medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: Cavalier »

Witam.
Mam takie pytanie na które pomimo przewertowania wszystkich tematów na temat medycyny niestacjonarnej nie znalazłam odpowiedzi (jeśli jednak gdzieś na ten temat coś padło to proszę o linka i zamknięcie tego). Otóż czy orientuje się ktoś może, czy będąc studentem medycyny niestacjonarnej można się przenieść na nią do innego miasta (np na 2 czy 3 roku)? Czy procedura jest taka sama jak dla studentów stacjonarnych czy inna i fakt, że się za studia płaci czyni studenta uwiązanym"?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: astral_cutler »

Z niestacjonarnej na niestacjonarną można.
Z niestacjonarnej na stacjonarnej (wskoczenie ponad próg)- raczej też można.
Shilla91
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, o 12:58

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: Shilla91 »

hej:)

mam bardzo podobne pytanko a mianowicie:
czy jest możliwość zmiany uczelni (studia niestacjonarne) jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego roku akademickiego? Chodzi mi o ten sam kierunek tylko uczelnia w innym mieście.

z góry dziękuje za odp.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: SilentShout »

jak nie brałaś udziału w rekrutacji to nie
jak brałaś, ale w odpowiednim czasie nie dostarczyłaś dokumentów to też nie
zasady identyczne jak na stacjo, przed rozpoczęciem roku własciwie jeszcze nie jesteś studentką, więc prawa praktycznie żadne
Shilla91
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, o 12:58

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: Shilla91 »

a jeżeli dostanę już inf., że dostałam się na daną uczelnie to mogę ubiegać się o przeniesienie czy dopiero po 1 roku mogę coś zdziałać?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: SilentShout »

no ale na jakich prawach chcesz się przenieść na inną? ot takie widzimisię? zająć miejsce innej niestacjonarnej osobie albo liczyć, że jeszcze kogoś wcisną ponad limit? nie da się tak albo rekrutacja normalna, albo po I roku, no chyba że masz jakieś duże znajomości, to wtedy nawet nie mamy o czym rozmawiać
Shilla91
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, o 12:58

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: Shilla91 »

Dałam ciała po całej linie . Zbyt późna próba rejestracji na wybraną uczelnie!
W takim razie będę musiała przeżyć rok tak daleko od swojego miasta i wymarzonej uczelni. Trudno) Karma mnie dopadła!
Dzięki z info i w takim razie nie będę się już łudzić. Chociaż w dalszym ciągu mnie korci aby spróbować.
pozdr
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: SilentShout »

próbować zawsze możesz, ale nie liczyłabym na cuda, bo wszystko rządzi się pewnymi prawami
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: medycyna niestacjonarna a zmiana uczelni

Post autor: Raul7 »

Czyli jeżeli chodzi o normalną rekrutację to na niestacjonarnych teraz SUM jest najwcześniej - złożę dokumenty do nich, a później we wrześniu można spokojnie zabrać dokumenty i iść do Poznań/Bydgoszcz - czyli tak jak rekrutacja stacjonarnych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości