Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

ja myślę, że łatwiej zdać matmę podst niż fizę. zdawałam w tym roku fize rozsz to wiem
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

penguin, zgadzam się w 100% z Tobą
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: Przemeqq »

Ja tam uważam, że biologia i chemia to i tak wymagające matury, więc fizyka nie jest już potrzebna do dodatkowej eliminacji.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

Chociaż może i potrzebna, automatycznie spadają progi, i poza tym może byc mniej chętnych, bo dla niektórych fiza to postrach
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: Canis92 »

Więc po co dorzucać coś więcej poza biologią i chemią?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

Chodzi o to, by najlepsi z najlepszych się dostawali, co oprócz bioli i chemii byli obcykani też z fizą, w sensie studia medyczne naprawdę dla wybranych chociaż jakbym ja musiała zdawać jeszcze raz fizę, to dzięki piekne.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: Przemeqq »

i tak już teraz dostają się ci, którzy najlepiej radzą sobie z maturalnym stresem )
Awatar użytkownika
lauraa
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2011, o 20:18

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: lauraa »

a ktoś ma może jakieś sprawdzone info na ten temat, czy to znowu tylko słyszałam/łem, że na WUM wchodzi matma do wyboru z fizyka?
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: aster »

lauraa pisze:a ktoś ma może jakieś sprawdzone info na ten temat, czy to znowu tylko słyszałam/łem, że na WUM wchodzi matma do wyboru z fizyka?

jest na stronie WUM
Awatar użytkownika
b2
Posty: 53
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 21:00

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: b2 »

Naprawdę nie trzeba daleko szukać, informacja jest pewna:
zobacz-ten-plik.pdf
(36.55 KiB) Pobrany 38 razy
Swoją drogą, cieszę się że udało mi się dostać przed tą zmianą, jeśli chodzi o fizykę, najłatwiejsza nie jest, ale dzięki temu progi trochę niższe, a i satysfakcja jest duża że się z tej fizyki coś umie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: lith »

promyczek14175 pisze:ja myślę, że łatwiej zdać matmę podst niż fizę.
Jeszcze kwestia czy łatwiej jest zdać matmę lepiej niż inni, czy fizę lepiej niż inni. Bo to, że matma jest łatwiejsza to wiadomo. ale z matymy 90-95 to norma, a z fizy wynik, który można uznać za dobry jest zdecydowanie niższy Przecież w tym roku porównując UJ i WUM to zakładając takie same wyniki z bioli i chemii to z fizyki można było mieć 34% mniej niż z matmy. Więc raczej powinno się porównywać- czy łatwiej napisać matmę-p na 94%, czy fizykę-p na 60%.

Z innej strony do tej pory fizyką jak dobrze poszła szło nadrobić np. znacznie gorzej napisaną biolę, czy chemię. Matmą to praktycznie nic nie nadrobisz(bo ponad 100% nie wyjdziesz D)- w najlepszym wypadku nie zawalisz sobie szans na przyjęcie
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: promyczek14175 »

tak, dostają się ci, co lepiej radzą sobie z maturalnym stresem, ale przecież w pracy lekarza trzeba mieć nerwy ze stali.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: Piotrr »

a czy ktos moze powiedziec ja wyglada sytuacja z fizyka rozszerzona? wiem ze w szczecinie zamieniona na podstawe zostala ale jak to jest z olsztynem i lodzia? czy tam dalej zostaje rozszerzenie? jest to dla mnie bardzo istotne wiec mam nadzieje ze ktos udzieli mi odpowiedzi jesli takowa posiada odrazu dodam ze szukam i co do info w olstynie to nie sa sprecyzowane a w lodzi nie moge znalesc zadnych info
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości