wiek na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

wiek na medycyne

Post autor: esdream »

Witam,
niestety w tym roku nie uda sie mi dostac na wymarzona medycynę, 163 punkty to jednak za malo, ale nie dam sie tak latwo i za rok sprobuje jeszcze raz powiedzcie mi w jakim wieku sa osoby na medycynie? wiem, ze przedzial jest najrozniejszy, ale zastanawiam sie kiedy chec studiowania medycyny powinna stracic sens jesli chodzi o wiek
scorpionek5
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:20

Re: wiek na medycyne

Post autor: scorpionek5 »

Moim zdaniem myślenie że jest się za starym na studiowanie jakiegoś kierunku a zwłaszcza lekarskiego jest bez sensu. Mnóstwo osób studiuje wraz z młodszymi osobami i nikt nie robi problemu. To zależy w głównej mierze od Ciebie i od twoich ambicji zostania lekarzem. No chyba że chciałabyś pogodzić wychowywanie malutkiego dziecka + studiowanie to może być problem ^^
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: wiek na medycyne

Post autor: nicka »

rok to naprawde nie problem, bardzo duzo osob jest rok , 2 lata starszych. u mnie na roku kolega byl, ktory powinien byc na ostatnim roku, a dopiero zaczynał. tez slyszalam o ludziach po 30 nawet wiec warto sprobowac
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: wiek na medycyne

Post autor: esdream »

chce probowac, nigdy o niczym bardziej nie marzylam, zwlaszcza,ze musze poprawic tylko ta biologie, ale wlasnie troszke sie tego boje, bo za rok bede juz 3 lata starsza ale nic, warto walczyc o spelnienie marzen
scorpionek5
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:20

Re: wiek na medycyne

Post autor: scorpionek5 »

esdream pisze:chce probowac, nigdy o niczym bardziej nie marzylam, zwlaszcza,ze musze poprawic tylko ta biologie, ale wlasnie troszke sie tego boje, bo za rok bede juz 3 lata starsza ale nic, warto walczyc o spelnienie marzen
A warto! Te 3 stracone 3 lata to nic w porównaniu do reszty życia, kiedy będziesz wykonywała ten piękny zawód w pełnym spełnieniu zawodowym.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: wiek na medycyne

Post autor: esdream »

dziekuje. czasem potrzebne jest chociaz przeczytanie pozytywynych slow
scorpionek5
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:20

Re: wiek na medycyne

Post autor: scorpionek5 »

I co teraz? Gdzie startujesz? Ja chwytam się za rok za fizykę rozsz. żeby mieć większe szanse.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: wiek na medycyne

Post autor: esdream »

a jakie masz wyniki jesli mozna spytac? najblizej mam UJ, ale obawiam sie, ze ich progi sa dla mnie nieosiagalne niby mam 90 z chemii rozsz i 90 z matematyki, ale to chyba nic mi nie da wiec pozostaje ŚUM
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: wiek na medycyne

Post autor: esdream »

teraz wszystko zalezy od tego jak pojdzie mi biologia ^^
scorpionek5
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:20

Re: wiek na medycyne

Post autor: scorpionek5 »

Zawaliłam biologię na całej linii i mam 142 pkt. Liczę, że uda się dostać na studia niestacjonarne do Zabrza, ale to istna mrzonka Progi wzrastają, a do września to ja umrę z napięcia W każdym razie jeśli się nie uda to będę zdawać fizykę rozsz bo ona może zdziałać cuda! Np. w Szczecinie są stosunkowo niskie progi
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: wiek na medycyne

Post autor: enamelum93 »

tak, tylko, że Szczecin w przyszłym roku wymaga fizyki podstawowej, a nie rozszerzonej, co na pewno przełoży się na znaczne podwyższenie progu
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: wiek na medycyne

Post autor: esdream »

to moze sprobuj z biologia?:) i za rok zobaczymy sie na sum
scorpionek5
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:20

Re: wiek na medycyne

Post autor: scorpionek5 »

No nie żartuj?! No to kicha. A z biologią to będzie porażka, chociażby nie wiem ile się jej uczyła i rozwiązywała testów, nigdy nie wstrzelę się w klucz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości