Medycyna czy stomatologia?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Paula15
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2012, o 21:56

Medycyna czy stomatologia?

Post autor: Paula15 »

Witajcie
Chodzę do 2 kl gim i zaczynam zastanawiać się nad swoją przyszłością.Myślę,że Wy bardziej doświadczeni jesteście w stanie rozjaśnić mi to wszystko i uporać się z dylematami. Od zawsze uczyłam się przedmiotów humanistycznych, chemia,fizyka,matematyka były dla mnie zgrozą. Myślę,że to przez nauczycieli i niski poziom w mojej szkole. Po przedmiotach humanistycznych nie mam zbyt wiele perspektyw , a talentów też brakuje. Zastanawiam się nad medycyną lub ew. podobno łatwiejszą stomatologią. Czy gdybym zapisała się od 3kl gim. na korepetycje z chemii , z biologii niekoniecznie bo ją akurat ubóstwiam to nadrobiłabym moje dwuletnie zaległości? Jestem wrażliwa i leniwa ,a to chyba poważne wady przyszłej p.doktor? hehe. Chciałabym startować do V liceum ogólnokształcącego w Krk na profil bio-chem Ale opowiedzcie mi coś bliżej o tym kierunku. Czy trzeba być pasjonatem,wybitnym w przedmiotach ścisłych?
Pozdrawiam
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: SilentShout »

jesteś w 2 kl gim więc jeszcze 10 razy zmienisz zdanie

zajmij się egzaminem gimnazjalnym, a później wybieraj profil w liceum
ew. podobno łatwiejszą stomatologią
no właśnie, podobno. najlepiej słucha się opini innych
jak ktoś ma dwie lewe ręce, jeśli chodzi o sprawy manualne, to może być mu trudniej
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: Michch »

Nie ma co myśleć o korepetycjach z chemii w trzeciej gimnazjum chyba, że poważnie zagraża to niezdaniem. W liceum nauczysz się wszystkiego, co trzeba.
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: arbuz »

ucz się do gimnazjalnego, postaraj się również o jakieś dodatkowe punkty, jeśli w V celujesz. Do matury przygotowuje liceum, nie ma sensu chodzić na korki wcześniej po to, by iść na konkretny profil. Byłam w podobnej sytuacji w gimnazjum, lubiłam biologię, nie cierpiałam chemii, za to w liceum był to mój ulubiony przedmiot Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: gej »

Prawda jest taka, iż łatwiej będzie Ci w liceum bez zaległości z któregokolwiek przedmiotu potencjalnie maturalnego. Przykład? Już w II klasie gimnazjum zostałem Laureatem z Fizyki i w liceum ciągnę na bazie wiedzy z tego okresu, jako że przerobiłem wówczas materiał z liceum. Nie spadłem poniżej oceny 5 i próbne matury piszę na nie mniej niż 97% rozszerzenie. Baza jest tak więc przydatna.

Za to biologii i chemii w gimnazjum praktycznie nie miałem. Nie wyobrażając siebie jako inżyniera, postanowiłem związać swoją przyszłość z medycyną. Przez rok nadrobiłem wszystkie zaległości i z powodzeniem wystartowałem w OB. Próbną z chemii zaś udało mi się napisać na maxa.

Reasumując, warto za wczasu zacząć kreować swoją przyszłość, ale bez presji. Czasu jest dużo, a wszelkie nałożone ograniczenia wynikają jedynie z określania się.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: terrible_justyna »

Paula15, ja już od przedszkola wiedziałam, że będę lekarzem. nawet gimnazjum wybierałam pod kątem dobrej biologii i chemii. liceum to już wiadomo
podobnie jak gej, w gimnazjum byłam olimpijką, tyle, że z biologii. przede wszystkim nie miałam problemów z rekrutacją do szkoły średniej, a po drugie całe liceum bazowałam na mojej wiedzy z olimpiady, więc nie miałam większych problemów (a nauczycielka wykraczała sporo poza program dla rozszerzonej biologii). postaraj się z olimpiadą, może się uda a wtedy masz pewną wejściówkę do wymarzonego liceum.

nie wiem jak Twoja sytuacja z chemią ma się do nowego programu (nie powtarzanie w liceum materiału z gimnazjum tylko kontynuowanie - wtedy musiałabyś nadrobić zaległości z gimnazjum). myślę, że lepiej poczekać, zobaczyć co będzie w liceum (może akurat nauczyciel z Wami coś popowtarza). jeśli już byłoby tragicznie to lepiej chodzić na korki przez całe 3 lata liceum (znam paru ludzi którzy tak robili i bdb na tym wyszli) - ale to już zależy od sytuacji finansowej. ewentualnie w domu się uczyć na bieżąco z podręczników.

jeśli chodzi o medycynę - wybitnym niekoniecznie trzeba być, ale bardzo dobrym już tak. chodzi o to, że dostają się na nią najlepsi (ja musiałam pisać maturę aż 2 razy żeby się w końcu dostać ). grunt to determinacja i jasne określenie celu

trzymam kciuki
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: Medycyna czy stomatologia?

Post autor: arbuz »

Bez przesady, nie straszcie jej tak. Po prostu się ucz, jeśli chcesz, bierz udział w olimpiadach, zawsze to jakieś ułatwienie później. Nie ma też potrzeby wariować na tym punkcie. W gimnazjum nie miałam osiągnięć w olimpiadach (poza jedną, niekuratoryjną, miałam laureata ogólnopolskiego, ale to tylko za 3 pkt), a dostałam się tam, gdzie chciałam. W liceum bynajmniej nie należałam do czołówki klasowej, bo zwyczajnie nie chciało mi się uczyć tego wszystkiego,robiłam dużo rzeczy poza szkołą, przykładałam się w sumie tylko do chemii. W maturalnej klasie wzięłam się do pracy (nie jakoś, żeby nie wychylać nosa z książek, miałam też życie towarzyskie), napisałam maturę, dostałam się na lekarski. Wszystko się da, jeśli tylko się chce. Wcale nie jest tak, że studiowanie medycyny jest tylko dla wybrańców losu, którzy poświęcili całe swe młodzieńcze życie na przygotowania Choć niektórzy próbują się na takowych kreować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość