Stosunek studenta i profesorów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

Może to głupie pytanie,ale z drugiej strony skąd miałabym wiedzieć?Wyjaśnijcie mi proszę czym są te koła,co się robi na seminarium i innych zajęciach na wyższych uczelniach.Mnie się to wszystko wydaje strasznie chaotyczne ,jakby nikogo nie obchodził student i musiał głównie uczyć się we własnym zakresie.Jak to jest na medycynie głównie pamięciówka z książek i notatek czy bardziej logiczne myślenie i umiejętności analityczne będące częścią nad przeciętnej inteligencji studentów medycyny?
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

Serio pytam!
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Rafau »

Temat raczej powinien brzmiec Stosunek profesorow do studenta bo jak tylko przeczytalem obecny mialem nadzieje zobaczyc cos ciekawego
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Michch »

Koło to skrót od kolokwium - odpowiednik sprawdzianu. My na seminarium przygotowujemy prezentacje na zadany temat. Na wykładach słucha się wykładowcy/śpi. Na ćwiczeniach robi się różne rzeczy, zależnie od przedmiotu. Na chemii i biofizyce robimy doświadczenia, na histologii po krótkim wprowadzeniu oglądamy szkiełka pod mikroskopem, na anatomii konfrontujemy wiedzę teoretyczną z tym, co widać na zwłokach. Generalnie jest to najbardziej konstruktywny i wartościowy typ zajęć. Student uczy się prawie i wyłącznie we własnym zakresie. Na pierwszym roku prawie sama pamięciówka, myślenia wiele nie ma (chyba że na chemii czy biofizyce, ale mało jest z tego godzin).
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

Brzmi fascynująco . Zazdroszczę ci i innym studentom medycyny.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko brzmi niestety
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

Oj daj spokój ludzie MARZĄ by być na waszym miejscu,sami tego chcieliście!
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: godziasia »

Oj daj spokój ludzie MARZĄ by być na waszym miejscu,sami tego chcieliście!
no wszystko zgoda, ja nie żałuję, że jestem tu gdzie jestem i taak, mnóstwo ludzi chciałoby być na moim miejscu itd - tylko dalej to nie zmienia faktu, że tak jak rzekł Kaamil, stanowcza większość tylko brzmi fascynująco, póki jest daleko.
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

Masz racje,po prostu irytuje mnie gdy ktoś kto dostał się jako jeden na 20 osób chętnych(powiedzmy) na medycynę ubolewa nad swoim losem.Ale wy tego nie robicie,racja.Chyba przewrażliwiona jestem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Padre Morf »

Masz racje,po prostu irytuje mnie gdy ktoś kto dostał się jako jeden na 20 osób chętnych(powiedzmy) na medycynę ubolewa nad swoim losem.

To, że ktoś chce być lekarzem nie oznacza, że nie może ponarzekać na swój los. Zwłaszcza jeśli spotyka się z uczelnianymi absurdami, które naprawdę potrafią być frustrujące. To, że studia sa ciężkie nie oznacza, że uczelnia ma je jeszcze dodatkowo utrudniać.
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Lee-Loo »

No tak,nikt nie jest maszyną,ale chodzi mi raczej o tych którym frustracja przysłania piękny cel tych studiów jakim jest przekazywanie wiedzy,która posłuży do ratowania ludzkiego życia.wzruszyłam się pisząc ten post
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Grzybu123 »

Cel studiów jest piękny, a droga usłana kamieniami. Trzeba uważać bo gdzieniegdzie kładka dziurawa, gdzieniegdzie w ogóle przez wielkie chaszcze się trzeba przedzierać.

To jest trochę jak oglądać węża w zoo i iść przez dżunglę z wężami.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stosunek studenta i profesorów

Post autor: Padre Morf »

Cel studiów jest piękny,

Szkoda tylko, że gdy przychodzi realizacja owego celu po studiach przestaje być już tak pięknie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości