Zmiany na I roku leku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: vigifalis »

Dziekuje bardzo za odpowiedz szczerze mowiac az 5 kolokwiow brzmi przerazajaco i zdawalnosc pewnie tez nie jest wysoka szczegolnie pewnie egzaminu pocieszajace jest tylko to ze nie sa ustne. A czy orientuje sie moze ktos ile osob srednio odpada po pierwszym roku z powodu anatomi albo innego przedmiotu? Pozdrawiam.
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: Lexie90 »

Im więcej kolokwiów tym lepiej, bo po pierwsze materiał jest mniejszy, po drugie jeśli zawalisz jedno to masz szansę nadrobić kolejnym
Co do liczby osób, które odpadają po pierwszym roku to jest ona niewielka, większość decyduje się na kolejną próbę i po prostu poprawia przedmioty, których nie udało się zdać. Wiele zależy od rocznika, u mnie na przykład pierwszego roku nie zaliczyło może 30-40 osób, z kolei w roczniku niżej już ok. 80 osób, więc trudno jest tu cokolwiek uśrednić.
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: vigifalis »

80 osob !? to jakas tragedia przeciez to wiecej niz 1/3 calego roku jak to jest mozliwe. W takim razie chyba jednak powinnam byla wybrac Poznan
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: Lexie90 »

Niestety tak to wyglądało, na pierwszy rok przyjęto prawie 290 osób (łącznie z niestacjonarnymi, bo wszyscy mają zajęcia razem), a na drugim bez grupy repetentów zostało ok. 200. Ale może po prostu chcieli nieco postraszyć po tym jak rok wcześniej anatomia poszła całkiem nieźle.
W każdym razie nie ma co patrzeć na statystyki, tak naprawdę to od Ciebie zależy jak będziesz sobie radzić łatwo nie jest, ale jednak większość daje radę
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: vigifalis »

Wlasnie nabralam watpliwosci co do tego czy podolam nie jestem jakas wybitna jednostka ale raczej kompletnym sredniakiem ciekawi mnie czy te 80 osob sie nie uczylo czy to mozliwe? moze raczej asystenci wychodza z zasady ze tyle i tyle musi odpasc a te 80 mialo wiekszego pecha?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: latomerii »

vigifalis pisze:Wlasnie nabralam watpliwosci co do tego czy podolam nie jestem jakas wybitna jednostka ale raczej kompletnym sredniakiem ciekawi mnie czy te 80 osob sie nie uczylo czy to mozliwe? moze raczej asystenci wychodza z zasady ze tyle i tyle musi odpasc a te 80 mialo wiekszego pecha?
Vigifails napiszę coś co powtarza moja mama. Dostałaś się na medycyne? Dostałaś. To znaczy, że Ci się należało. Większość daje radę? Ty też dasz.
Ciesz się, ze się dostałaś, na marudzenie przyjdzie czas przed sesją
Lexie90
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:14

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: Lexie90 »

Trudno tu mówić o pechu, bo zarówno koła jak i egzamin są przeprowadzane bardzo sprawiedliwie. Cały rok pisze ten sam egzamin teoretyczny, szpilki co prawda się różnią, bo logistycznie nie da się przeprowadzić praktyka dla całego roku, ale przynajmniej w moim roczniku poziom trudności był zbliżony.
Ale na martwienie się przyjdzie jeszcze czas, teraz lepiej ciesz się wakacjami, bo jeszcze sporo ich zostało
vigifalis
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2012, o 10:22

Re: Zmiany na I roku leku

Post autor: vigifalis »

Dzieki wielkie za odpowiedzi podnioslyscie mnie na duchu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości