Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

[Link] Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: zetuzetia »

Nano
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2012, o 17:46

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Nano »

Witam! Mam pytanie, może banalne, ale dla mnie nie do końca jasne. Te przeliczenia na punkty, które wyznaczają progi, to są przeliczone procenty z wyników maturalnych? Typu matura z biologii na 97 % to do ogólnego wyniku wpada 97 pkt?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: goodman »

Zazwyczaj jest tak jak piszesz 1%=1 punkt, ale to zalezy od uczelni. Np w Bydgoszczy liczy sie wg wag przedmiotow: wynik w procentach i bio *0.55 chem *0.45. W szczecinie jest jeszcze bardziej namieszane od tego roku. Najlepiej poczytac w warunkach rekrutacji danej uczelni)
Kaja23

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: Kaja23 »

Mam pytanie, orientuje się ktoś czy wyniki podane jako ostateczne progi punktowe na różnych stronach na taką medycynę albo stomatologię są ostatecznymi progami? Jestem zszokowana zeszłorocznym progiem na kierunek lekarski w Krakowie-275 (!) i trochę nie chce mi się w to wierzyć ) Nie jest tak, że w rzeczywistości są one trochę niższe, bo zawsze znajdzie się taka osoba, która dostanie się pod koniec września `rzutem na taśmę` i wtedy wyniki takich osób nie są brane pod uwagę w oficjalnym zestawieniu progów? Z góry dziękuję za odpowiedź )
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Progi punktowe na lekarsi 2012 - dyskusja

Post autor: halidor »

taki próg był rzeczywisty, bylo chyba 200 miejsc a 50 osób to olimpijczycy, którzy mieli max ilość pkt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości