czyszczenie srebra - plamy , pomocy!!

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
jeremyasto
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, o 23:58

czyszczenie srebra - plamy , pomocy!!

Post autor: jeremyasto »

Witam, mam bardzo powazny problem, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jesli nie to prosze o przeniesienie, ale pilnie potrzebuje pomocy, mysle ze chemicy daliby mi rade pomoc.
Sprawa jest taka, skusiłem sie dzisiaj aby wyczyscic moj srebrny łancuszek ktory mam juz kilka lat i ma on wartosc sentymentalną dla mnie.
Zacząłem szyscic : mydło, soda, troche soli i na koniec nieprzemyslanie dodałem plyn do plukania jamy ustnej - elmex (mysle ze to to spowodowało). Po zmyciu patrze a tam szare plamy, ciemny kolor nie wiem czy uszkodziłem juz ten łancuszek czy nie:( da sie to jakos odrwócic? to srebro jest wypalone? czy da rade to wyczyszcic? chcialem jutro napisac temat ale mysle ze jak najszybciej napisze to bedzie lepiej, moze jest jakas okreslona pora w jakiej moge to wyczyscic a pozniej moze byc za pozno.
Prosze o pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Slawek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości