie ale prawdziwe.
pannam
Posty: 54
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:49

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: pannam »

kalinka357, zajęcia są w Zabrzu, a anatomia to już na pewno
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: pm67 »

Kalinka - ja Szczecin albo wojlek w Łodzi (jak się dostanę). Też już kompletnie nie wiem gdzie iść w razie czego
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: godziasia »

Miłoby było jakby się wzieli za remonty tych kamienic w Łodzi no ale na to są potrzebne tak niewyobrażalne pieniądze że to nigdy nie nastąpi Pewnie część to są zabytki i nawet ruszyć bez zgody konserwatora nie można, głupie ale prawdziwe.
offtopując zupełnie od tematu to chyba zaczęli wdrażać ten projekt Mia100 Kamienic - czyli wyremontują 100 kamienic w mieście (wybranych przez nie wiem co, konkurs jakiś chyba).
Z ciekawości zapytam tych, którzy twierdzą, że Łódź jest depresyjna (deszczową porą rzeczywiście trochę bywa) - kiedy byliście ostatnio i jak dużo czasu tu spędziliście? (to nie jest jakiś atak, żeby sobie ktoś nie pomyślał, tak tylko pytam )
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: pm67 »

Mieszkam blisko, więc siłą rzeczy bywam dość często . Fajnie jakby zrobili te kamienice, bo miasto ma potencjał, ale żeby go wykorzystać, trzeba naprawdę dużo kasy włożyć.Jak wcześniej mówiłam, było źle zarządzane przez dłuższy czas, stąd jest tak jak jest.
Aaagatka
Posty: 39
Rejestracja: 7 sie 2012, o 12:10

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Aaagatka »

są gdzieś listy rankingowe do Poznania lub Warszawy?
arounder
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2012, o 16:16

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: arounder »

kalinka357 pisze:O Łodzi mało wiem, ale czemu mówisz, że jest takie depresyjne (gorsze od Katowic) ?
W latach 90. upadły wszystkie wielkie zakłady włókiennicze, setki tysięcy ludzi straciło pracę (sam Poltex zatrudniał w szczycie 6 tys. pracowników). Upadek zabudowy rozpoczął się już w PRL, na dzień dzisiejszy w miarę wyremontowana jest ul. Piotrkowska, natomiast praktycznie wszystkie jej przecznice są w opłakanym stanie, dodatkowo w dużej mierze zamieszkane przez ludzi w skrajnie złej sytuacji majątkowej. To było centrum, blokowiska też mają swoje problemy, lepiej w każdym razie nie wyglądają. Przejedź, dla mnie to miasto jest niesamowite (choć mieszkałem tam krótko), lecz zdaję sobie sprawę z faktu, że początkowo można się przestraszyć.
fil0fun
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2012, o 14:20

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: fil0fun »

Burleska, licz już tylko pięć osób Na początku września składam do Wrocławia i zabieram papiery z leku w Poznaniu. Na razie tam jeszcze grzeję miejsce, bo komisja rekrutacyjna we Wro poszła pić ma urlop.
Sądzę, że dostaniesz się bez większych problemów
kyok
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2012, o 13:59

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: kyok »

Wie ktoś jakie są progi na niestacjonarne w Poznaniu, Bygdoszczy i Białymstoku?
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: norbi92 »

pm67 pisze:Gdyby wyremontowali te kamieniczki wszystkie, Łódź byłaby pięknym miastem, ale podobno droższy remont od zburzenia i budowy od nowa Więc jest nadal brzydka
Ja mam takie zdanie o Katowicach Jak to moja znajoma stwierdziła: zapomniane miasto".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości