Jakie podręczniki na I rok?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: pannaa »

karolink1a6, to nie zmienia faktu, że mamy rok mniej. czyli na pewno będą zmiany w rozplanowaniu przedmiotów i chyba wszystkim o to chodzi - na co się nastawiać. książki raczej się nie zmienią, z tego co wiem dużo zależy od asystenta
karolink1a6
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2012, o 15:08

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: karolink1a6 »

Dokładnie, rok mamy mniej. Nawet jeśli zmienią rozplanowanie przedmiotów to nie sądze, żeby nagle zmienili ksiązki.

Jejku ja mam nadzieje, że nie dowalą nam anatomi i fizjologi w jednym roku :(:( to byłby jakiś koszmar przecież kiedyś trzeba spać Łudze się, że zmiany zajdą dopiero pod koniec studiów, czyli poprostu przeniosą nam egzaminy na 5 rok i wyrzucą staż.
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: pannaa »

nawet jeżeli dowalą to z egzaminem na drugim roku. może jakoś damy radę. tak czy siak trzeba czekać albo do ukazania się planów studiów 2012/2013 na PUMie albo do października. i wtedy się wszystko rozjaśni, zwłaszcza nasze godziny na sen )
karolink1a6
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2012, o 15:08

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: karolink1a6 »

Dokładnie, dowiemy się tak naprawde jak już będzie plan.
Pannaa kupowałas już może ksiązki na I rok Ja juz sobie kupiłam Krechowieckiego i Nettera, chciałam mieć swoje żeby móc po nich spokojnie mazac a bochenka wypożycze sobie z biblioteki Znalazłam te książki po naprawde atrakcyjnych cenach na allegro
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: pannaa »

jestem w trakcie załatwiania. Krechowieckiego trzeba słówko w słówko podobno. mam znanego byłego asystenta anatomii i on poleca bardzo antomię Graya
1.jpg
1.jpg (6.96 KiB) Przejrzano 806 razy
więc ja kupuje to, Nettera, Krechowieckiego a Bochenka mam ))
no i do histologii Sawicki, podobno Zabel też dobry. polecają )
karolink1a6
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2012, o 15:08

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: karolink1a6 »

A histologia jest na pierwszym roku w drugim semestrze ? A z którego roku masz bochenka ?
Bochenka stwierdziłam, że nie będe kupować tylko wypożycze skoro niektórzy asystenci nawet nie wymagają
kows
Posty: 63
Rejestracja: 22 mar 2011, o 17:13

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: kows »

Nie ma co się łudzić wystarczy sprawdzić programy na innych uczelniach:) tendencja jest raczej taka, żeby ścieśnić program nauk przedkliniczych, a kliniki jak najmniej okroić, co wydaje się być mniejszym złem:)
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: pannaa »

karolink1a6, ja mam Bochenka po rodzicach więc jest stary histologia była do tej pory w II semestrze I roku jednak sądzę, że od tego roku zaczniemy I semestr histologią i anatomią równocześnie.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: Michch »

Jedynie stara część do OUN może być problemem, jeżeli ktoś chciałby się z niej uczyć (co bardzo odradzam). A gadanie, że jakąkolwiek książkę trzeba znać słowo w słowo na pamięć polecam odłożyć między inne bajki na temat studiowania tego kierunku
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: Thunderbird »

Wiecie może czy atlas anatomii Nettera był wydawany w dwóch tomach? Bo natknąłem się na książkę Atlas Anatomii człowieka Tom drugi Nettera. Czy to oznacza, że jest jeszcze tom pierwszy? Jest to wydanie 2008
karolink1a6
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2012, o 15:08

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: karolink1a6 »

Thunderbird, czy w tym atlasie masz tylko nazewnictwo po łacinie
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: Thunderbird »

Okazało się karolink1a6, że istnieje wydanie dwutomowe Nettera, a oferowana książka to był tylko TOM 2. Mam teraz do Was pytanie: czy jest duża różnica pomiędzy Netterem wyd. 2008, a wyd. 2011? Warto wydać 50zł więcej na wyd. 2011?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: Jakie podręczniki na I rok?

Post autor: Karek »

karolink1a6 pisze:A jeśli chodzi o kości to radzicie, żeby każdy student miał Nawet nie wiem gdzie mogłabym zakupić takie kości, a tez słyszałam że są dosyć drogie.
nie trzeba mieć żadnych kości ! ewentualnie czaszkę, ale też niekoniecznie, wielu osobom wystarcza oglądanie na zajęciach, a w bibliotece też jest kilka które można wypożyczyć i pooglądać na miejscu (pamiętam jak się wystraszyłam jak pierwszy raz usłyszałam o czaszkach w bibliotece ). jeśli ktoś chce mieć swoją, to najlepiej odkupić od starszych kolegów, takich ogłoszeń jest pełno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości