Lekarski w Łodzi - opinie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: Lunna »

Pytanie do obecnych studentów UMed-u w Łodzi. Nie znalazłam zbyt wielu opinii, więc może ktoś mógłby wyrazić własną na temat uczelni, poziomu nauczania/przekazywania wiedzy na kierunku lekarskim, organizacji zajęć (np. czy przerwy między zajęciami są długie). Czy większy nacisk jest na teorię czy praktykę? Jakie jest Wasze zdanie?
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: any_way »

Podbijam pytanie. Bardzo możliwe, że uda mi się (odpukać!) dostać na lekarski do Łodzi i chciałambym znać opinie o tym miejscu. I czy słusznie zrezygnowałam na jego rzecz z medycyny w Bydgoszczy i (prawdopodobnie) farmy w Łodzi.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: godziasia »

Poziom wg mnie jest wysoki (choć z drugiej strony z czym mam to porównać? Nie studiowałam nigdzie indziej), przerwy w zajęciach różnie, czasem lecą ciurkiem, czasem są idiotyczne okienka, w których nie wiadomo co z sobą zrobić. Niestety, na teorię jest duży nacisk, większy niż na praktykę (ostatnio nawet chyba zwiększają liczbę wykładów a tną ćwiczenia), nie wiem jak to wygląda w Operacji sukces bo ja jeszcze jestem z Systemu porażka". Aczkolwiek sądzę, że stosunek teoria-praktyka jest na większości uczelni podobny, bo zwiększony nacisk na praktyczne zajęcia się zwyczajnie nie opłaca (poza English Division, ale oni płacą grubą kasę, więc o nich się dba), a prawda jest taka, że pieniądze decydują o wszystkim.
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: BlaBlues »

A ja miałabym pytanie dotyczące grup. Na ile grup podzielony jest dany rok i jaka jest zasada przydzielania osób do poszczególnych grup? Czy jesteśmy przydzielani pod względem alfabetycznym, rejonu, z którego pochodzimy, wg list rankingowych czy nie ma odnośnie tego żadnej zasady?

godziasia, ale ogólnie jesteś zadowolona z wyboru uczelni czy gdybyś miała jeszcze raz wybierać, to byś poszła do innego miasta?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: Anielka »

nie wiem jak to wygląda w Operacji sukces bo ja jeszcze jestem z Systemu porażka"

padłam

to ja dodam coś od siebie: generalnie jak już godziasia wspomniała ciężko jest porównywać z innymi uczelniami kiedy studiuje się na jednej. ja na razie przebrnęłam dopiero przez 2 lata ww. operacji i na razie mogę powiedzieć że zdecydowanie kładzie się na początku nacisk na teorię-ale jest to tak naprawdę normalne(na żadnej uczelni Was na 1 roku nie wpuszczą prosto do szpitala). na drugim roku(a nie na każdej uczelni już to wprowadzili) jest moim zdaniem fajny przedmiot - laboratoryjne nauczanie medycyny klinicznej - gdzie można nauczyć się podstaw badania pacjenta(internistycznie,okulistycznie, ginekologicznie,itd).
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: godziasia »

tak, poszłabym też tutaj, gdybym znów miała wybierać.
Anielka, to jest autentyczny cytat pani R. od filozofii i etyki to nie to, że moja radosna twórczość mnie tak poniosła

na ile grup podzieleni - zależy ile osób na roku jest u mnie na 1szym roku było 27 grup (wtedy jeszcze były dzielone wg języka - ale teraz jest tylko angielski, więc pewnie dzielą wg ang podstawa - ang zaawansowany), na 2gim 21, na 3im 20 i teraz pewnie też będzie coś koło tego. Wychodzi po ok 12 osób w grupie (zdarzają się rzadko 13 osobowe grupy, a częściej mniej niż 12 osobowe). Jak dzielą np 100 osób z zaawansowanym angielskim do grup - nie wiem, chyba wg fanaberii pań z dziekanatu ^^ Ale jeśli chce się być z kimś w grupie, to nie jest to problemem, po prostu zanim wywieszą listy grup w dziekanacie zanosi się taką karteczkę podpisaną przez Ciebie i osobę, z którą chcesz być w grupie, że macie takie życzenie męczyć się ze sobą

no tak, lnmk (za moich zamierzchłych czasów było to jeszcze pnmk ) jest całkiem spoko, tylko pani sekretarka mogłaby być z tych bardziej normalnych
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: Lunna »

Dzięki za wypowiedzi A czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat porównania Łodzi i Lublina, jeśli w ogóle takie porównanie jest możliwe?Większość studiowała/studiuje na jednej uczelni, więc może wiecie coś na temat opinii kolegów?
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: BlaBlues »

W sumie dobrze, ze grupy dzielone są względem języków. Potrzebuję małej zmiany otoczenia, więc nawet lepiej, gdybym nikogo w grupie wcześniej nie znała wiem, że to może dziwne, ale zawsze jak szłam do kolejnych szkół, to chciałam pójść tam zupełnie sama, jednak nigdy mi się to do tej pory nie udało
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: Anielka »

no tak, lnmk (za moich zamierzchłych czasów było to jeszcze pnmk ) jest całkiem spoko, tylko pani sekretarka mogłaby być z tych bardziej normalnych
ta kobieta to już się staje legendą chwilami można było odnieść wrażenie że to ona jest tam szefem
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: godziasia »

ta kobieta to już się staje legendą chwilami można było odnieść wrażenie że to ona jest tam szefem
taka prawda, to ona trzęsie tym zakładem
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: BlaBlues »

Uwielbiam mieć do czynienia z żywymi legendami Ale mam nadzieję, że nie mam się za bardzo kogo obawiać?
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: any_way »

A ja chciałam jeszcze (może trochę naiwnie ) spytać o kwestię wolnego czasu na pierwszym roku. Da się wyskoczyć od czasu do czasu na jakieś piwo bez poważniejszych konsekwencji?
zmxncbv1
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2012, o 13:11

Re: Lekarski w Łodzi - opinie

Post autor: zmxncbv1 »

Lunna pisze:Dzięki za wypowiedzi A czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat porównania Łodzi i Lublina, jeśli w ogóle takie porównanie jest możliwe?Większość studiowała/studiuje na jednej uczelni, więc może wiecie coś na temat opinii kolegów?
wg doswiadczen kolegow z lublina i moich z lodzi moge tylko napisac, ze w lublinie jest latwiej i przyjazniej dla studentow
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości