gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

Witam wszystkich. Standardowo jak wszyscy przepraszam za nowy watek bo nie znalazlem zadnych info na ten temat
Otoz w roku 2013/14 zamierzam przystapic do matury z fizyki na poziomie R, ale tutaj zaczyna sie problem. Pierwotnie( to jest do wczoraj) chcialem pisac roz z fizyki i skladac na PUM ale w wymaganiach rekrutacyjnych doczytalem ze w danym roku bedzie obowiazywac matura podstawowa z fiz. I tutaj zaczynam sie zastanawiac jaka sytuaccja klaruje sie w lodzi i olsztynie(bo rowniez tam zamierzalem aplikowac). Szukalem infoormacji na stronach uczelni ale nie moge znalesc nic konkretnego bo jezeli tam tez sa planowane takie zmiany to nie ma sensu pisac rozszerzenia( latwiej zakuc mi teorie ktorej ponoc duzo na podstawie niz ogarnac zadania z roz ). Informacja ta jest mi potrzebna poniewaz zamierzam rozpoczac kurs z fizyki i musze zdeklarowac sie co do poziomu. Czekam na info od ogarnietych oczywiscie jezeli sie nie wyjasni bede dzwonil po biurach rekrutacyjnych
W końcu lekarz
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Michch »

Gwarantuję, że w Olsztynie nic się nie zmieni.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

dobra jedna informacja zdobyta wiec teraz tylko co z lodzia? Zapewne rowniez nic sie nie zmieni jak potwierdze info wtedy zaczynam brac sie do roboty!
W końcu lekarz
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: verq »

Tylko jak celujesz w Łódź i Olsztyn i nic by się nie zmieniło to nie pewniej jest pisać matmę R?
W Łodzi fizyka R jest wymienna na matmę R, jeśli dobrze pamiętam, a w Olsztynie jest im wszystko jedno jakie trzy rozszerzone przedmioty wybierzesz z biol, chem, fiz, mat.

No chyba, że aż tak dobrze się z fizyki czujesz.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

szczerze to nie mam zielonego pojecia jak wyglada rozszerzona matematyka ale w liceum matma zawsze byla dla mnie meczaca, aczkolwiek zawsze jakos tak bardziej logiczna niz fizyka ale z kolei z drugiej strony spotkalem sie z licznymi opiniami iz matma roz jest 100x trudniejsza od roz fizki. Ponadto na biol-chemie mialem tez zakrez rozszerzony z fizyki a matma caly czas na podstawie. Jak wy uwazacie?
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Lektom »

Piotrr, ludzie gadają że matematyka rozszerzona jest trudniejsza bo więcej osób ją zdaje i więcej narzeka] ale średniej krajowej nic nie oszuka)
fizyka 41%
matematyka 48%.
zobacz-ten-plik.pdf
(160.09 KiB) Pobrany 23 razy
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Collo »

Piotrr, jak czujesz się dobry z fizyki to pisz fizykę, skoro nie miałeś w ogóle styczności z rozszerzoną matmą to po co się na nią porywać?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

jak widać zdania podzielone Ale faktycznie z matma roz nie widziałem się ani razu, a z fizyka było parę randek, rozstań i powrotów wiec chyba jednak to będzie najwłaściwszy wybór.
Czyli plan wygląda następująco: biola 78, chemia 88, fiza 65
W końcu lekarz
Pensjonarka
Posty: 135
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:59

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Pensjonarka »

O, też planuję fizysie zdać w następnym roku Tylko u mnie to trzeba praktycznie wszystko od początku, na bio-chemie miałam fizykę dwa lata, ale jakoś nigdy się nie przykładałam.

Będziesz się uczył sam czy korki?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

tez fize od poczatku zaczynam D wybiera sie na kurs maturalny z fizy rozszerzonej i cel to. mhm 72%. zakladajac ze nie poprawie chemii przy takiej fizyce powinno starczyc na olsztyn, łódz, i moze szczecin? tylko tam ta zmiana na podstawowa fizyke odbije sie szeroko na progach ktore skocza. ale gadac se moge ze na tyle napisze. Tak czy siak sprobuje, a jak sie nie uda to farma albo weta z tym ze farma to pewniejsza praca i zarobki. Widze ze ty juz wybralas farme, mhm na przezimowanie? nie boisz sie ustawy ktra moze cie drogo kosztowac w razie gdybys sie za rok dostala? Ja wlasnie z tego powodu zrezygnowalem z weterynarii we wroclawiu) juz mnie skreslili z listy przyjetych )
W końcu lekarz
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

od poczatku czytaj nic prawie nie pamietam. Ale wczoraj rozpoczalem nauke( przerobilem az jednostki ukladu SI)
W końcu lekarz
Pensjonarka
Posty: 135
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:59

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Pensjonarka »

W sumie chciałam na farme od zawsze, ale lekarski to lekarski. Chciałabym się chociaż przekonać czy dałabym radę Jak coś to przez 5 lat uzbieram jakoś może kasę za ten rok, albo się zadłużę. Ale jeśli mnie zachwyci farmacja to może dam sobie spokój.

Ja nie mogę zostać w domu bo u mnie to żadnych szans rozwoju, nawet na korki nie ma do kogo iść a co dopiero kurs. Chemię też będę poprawiać bo mój wynik mnie wkurza.
A na farmację składałeś? No może jutro zacznę czytać, zawsze to coś:D
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: gdzie fizyka R na maturze 2013/14?

Post autor: Piotrr »

skladalem na wete do wro i farme do bydzi ale stwierdzilem ze sam sobie nie dam rady z fizyka, a do tego wiem na bank ze jak mam szanse na lek to farma mi sie nie spodoba i bym blokowal po prostu komus miejsce, kto bardzo barszo by chcial farme studiowac wiec wybor byl raczej prosty. A teraz ta brutalna czesc za rok mam ostatnie podejscie do matury bo pierwszy raz zdawalem w 2009 roku i tak poprawiam co roku D jak za rok sie nie uda z lekiem albo stoma to wtedy farma D Przynajmnije po farmie bedzie kasa bo po studach ktore wlasnie skonczylem perspektywy na dalsze zycie slabe
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości