Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

Też nie wiem, ale miracles do happen, sam prezentowałem w tamtym roku żenujący poziom na matematyce i się udało dobrze napisać
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: skface »

Na matematyce wystarczy umieć korzystać z karty wzorów. Chyba, że mówimy o rozszerzeniu.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

O rozszerzeniu własnie Ale biologia jest bardzo wybiórcza, często dadzą np. 5 pkt razem za znajomość wycinka działu.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Madridistka »

Z biologią jest niestety czasami tak, że mogą dać akurat to na co się nie zwróciło szczególnej uwagi.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Francuz »

Akurat z cechami płazów to chyba bardziej pod podstawę podpada Każdy ma swoje zdanie, ale według mnie matura z biologii czy chemii jest cholernie łatwa w porównaniu do historii. Nie mówie, że każdy widzi takie schematy, ale i tak powodzenia wszystkim i do Zabrza

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Francuz »

Akurat z cechami płazów to chyba bardziej pod podstawę podpada Każdy ma swoje zdanie, ale według mnie matura z biologii czy chemii jest cholernie łatwa w porównaniu do historii. Nie mówie, że każdy widzi takie schematy, ale i tak powodzenia wszystkim i do Zabrza

skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: skface »

Botanika nie jest wymagana na podstawie.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Francuz »

Nie zrozumiałeś. To tak proste, że brzmi jak materiał na podstawę, po to też podkreśliłem to słowem chyba". Zauważyłem, ze w sprawie wyników matury i w ogóle rekrutacji ludzie są tu bardzo wrażliwi, a nie ma przecież czym si denerwować. Matura to tylko sesja tyle, że bardziej schematyczna i nie uzależniona od humorków profesora
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: moorisett »

Francuz pisze:Akurat z cechami płazów to chyba bardziej pod podstawę podpada Każdy ma swoje zdanie, ale według mnie matura z biologii czy chemii jest cholernie łatwa w porównaniu do historii. Nie mówie, że każdy widzi takie schematy, ale i tak powodzenia wszystkim i do Zabrza

też zależy jaka chemia - nie ma co porównywać matury z 2007 do takiej z chemicalforum, obie są w zakresie wymagań maturalnych - ale już poziom nie ten sam. A co do trudność matur z różnych matur - to dość indywidualna kwestia - ja w rozszerzonej historii czy historii sztuki nie widzę nic trudnego - natomiast na rozszerzoną fizykę bym się w życiu nie porwała.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: skface »

W tej z chemicalforum chyba było trochę materiału ponad wymagania maturalne. Wydaje mi się, że ktoś od nich coś takiego pisał.
Nie zrozumiałeś. To tak proste, że brzmi jak materiał na podstawę, po to też podkreśliłem to słowem chyba".
Czyli jakąś wiedzę musisz mieć skoro to proste.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

na historie sztuki często się narzeka, wiem bo kiedyś planowałem architekturę. Historia jeśli chodzi o poziom matury jest chyba dość trudna, tak nawet minister któryś sie wypowiadał. Fizyka z kolei rozszerzenie od zawsze nie była trudna, chociaż ostatni rok pokazał, że może być bardziej skomplikowana. tak to widzę
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: moorisett »

ymk, ja miałam zamiar w tym roku pisać hs (i ewentualnie iść na historię sztuki na uw albo konserwatorkę, jakbym się nie dostała na lek), ale po tym jak średnio poszła mi olimpiada -doszłam do wniosku że w tym roku skoncentruje się na lek -a jak nie wyjdzie, to plan wznawiam w przyszłym roku.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

moorisett pisze:ymk, ja miałam zamiar w tym roku pisać hs (i ewentualnie iść na historię sztuki na uw albo konserwatorkę, jakbym się nie dostała na lek), ale po tym jak średnio poszła mi olimpiada -doszłam do wniosku że w tym roku skoncentruje się na lek -a jak nie wyjdzie, to plan wznawiam w przyszłym roku.
Gratuluje szerokich horyzontów Ja bym nie umiał sie skupić na więcej niż 2 rzeczach, przez 4 miesiące studiowałem w tym roku budownictwo i wymiękłem Olimpiada jest hardcorowa? W 3 klasie byłem sam na historii, ale nic nie zdziałałem.
eEE i patrząc na poziom wiedzy jaki tu prezentujesz to się raczej dostaniesz na lek:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości