Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: MidasQueen »

Od tego roku zaczynam studia na położnictwie. Osobiście w dziekanacie odebrałam skierowanie na badania (które, notabene, musiałam sobie sama wypełnić). Badania miałam robić w Polmedzie w Katowicach, okazało się jednak, że musiałabym jechać do Katowic 2 razy (co najmniej dzień przed wizytą u lekarza trzeba zrobić badanie krwi) - a to by mi się już kompletnie nie opłacało. Postanowiłam pójść do lekarza w Opolu, ze skierowaniem z uczelni wizyta miała być darmowa (tj. refundowana przez NFZ). Kiedy już przyszło do wizyty, okazało się, że jednak muszę zapłacić za badanie, gdyż pani w dziekanacie ŚUM nie wbiła na skierowaniu pieczątki wydziału.

Czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów? Albo czy w ogóle warto? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie odzyskam pieniędzy z tytułu refundowania badania, ale dla mnie to niekompetencja pracownika.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: Refi »

. za którą nikt nie odpowie. nawet nie masz co liczyć na zwrot.
a nie możesz zrobić badania u siebie w mieście? za bilety do innych miast zapłacisz tyle co za lekarza. badanie krwi? ja znalazłam takiego, co wystawia papier w 15 minut. i pytanie gdzie mieszkasz. jak masz blisko do Warszawy, mogę podać Ci adres tej przychodni.
w ogóle robię nowy wątek a propos tego.
MidasQueen
Posty: 30
Rejestracja: 7 mar 2012, o 22:35

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: MidasQueen »

Zrobiłam badanie u siebie, bo nie było już czasu na wybrzydzanie. Zapłaciłam 40 zł i wszystko zostało załatwione bezproblemowo - pani w rejestracji odpuściła robienie badania krwi (żebym nie płaciła jeszcze więcej), a lekarz nawet nie raczył badać wzroku. Podpisał świstek i tyle.

No nic, będę musiała odpuścić. Ale dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: Refi »

MidasQueen pisze:Zrobiłam badanie u siebie, bo nie było już czasu na wybrzydzanie. Zapłaciłam 40 zł i wszystko zostało załatwione bezproblemowo - pani w rejestracji odpuściła robienie badania krwi (żebym nie płaciła jeszcze więcej), a lekarz nawet nie raczył badać wzroku. Podpisał świstek i tyle.

No nic, będę musiała odpuścić. Ale dzięki za odpowiedź

no i z głowy! to najważniejsze.
40 zł to nic w porównaniu do 100 zł jakie ode mnie wysępili.
i szykuj się od razu na drugie tyle przy wyrabianiu książeczki sanitarno-epidemiologicznej.
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: Corpus_Pineale »

IMHO to nie ma czegoś takiego jak zwrot kosztów, można badania robić bezpłatnie w placówkach wymienionych na stronie uczelni, ponieważ z nimi właśnie uczelnia ma podpisaną umowę. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: sookie »

Refi pisze:
MidasQueen pisze:Zrobiłam badanie u siebie, bo nie było już czasu na wybrzydzanie. Zapłaciłam 40 zł i wszystko zostało załatwione bezproblemowo - pani w rejestracji odpuściła robienie badania krwi (żebym nie płaciła jeszcze więcej), a lekarz nawet nie raczył badać wzroku. Podpisał świstek i tyle.

No nic, będę musiała odpuścić. Ale dzięki za odpowiedź

no i z głowy! to najważniejsze.
40 zł to nic w porównaniu do 100 zł jakie ode mnie wysępili.
i szykuj się od razu na drugie tyle przy wyrabianiu książeczki sanitarno-epidemiologicznej.
Refi, Ty wiesz wszystko, więc to na pewno też: ta cała książeczka i zaświadczenie o szczepieniu na WZW obowiązuje tylko w Katowicach, czy w Zabrzu też? Bo nie znalazłam żadnej informacji na ten temat nigdzie na moim wydziale.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: Refi »

sookie pisze:
Refi pisze:
MidasQueen pisze:Zrobiłam badanie u siebie, bo nie było już czasu na wybrzydzanie. Zapłaciłam 40 zł i wszystko zostało załatwione bezproblemowo - pani w rejestracji odpuściła robienie badania krwi (żebym nie płaciła jeszcze więcej), a lekarz nawet nie raczył badać wzroku. Podpisał świstek i tyle.

No nic, będę musiała odpuścić. Ale dzięki za odpowiedź

no i z głowy! to najważniejsze.
40 zł to nic w porównaniu do 100 zł jakie ode mnie wysępili.
i szykuj się od razu na drugie tyle przy wyrabianiu książeczki sanitarno-epidemiologicznej.
Refi, Ty wiesz wszystko, więc to na pewno też: ta cała książeczka i zaświadczenie o szczepieniu na WZW obowiązuje tylko w Katowicach, czy w Zabrzu też? Bo nie znalazłam żadnej informacji na ten temat nigdzie na moim wydziale.
ja nie wiem wszystkiego a ty nie ironizuj :gt
ja jestem w Katowicach, co do Zabrza to wiem tylko że dokumenty mają być w białych, wiązanych teczkach.
w Kato informacja o WZW i książeczce była wywieszona na drzwiach, był tam po prostu spis wszystkich wymaganych dokumentów.
Zawsze możesz zadzwonić i ich przemaglować
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: sookie »

Refi, nie ironizuje, mowilam calkiem szczerze!

Chyba sprobuje, ale panie ktore dyżuruja przy telefonach niewiele wiedzą.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: Refi »

sookie pisze:Refi, nie ironizuje, mowilam calkiem szczerze!

Chyba sprobuje, ale panie ktore dyżuruja przy telefonach niewiele wiedzą.
ale Ty składałaś już dokumenty tak? jeżeli nic nie było wywieszone to spokojnie, z tym i tak jest czas do 30 września. swoją drogą ta książeczka to potrzebna jest do praktyk, więc wyrobić ją i tak będziesz musiała, może warto teraz póki są wakacje
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: mlynekt »

W Zabrzu ksiazeczke i szczepienie na WZW chca zeby im doniesc jakos pod koniec pierwszego semestru zeby juz na drugi miec bo potrzebne to jest do praktyk

W Kato chca od razu z dokumentami


I taka moja mala rada jako ze teraz jest duzo czasu i wakacje sa dlugie to mozecie sobie zrobic to teraz bo potem to jest straszne latanie z tym po Zabrzu i trzeba znalezc czas miedzy przedmiotami

Aha no i jak zrobicie to oddajcie wtedy kiedy beda chcieli bo ja oddalem razem z papierami, babka powiedziala mi zebym sie przypomnial jak beda chcieli a potem w kwietniu okazalo sie ze nie oddalem tego i musialem jeszcze raz kserowac i im zaniesc
Awatar użytkownika
sookie
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:51

Re: Zwrot pieniędzy za badania lekarskie

Post autor: sookie »

Refi pisze:
sookie pisze:Refi, nie ironizuje, mowilam calkiem szczerze!

Chyba sprobuje, ale panie ktore dyżuruja przy telefonach niewiele wiedzą.
ale Ty składałaś już dokumenty tak? jeżeli nic nie było wywieszone to spokojnie, z tym i tak jest czas do 30 września. swoją drogą ta książeczka to potrzebna jest do praktyk, więc wyrobić ją i tak będziesz musiała, może warto teraz póki są wakacje
tak, już złożyłam. W sumie dobry pomysł, faktycznie sobie to załatwię i z głowy ) Szczepienie mam, wiec tylko książeczka. Dzieki Wam za info!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości