Wykłady na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Gin01
Posty: 42
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:01

Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: Gin01 »

Witam, pytanie do studentów wydziału lekarskiego- czy na wykładach obecnośc jest obowiązkowa, czy nie sprawdzają tego?
xyz_1913
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:31

Re: Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: xyz_1913 »

Wszystko zależy od przedmiotu - generalnie wykłady nie są obowiązkowe. Czasem u niektórych profesorów jak na przykład histologii czy biochemii zdarzają się listy obecności, które mają niby pomóc jeśli komuś się noga podwinie na egzaminie o jeden punkt czy coś Ale to jak na moje jest jedna wielka ściema bo potem i tak są dopyty)
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: rousseau »

na tym I roku listy obecności były tylko na dwóch czy trzech wykładach z chemii, doliczali potem 0,5 punkta za każdy przy dopuszczaniu do egzaminu. dodatkowo za aktywność na wykładzie można było otrzymać czekoladę wartą 1pkt :p
ale generalnie to była maskarada, ja tam na wykłady nie chodziłam i żyję, wyznając zasadę, że lepiej się wyspać w łóżku niż na ławce
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: kruko »

Chemia to nie jest katedra to jest styl życia z takim burdelem i dezinforamcją się chyba nigdzie nie spotakcie dobrze, że już za mną
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: lith »

kruko, nigdy nie mów nigdy powodzenia na 2gim
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wykłady na wydziale lekarskim

Post autor: Mårran »

Zdarzało się, że komuś ten punkt dopisali (koleżanka zdała farmakologię dzięki temu, true) Z reguły listy nic nie dają, obecność jest obowiązkowa niekontrolowana czyli łazi, kto chce.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości