Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: MsHannah »

Dziwnie sie czuje, bo tak bez skupienia to nie rozumiem polowy z tego, o czym rozmawiacie
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mrsdavis »

dmnunited, na pocieszenie Ci powiem, że jabłkowe jest lepsze, to bananowe nie było aż tak dobre.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mickey_mouse »

mrsdavis pisze:dmnunited, na pocieszenie Ci powiem, że jabłkowe jest lepsze, to bananowe nie było aż tak dobre.
najlepsiejsze jest blackberry - apple crumble bananowe takie trochę chyba za słodkie by było
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mrsdavis »

mickey_mouse, nie było słodkie, było jak banan na ciepło
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Francuz »

Tez się pochwalę osiągnięciami Ja całe życie 2-3 z chemii i 4 z biologii. Matura z historii r, wosu r, informatyki p, a tu los sprawił, że ucząc się od marca i mając próbne matury razem z maturzystami z byłej szkoły mam wyniki po 92-94
Jednak sesje nauczyły mnie wkuwania masy materiału w krótkim czasie, ale powodzenia innym na maturze
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

Francuz pisze:Tez się pochwalę osiągnięciami Ja całe życie 2-3 z chemii i 4 z biologii. Matura z historii r, wosu r, informatyki p, a tu los sprawił, że ucząc się od marca i mając próbne matury razem z maturzystami z byłej szkoły mam wyniki po 92-94
Jednak sesje nauczyły mnie wkuwania masy materiału w krótkim czasie, ale powodzenia innym na maturze
94 sie nie da mieć, chyba, ze z podstawy.
A jak miałeś 92% z jakiejś tegorocznej próbnej matury (UMK, OKE Poznań, Tutor, ZamKor, Witowski) to jest to niezły wynik.

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Francuz »

94% biologia, matura próbna z OKE pod koniec marca, a z chemii za pierwszym razem 63%. potem szlo mi już lepiej. Mi nauczyciel powiedział, że nie mam po co kuć materiału 3 lat bo nie ogarnę tego w tak krótkim czasie i mam się uczyć schematów zadań. Dzięki temu, że tak naprawdę matura z chemii i biologii co roku jest prawie taka sama i różni się od siebie tylko drobnymi zmianami, które jako tako można przewidzieć. Wiem, że to dość nie korzystne dla mojej dalszej edukacji bo wiem jak rozwiązać chyba każde zadanie na maturze bez względu na zmienne, ale moja praktyczna wiedza przyrodnicza nie przekracza typowego fana Nat geo czy Animal Planet .
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Woockash »

demotywujesz.
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Locus »

dźwięk, który słyszycie w tle to moja motywacja skacząca z okna.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: randomlogin »

Francuz pisze:Wiem, że to dość nie korzystne dla mojej dalszej edukacji bo wiem jak rozwiązać chyba każde zadanie na maturze bez względu na zmienne, ale moja praktyczna wiedza przyrodnicza nie przekracza typowego fana Nat geo czy Animal Planet .
To nie rzutuje praktycznie na dalsza edukacje. To znaczy zalezy na co pojdziesz w sumie - ale ja tez umialem tylko rozwiazywac matury, a i to tak mniej-wiecej, i poza paroma rzeczami z chemii do doczytania (doslownie 30 minut w sumie) w niczym mi to nie przeszkadzalo. Takze jesli sie dostaniesz tam gdzie chcesz to jeszcze bedziesz sie cieszyl z tego, ze tyle czasu zaoszczedziles.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

Nie no, chodziło mi o to, ze matury rozszerzone są od ładnych paru lat na 60pkt i można mieć albo 93%, albo 95%. Chyba ze to jakaś nietypowa była)

ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

addict pisze:ja dokładnie tak jak ymk ze wsi na wies D witam z podkarpacia, mam nadzieje, ze w pazdzierniku widzimy sie w Lublinie.


mi tez juz sie tak bardzo nie chce Stres mnie zjadł juz prawie.
Robiac arkusze z biologii czuje sie tak głupia, ze to jest niedoopisania. Zyc mi sie odechciewa gdy widze narysuj wykres slupkowy", skonstruuj tabele".ja rozumiem, ze darmowe 2 pkt ale po co to komu?

musialam sie wyzalic! D


a wiadomo cos o rzeszowskiej medycynie?
A witam Wiesz, że w naszym województwie jest najniższy wskaźnik nosicieli HIV? właśnie sie dowiedziałem z mojej książki.

Tak przeczytałem, że od następnego roku ma być w Rzeszowie, gdzie chętnie bym się przeniósł jakby co. Jakby to było możliwe to bym mogł sie rok w Olsztnie pomęczyć nawet
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: skface »

Swoją drogą nie łapie jak ktoś potrafi pisać wysoko matury bez większej wiedzy. W pewnych zadaniach - a jest ich sporo - wiedza jest potrzebna, bo pytają o różnice u nasiennych, czy charakterystyczne cechy płazów, a tego raczej nie wydedukujesz z polecenia choć byś był Sherlockiem Holmesem, więc średnio w to wierzę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości