Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tulipanka
Posty: 20
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:09

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: tulipanka »

Dziękuję za takie miłe słowa, wspaniała z Was grupa wsparcia, jeśli tylko będę umiała służę radą i pomocą. Jak dobrze wszystko rozplanujemy i się zmobilizujemy, damy radę!
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: smile22 »

no jasne, że zależy. Ale zawsze się dąży by osiągnąć swój cel.
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę?

Post autor: martys2202 »

Wzajemnie Pierwsze wrażenia z lek-dent napiszę w październiku )
Jakbyście kiedyś potrzebowały materiałów/ pomocy to również piszcie śmiało
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Wexer »

Żeby nie zakładać nowego wątku chciałem w tym zapytać, czy lepiej zdawać matematykę rozszerzoną czy fizykę na nowej maturze? Czy sytuacja się aż tak zmieniła, po czym są większe perspektywy i co łatwiej zdać?
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Lullaby15 »

wszystko zależy gdzie chcesz się dostać Część uczelni zmieniła fizykę na matmę, ale część zostawiła po staremu

Ja osobiscie zdaję matmę
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Wexer »

Myślałem raczej o kierunkach medycznych np. lekarski, stomatologia itp. albo coś z laboratorium (chemia, biochemia, biotechnologia), tylko nie wiem, czy się tam nie zanudzę. Nie wyobrażam sobie godzin spędzonych w odosobnieniu nad probówkami. A mój plan B to zostać biologiem np. zoologiem albo bakteriologiem i wyjechać w świat badać zwierzęta, jeżeli coś takiego jest możliwe?

Z tego co wiem, to przy fizyce na lekarskim zostanie chyba tylko Warszawa w 2015/2016, a w 2014/2015 Warszawa i Kraków.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Wexer pisze:Żeby nie zakładać nowego wątku chciałem w tym zapytać, czy lepiej zdawać matematykę rozszerzoną czy fizykę na nowej maturze? Czy sytuacja się aż tak zmieniła, po czym są większe perspektywy i co łatwiej zdać?
Wg mnie matematyka przydaje się w każdej dziedzinie, za to fizyka głównie właśnie może być pomocna na kierunkach medycznych i laboratoryjnych.

Powinieneś dokładnie sprawdzić, jakich przedmiotów rozszerzonych na maturze wymagają uczelnie, na które chcesz aplikować. Niektóre wymagają matematyki, niektóre wymagają fizyki, a zdarzają się nawet takie, które obydwu z nich nie wymagają.

Co łatwiej zdać? Wg mnie matematykę. Bądź co bądź wszyscy się uczą matematyki, a rozszerzenie to kwestia dołożenia sobie materiału i wyćwiczenia go w zadaniach. Natomiast fizyka to zupełnie inna bajka - nie jest przedmiotem takim jak język polski czy matematyka, że wszyscy się go uczą tak czy siak, przeto trzeba przerobić wszystko w całości - o dokładaniu nie ma co mówić.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: sassa »

Bez zbędnego rozpisywania się - wybierz matmę.
Matura z niej jest o wiele bardziej przewidywalna niż matura z fizyki, dzięki czemu latwiej jest wyciagnac wysoki wynik. I jak sam zauważyłeś większość uczelni liczy matmę a nie fizykę co daje większe pole manewru przy skladaniu podań na uczelnie
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: annusza »

Ja też uważam, że zdecydowanie lepiej jest zdawać matematykę. Sama jestem beztalenciem fizycznym, natomiast z matematyką bardzo się zaprzyjaźniłam, więc może jest to dosyć subiektywna ocena. Aczkolwiek matematyka jest chyba po prostu ogólnie łatwiejsza. Ponadto matematyka otwiera Ci drzwi na całe mnóstwo uczelni i kierunków poza medycznymi, a z czasem okazuje się, że dobrze mieć jednak jakieś sensowne zabezpieczenie .
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Wexer »

Chyba zdecyduję się na matematykę, ale żal mi będzie trochę tej fizyki (mam ją na rozszerzeniu). Podobno ostatnio matura z matmy była trudniejsza i nie czuję żebym napisał ją na 100%. Najwyżej zaczekam i ją poprawię albo napiszę wtedy jedno i drugie. Dziękuję za pomoc

Annusza, a co myślisz o moim zabezpieczeniu jest możliwe do zrealizowania, czy raczej nie bardzo, jak to jest?
Czy np. żeby pracować w oceanarium ze zwierzętami trzeba być biologiem/zoologiem/ichtiologiem, czy wystarczy być wolontariuszem?

A co z badaniem zwierząt w ich naturalnym środowisku na zasadzie, że ktoś zleca mi obserwację lwów w ich naturalnym środowisku przez jakiś czas, po czym wracam z wynikami, zapiskami, zdjęciami jaki kierunek powinienem ukończyć? Muszę być zwykłym fotografem, czy teriologiem? Gubię się trochę w tym, bo do badania bakterii w gejzerach już chyba trzeba być bakteriologiem - to znaczy np. kierunek biologia ze specjalizacją bakteriologia?

Kto ewentualnie może mi dać zatrudnienie w tych zawodach i jest to praca stała, czy na zlecenie? Jak to wygląda w Polsce?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: annusza »

Nie wiem czemu do mnie kierujesz to pytanie, bo te sprawy to dla mnie totalna abstrakcja i nie mam o tym zielonego pojęcia . Jeśli ktoś miałby Ci pomóc tu na forum to najszybciej w dziale weterynarii lub innym specjalistycznym. Widzę, że masz bardzo ciekawe zainteresowania. Pozdrawiam!

Matury z matmy nikt nie każe zdawać na 100% .
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: Argentum »

Jak się ma rozszerzona fizyka, do rozszerzonej matematyki, jednak nie w tym sensie, o jakim myślicie.D
Powiedzcie mi, czy znajomość podstawowej matematyki sprawi, że ogarnę rozszerzoną fizykę? Jaśniej: czy na rozszerzonej fizyce, nie wyskoczą mi jakieś całki i pochodne, ewentualnie liczenie jakiś skomplikowanych logarytmów i innych, za przeproszeniem, pierdół.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Matura z matematyki zamiast fizyki na medycynę ?

Post autor: DonaBasia »

Argentum pisze:Powiedzcie mi, czy znajomość podstawowej matematyki sprawi, że ogarnę rozszerzoną fizykę? Jaśniej: czy na rozszerzonej fizyce, nie wyskoczą mi jakieś całki i pochodne, ewentualnie liczenie jakiś skomplikowanych logarytmów i innych, za przeproszeniem, pierdół.
Spokojnie, matematyka na fizyce w liceum ogranicza się do podstaw Przydają się tylko wektory, trygonometria i czasem logarytmy. Na całki trafiłam tylko jako ciekawostkę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości